Alex Verdugo, Mookie Betts’in anlaşmasının o kadar da kötü olmadığını kanıtlamaya çalışıyor

Uzaylı

New member
BOSTON —

Alex Verdugo, Cuma gecesi Fenway Park’ta kendisini draft eden, geliştiren ve ona büyük liglerde ilk şansını veren eski takımından gördüğü ilk sahada hamleyi yaptı. Neredeyse dört yıldır beklediği an gelmişti. Daha iyi gidemezdi.

Top, sağ sahadaki kısa duvarın üzerinden öne geçerek home run’a düştüğünde zaten caka satıyordu. Boston Red Sox sığınağına bir şeyler bağırmak için döndü, sanki burasının kendi evi olduğunu söylüyormuş gibi hareket etti, ilk kaleyi turladıktan sonra telaşsız tırısına devam etti ve Dodgers’a karşı intikam almanın tadını çıkarmak için zaman ayırdı.

Verdugo, “İyi hissettirdi dostum,” dedi. “Gerçekten iyi hissettim. Her zaman seni takaslayan birine karşı iyi oynamak istiyorsun, değil mi?”

Ertesi gün Cumartesi günkü maçına bir sayı daha atarak önde gittiğinde kendini yine iyi hissetti. Bu onun önde gelen sayılarla üst üste üçüncü günüydü. Pazar günkü seri finalinde birinci lig rekorunu kırabilirdi. Bunun yerine ikinci meydancıya ceza verdi. İkinci kaleci mi? Mookie Betts. Uydurma.

Bu hafta sonu kulüpler arasındaki üç maçlık seri, her iki taraftaki insanların yeniden bir araya gelmesiyle dolu, yüksek bir atmosferle sıkı bir mücadeleye sahne oldu. Ancak hiçbir şey Betts’in Boston’a dönüşünden daha fazla yankı uyandırmadı.

Üç gün boyunca ayakta alkışlandı. Üç maçta yedi vuruş kaydetti; bunlara, Dodgers’ın Pazar günü aldığı 7-4’lük galibiyetin altıncı vuruşunda Green Monster’ı iki turluk sayı atışı da dahil olmak üzere, Ulusal Lig MVP’si olma mücadelesini sürdürmek için devam etti. Sağ sahada ve ikinci kalede oyun oynadı. Her satış yapan kalabalığın nostaljisini ve kızgınlığını çağrıştırıyordu.

Betts, “Dört yıl olmasına rağmen o kadar da kötü değildi” dedi. “Ama kapanış görevi gördü ve bunu elde ettiğime sevindim.”

Süregelen kırgınlık elbette Betts’e yönelik değildi. AL MVP’sini kazanmasının ve Red Sox’u Dünya Serisi şampiyonluğuna taşımasının üzerinden iki yıldan az bir süre geçtikten sonra, Şubat 2020’de onu Verdugo ve iki ikinci lig oyuncusuyla takas etmeyi seçen üst kattaki insanlardı. Ticaret, gerçekleştiğinde Boston’da küçümsemeyle karşılandı ve bugün paratoner konusu olmaya devam ediyor. Verdugo biliyor. Hemen hemen her gün bunu duyuyor.

Alex Verdugo (sağda) ve Mookie Betts, Cuma günü Fenway Park’ta faul topunda taban yollarını geçtikten sonra kucaklaşıyorlar.

(Winslow Townson / Getty Images)

Pazar günü 5’te 0 sayı atan ve oyunu bitirmek için hamle yapan Verdugo, “Maça ve takıma neler katabileceğimi biliyorum ve bu da bunlardan sadece biri” dedi. “Onunla takas edildim ve sanki, [expletive]neyse ne.”

Verdugo ve Betts bu hafta sonu diğer tarafta eski takım arkadaşları ve arkadaşları olan oyunculardan sadece ikisiydi. Günümüzde her kulüp arasında geçiş söz konusudur. Takaslar, serbest oyunculuk, feragat telgrafı, oyuncu hareketleri süreklidir. Ama bu seri aşırıydı.

Aralarında Justin Turner ve Kenley Jansen’in de bulunduğu beş Red Sox oyuncusu bir zamanlar Dodgers’dı. Aralarında Ryan Brasier ve Kiké Hernández’in de bulunduğu beş Dodgers oyuncusu bir zamanlar Red Sox’tu. Yöneticiler bile işin içindeydi. Red Sox menajeri Alex Cora, Dodgers’la birinciliğe yükseldi ve yedi sezonun bir kısmını onlarla geçirdi. Dodgers’ın menajeri Dave Roberts, 2004 Amerikan Ligi Şampiyonası Serisindeki çalmasından dolayı burada her zaman saygıyla anılacak.

Geçiş tesadüf mü? Roberts öyle düşünmüyor. İki ön büroyu yöneten adamlar arasındaki bağlantıya dikkat çekti; Dodgers’ın beyzbol operasyonları başkanı Andrew Friedman, Boston’un beyzbol baş sorumlusu Chaim Bloom’a beyzbolda ilk tam zamanlı işini Tampa Bay Rays’de verdi.

Roberts, “Bu ikisinin ve operasyonlarının benzer şekilde düşündüğünü düşünüyorum” dedi. “Bu yüzden benzer oyunculara değer verdiklerini düşünüyorum. Yani bu durumda sanırım [that’s] neden bu kadar çok geçiş var?

Her şey yakın tarihin en dengesiz ticaretlerinden biri olma yolunda ilerleyen bir ticaretle başladı.

Verdugo, Dodgers’la 2017’de en iyi adaylardan biri olarak çıkış yaptı ve gelecek için bir yapı taşı olarak kabul edildi. Meksika geçmişi ve Vicente Fernández’in “Volver, Volver” adlı şarkısının çıkış şarkısı olması nedeniyle 2019 sezonunda hayranların favorisi haline geldi.

“Bu, insanların her zaman göstermeye çalıştığı kadar sıradan bir iş değil.”
— Red Sox dış saha oyuncusu Alex Verdugo, Mookie Betts takasının bir parçası olduğu konusunda

Daha sonra Dodgers’ın, serbest oyuncu döneminden önceki son sezonuna giren David Price ve Betts için Red Sox’a verdiği üç oyunculu paketin en önemli parçası haline geldi. Bununla birlikte kariyerinin değerlendirildiği mercek de değişti. Red Sox’un Mookie Betts için bulduğu adam o.

Verdugo, “Bu, insanların her zaman göstermeye çalıştığı kadar sıradan bir iş değil,” dedi. “Ama her şey yolunda.”

Verdugo bir boşlukta iyi bir büyük lig oyuncusu. Sağ sahada güçlü kolu olan artı bir defans oyuncusu. Elit bir sopayla topa vuruş becerisine sahip. Araçlar orada.

Ancak Red Sox’a katıldığından beri bir sezonda 13’ten fazla home run yapmadı. Boston’daki 109+ OPS’si (100 ortalama) onun ortalamanın biraz üzerinde bir smaçör olduğunu gösteriyor. Hiçbir zaman All-Star maçına seçilmedi. Bu sezon, 12 home run ve 0,788 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 0,278 vuruş yapıyor. En iyi adaylardan biri haline geldiğinde hayal edilen potansiyel izciler henüz gerçekleşmedi.

Saha dışında, Los Angeles’ta peşini bırakmayan olgunluk kaygıları dağılmadı. Bu sezon iki kez yedek kulübesinden çıkarıldı; bir kez üslerde koşuşturmaca olmadığı için, ikinci kez bu ayın başlarında bir maç için sahaya geç geldiği için.

Verdugo, “Her küçük şeyde daha iyi olmak istiyorum” dedi. “Her yıl yeni şeyler öğreniyorsun.”

Connor Wong ve Jeter Downs, Boston’un Betts ve Price karşılığında aldığı diğer iki oyuncuydu. Wong, 0,250’lik vuruşuyla iyi bir savunma yakalayıcıdır. Eski ilk 100 aday arasında yer alan Downs, Aralık ayında görevlendirilmek üzere belirlendi. Washington Nationals ona Cumartesi günü A’yı üçe katlama seçeneğini verdi. Kendisi 20 büyük lig maçında 0,182’lik kariyer smaçörü.

Bu arada Betts, başka bir Batı Ulusal Ligi şampiyonluğuna giden bir takım için MVP kalibresinde bir sezon daha hazırlıyor. Temmuz 2020’de 12 yıllık, 365 milyon dolarlık sözleşme uzatmasını imzaladıktan sonra Los Angeles’ta bir Dünya Serisi kazandı ve üç kez All-Star oldu. Dodgers’ın istediği ve Boston halkının istemediği tek oyuncu oldu. ayrılmayı görmek istiyorum.

Roberts, “Bu adam yapmak istediği her şeyi yapabilir” dedi.

Verdugo bu hafta sonu da bazı şeyler yapabileceğini gösterdi. Ama o Mookie Betts değil.

Verdugo, “O harika bir oyuncu ve ben her zaman ona bağlı kalacağım” dedi. “Bu takasla ilgili herhangi bir şekilde hissettiğim bir şey değil. Ben de tesadüfen Mookie ile takas edildim. Buraya çıkacağım ve hala gerçekten iyi bir kariyere sahip olacağımı hissediyorum.”