Adam Wainwright ve Clayton Kershaw 200 galibiyete ulaşan son kişiler olacak mı?

Uzaylı

New member
Bu tuhaf bir değişim. Bir MLB atıcısının galibiyeti hiçbir zaman bu kadar değerli olmamıştı çünkü değeri düştü.

Adam Wainwright Pazartesi günü 200. zaferini kaydetti ve yıllar önce esnemelere yol açacak bir dönüm noktasına ulaşması nedeniyle geniş çapta kutlandı.

Galibiyet, Milwaukee Brewers’a karşı 1-0 galibiyette yedi golsüz atış yapan ve Dodgers’ın solak oyuncusu Clayton Kershaw’ın Nisan ayındaki 200. galibiyetini hatırlatan 42 yaşındaki St. Louis Cardinals’ın ilk beş oyuncusunun beklenmedik olağanüstü performansıyla geldi. .

35 yaşındaki Kershaw da yedi golsüz atış yaparken dokuz sayı attı ve New York Mets’e karşı 5-0’lık galibiyette hiç yürümedi.

O anların tadını çıkarın. Yalnızca bir atıcı daha 200 galibiyete ulaşabilecek hızda. New York Yankees’ten 33 yaşındaki Gerrit Cole, 11 sezonda 13 ortalamayla 143 galibiyet elde etti. Bu durumda Kershaw ve Wainwright’a katılması beş ila altı yıl daha alacaktı.

Wainwright’ın altında derin bir uçurum var. Başka hiçbir aktif atıcının 150 galibiyeti bile yok, yalnızca bir düzinesinin 100 galibiyeti var ve Cole hariç hepsi en az 34 yaşında. 200 galibiyetli kulüp 122 atıcıdan oluşuyor ancak ek katılımlar çok az olacak.

Wainwright dumanda 200’e ulaşan biraz özel bir durum. 18 yıllık kariyerinin tamamını Cardinals’da geçirdi, sezon sonunda emekli olması neredeyse kesin ve 12 Eylül’de 199. sırayı kazanmadan önce art arda 10 karar kaybetmişti. 7.40’lık seriyle 5-11 önde. Ortalama 21 başlangıç, ancak uzun kariyerine ve sadakatine değer veren bir kasabada son derece popüler.

Eğer onları kapatırsa, eski Angels yıldızı Chuck Finley, Jon Lester, Tim Wakefield ve George Uhle’nin arasına tam 200 galibiyetle katılacak.

Wainwright, MLB Network’e “Hayatımda bir galibiyet için daha fazla çalışmak zorunda kalmamıştım” dedi. “Sonuncunun tadını çıkarmamı sağladı. Çok sevildiğimi hissettim. Kalabalık arkamdaydı ve beni fazlasıyla gaza getiriyordu.

“Bu sabah oğlumu okula bıraktım ve yaklaşık yedi kişi ‘Hey, iyi iş’ dedi. Daha sonra puro almak için mağazaya gittim. [my teammates]ve yedi kişi daha ‘Hey, çok kolay’ dedi.”

Wainwright, 200 galibiyet kulübündeki diğer dört aktif atıcıya katılıyor ve bunların hiçbirinin yaşları nedeniyle 300’e ulaşma şansı yok: Justin Verlander (255 galibiyet, 40 yaşında), Zack Greinke (224, 39), Max Scherzer (214, 39) ve Kershaw (209, 35).

Eskiden 300 galibiyet, Cooperstown’a bir atıcının biletini yumruklamıştı. 300 oyunun galibi olan 24 kişiden biri hariç hepsi Şöhretler Listesi’nde yer alıyor; steroid bulutlu Roger Clemens ise tek istisna.

300 galibiyetle emekli olan son atıcı, 2009’da Randy Johnson’dı; bu, 2007’de Clemens’in ardından Greg Maddux ve Tom Glavine’in 2008’de bunu yapmasından kısa bir süre sonraydı. Atıcılar daha az başlangıç yaptıkları ve daha az atış attıkları için muhtemelen 300 oyunluk bir kazanan daha olmayacak. başlangıç başına her zamankinden daha fazla.

15 yıl önceki sabermetri devrimi sırasında atıcının etkinliğinin bir ölçüsü olarak galibiyetlerin parlaklığını yitirmesi. Oyunların başında çok sayıda koşu yapan ve liderliği elinde tutmak için güçlü kalelere sahip olan takımlardaki başlangıç oyuncuları, W’leri yükseltir. Vasat takımlardaki başlangıç oyuncuları da aynı şekilde atış yapabilir ancak bunu gösterecek galibiyetleri yoktur.

Kershaw 200. galibiyetinden sonra bunu kabul etti.

“İyi atış yapan ama belki de arkalarında takım olmayan çok sayıda atıcı var” dedi. “Bunu düşündüğümde ve harika takımların parçası olduğum için minnettar olduğumda, galibiyetlerin benim için anlamı bu.”

Galibiyetler giderek daha fazla kurtarıcılara aktarılıyor çünkü her zamankinden daha fazla başlangıç, bir galibiyete hak kazanmak için gereken beş vuruştan önce bitiyor. 20 maçın galibi – kaliteli bir başlangıç oyuncusunun uzun süredir devam eden bir ölçüsü – giderek daha nadir görülüyor.

Tüm bunlar, yeni başlayanların 200 kariyere doğru adım adım ilerlemesine, emeklilik gelmeden önce bu noktaya çok yavaş ulaşmalarına neden oluyor. İşte 100 veya daha fazla galibiyete sahip ancak 200’den az galibiyete sahip aktif atıcıların listesi.

Bir sürpriz var mı? MLB’nin en yüksek 42 home run’undan vazgeçen Dodgers’lı Lance Lynn, 135 galibiyetle üçüncü sırada yer alıyor.

En az 100 galibiyete sahip aktif atıcılar

İsim: Galibiyet, Yaş

Justin Verlander: 255, 40

Zack Greinke: 224, 39

Maksimum Scherzer: 214, 39

Clayton Kershaw: 209, 35

Adam Wainwright: 200, 42

Johnny Cueto: 144, 37

Gerrit Cole: 143, 33

Lance Lynn: 135, 36

Madison Bumgarner: 134, 33

Charlie Morton: 130, 39