Alex Cora, Astros’un hile yapmasındaki rolü için eski Dodgers’tan özür diledi

Uzaylı

New member
Kenley Jansen yoluna devam etmişti.

Birçok kişinin Jansen’i ve o zamanki Dodgers takım arkadaşlarını 2017 World Series şampiyonluğundan aldattığını hissettiği Houston Astros işaret çalma planını ilk öğrendiğinde kızmıştı.

Ancak 2023 sezonundan önce Boston Red Sox’a katıldığında, Jansen bunu çoktan bırakmıştı.

Ancak bu, yeni menajeri Alex Cora, skandaldaki rolünü ele almak için Jansen ve eski Dodgers arkadaşları Justin Turner ve Kiké Hernandez’i kenara çektiğinde, kıdemli oyuncunun duygusallaşmasını engellemedi.

Jansen, Boston’da WEEI-FM’e (93.7) “Size karşı %100 dürüst olacağım – bunu söylediği anda ağlamak istediğimi hissettim” dedi. “Adım atıp tüm grup olarak becerdik dediğinde üzerimden bir ağırlık kalkmış gibi hissettim.”

Cora, Dodgers karşısında yedi maçlık World Series galibiyetiyle sona eren 2017 sezonunda Astros takım koçuydu ve ertesi sezon Red Sox menajeri oldu. Ocak 2020’de MLB Komiseri Rob Manfred, Astros’un 2017 ve 2018 sezonlarında tabelaları çalmak için yasadışı bir şekilde elektronik ekipman kullandığını söyleyen bir rapor yayınladı.

Astros’la geçirdiği sezon boyunca planın planlanması ve yürütülmesinin arkasındaki ana kişilerden biri olarak adlandırılan Cora, raporun yayınlanmasının ertesi günü Red Sox tarafından kovuldu ve daha sonra MLB tarafından 2020 sezonu için askıya alındı. Cora, cezasını çektikten sonra Boston’un menajeri olarak yeniden işe alındı.

Jansen, 2017’de normal sezonda ve sezon sonrası ilk iki seride baskındı. Ancak Dünya Serisinde Astros’a karşı talihi değişti.

Jansen, “Kariyerimde geçirdiğim en iyi sezonummuş gibi hissediyorum,” dedi. “Bütün yılı domine ettim, playoffları domine ettim ve topu oyuna sokan sadece Houston Astros’tu. Ve bitti, biliyorsun, bir şeyleri değiştiremezsin, ama yapabileceğimiz şey, biri adım atıp öne çıktığında ve yaptıklarından sorumlu olduğunda takdir etmek.

WEEI’ye göre Cora, Turner, Hernandez ve Jansen bahar eğitimi için Fort Myers, Florida’ya geldikleri “an”ı yaptı. Cora, WEEI’ye Turner’ın daha sonra kendisine yaklaştığını ve “Bunu yaptığına sevindim” dediğini söyledi.

Turner, WEEI’ye toplantı hakkında “Bence çok şey ifade etti,” dedi. “Duymak güzeldi ve ellerimizi silip ilerlemek güzeldi.”

Jansen şunları söyledi: “Bana göre bu saygıdır. Bunun için AC’ye sonsuza kadar saygı duyacağım ve bunun için onu sonsuza kadar takdir edeceğim. … Hepimiz bu dünyada hatalar yaparız. Siz ondan öğrenirsiniz ve daha iyi olursunuz, o da bundan ders alır ve daha iyi olur. Ben de ondan öğrendim.”

Jansen, Astros oyuncularına işaret çalma soruşturmasındaki işbirlikleri için dokunulmazlık vermekten pişmanlık duyduğunu ifade eden Manfred’in son yorumlarına da değindi. Cora, genel menajer Jeff Luhnow ve menajer AJ Hinch sezonluk uzaklaştırma alırken, oyuncular cezasız kaldı. Ve organizasyon para cezasına çarptırılıp draft seçimlerinden vazgeçmek zorunda kalsa da, o lekeli sezondan Dünya Serisi şampiyonluğu elinden alınmadı.

Jansen, “Futbolu bu yüzden seviyorum” dedi. “FIFA’da böyle bir şey asla olmazdı. O kupa kaldırılacaktı. [Manfred] daha iyi bir iş çıkarmalıydı.

“Ama bitti dostum. Biz bu oyunu seviyoruz ve siz oynamaya devam edin. 2017 Houston Astros oyuncularının hiçbirinde, hiçbirinde dargınlık yok. Hepsine saygı duyuyorum.”