Albert Pujols, yeni MLB görevlerine rağmen Angels rolünde kaldı

Uzaylı

New member
Albert Pujols, geçen yıl Major League Baseball’dan oyuncu olarak emekli oldu.

Ama 43 yaşındaki gerçekten hiçbir yere gitmedi.

Ve MLB profili çok daha yükselmek üzere.

Takımla 10 yıllık kişisel hizmet sözleşmesi kapsamında zaten Angels’ın özel asistanı olan Pujols, Komiser Rob Manfred’in özel asistanı olarak atandı ve ayrıca ligin Pazartesi günü yaptığı duyuruya göre MLB Network için canlı yayın analisti olarak görev yapacak.

MLB, Pujols’un Manfred’e danışman rolünde ele alacağı konular arasında özellikle “oyuncu ilişkileri ve anavatanı Dominik Cumhuriyeti ile ilgili sorunlar” dan bahsetti.

Manfred yaptığı açıklamada, “Sahadaki uzun başarı listesinin ötesinde, Albert oyunu olağanüstü iyi temsil eden çok saygı duyulan bir figür” dedi. “Topluluklarımızda bir fark yaratmayı çok önemsiyor. Albert’in sporumuz için önemli işler yapan diğer eski oyunculara katılacağı için heyecanlıyız ve çabalarımızda onun bakış açısını memnuniyetle karşılayacağız.”

Pujols şunları söyledi: “Kariyerimin bu sonraki bölümü için daha heyecanlı olamazdım. Komisyon Üyesi Manfred ve ben, oyunu Dominik Cumhuriyeti’nde büyütme konusunda aynı tutkuyu paylaşıyoruz ve birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Melekler Pazartesi günü Haberler’a Pujols’un özel asistan olarak takımda kaldığını doğruladı. Şubat ayında, yeni rolü altında Tempe, Arizona’daki Angels bahar antrenmanına rapor verdi ve daha sonra genç oyunculara akıl hocalığı yapmak için Angels’ın Dominik Cumhuriyeti’ndeki tesisini ziyaret etmesi bekleniyordu.

Bahar eğitimi sırasında Pujols, “Benim işim, ilk günlerimde diğer birçok kıdemli adamın bana yardım etmesi gibi,” dedi, “bu adamlara yardım etmek, daha iyi olmak ve süperstar olmak benim işim. olmak istemek.”

Pujols, ilk 11’i St. Louis Cardinals ile olmak üzere büyük liglerde 22 sezon geçirdi. 2012 sezonundan önce Angels’a serbest oyuncu olarak katıldı ve Mayıs 2021’de serbest bırakılıncaya kadar Anaheim’da kaldı. Veda sezonu için St. Louis’e dönmeden önce o sezonu Dodgers ile bitirdi.

23 Eylül’de Pujols, Dodger Stadyumu’ndaki bir maçta Barry Bonds (762), Hank Aaron (755) ve Babe Ruth’a (714) katılarak dönüm noktasına ulaşan tek oyuncular olarak kariyerindeki 700. sayıya ulaştı. Kariyerini 703 home run ile bitirdi.