Angels GM, Shohei Ohtani ile sözleşme görüşmeleri hakkında konuşmayı reddetti

Uzaylı

New member
Angels genel menajeri Perry Minasian, takımın eski çift yönlü yıldızları Shohei Ohtani ile yaptıkları görüşmeleri ve ona serbest oyunculukta resmi bir teklifte bulunup bulunmadıklarını tartışmayı reddetti. Minasian, Angels’ın Ohtani’yi yeniden imzalamaya ne kadar yakın olduğunu söylemeyi veya Angels’ın Ohtani’nin ekibiyle yaptığı görüşmeler hakkında herhangi bir netlik sağlamayı reddetti.

Minasian Cuma günü defalarca “Müzakereleri tartışmıyorum” dedi.

Şunları ekledi: “Shohei, özellikle son üç yılda burada yaptığı şeyle inanılmaz bir oyuncuydu. Yaptığı anlaşmadan dolayı onu tebrik ediyorum ve en iyisinden başka bir şey dilemiyorum.”

Minasian, Angels’ın atış rotasyonu ve belirlenmiş smaçör pozisyonu hakkında bundan sonra ne yapacağına dair genellemeler sundu. 6 Aralık’taki kış toplantılarının son gününden bu yana ilk kez gazetecilere konuşan Minasian, soruların çoğunun Ohtani etrafında döndüğü 16 dakikadan kısa süren oturumun sonunda Meleklerin yolu hakkında çok az sinyal verdi. Ohtani’nin ardından ileri.

Times’dan Jack Harris Perşembe günü, Angels’ın sahibi Arte Moreno’nun Dodgers’ın Ohtani’ye 10 yıllık 700 milyon dolarlık teklifini karşılamak istemediğini bildirdi. Bu sezon dışında şu ana kadar Angels, üç kurtarıcı Adam Kolarek, Luis García ve Adam Cimber için üç küçük büyük lig sözleşmesi imzaladı ve iç saha oyuncusu David Fletcher ve yakalayıcı Max Stassi’yi takas etti. Üç oyuncu alımından García’nın sözleşmesi 4,25 milyon dolarla en yüksek değere sahip olanıydı.

Sahiplerin kadroyu geliştirmek için harcama yapma istekliliği konusunda kendisine ne kadar güvendiği sorulduğunda Minasian şunları söyledi: “Bunu ilk günden beri söyledim, bu kazanmak isteyen bir grup, değil mi? Finansal olarak, yıllar içinde sahip olunan taahhütler sanırım bunu söylüyor. Bu takımı bu sezon daha iyi hale getireceğiz. Mevcut olanlara ilişkin piyasa açısından bakıldığında henüz erken olduğunu biliyorum.”

Ekibin DH’de ne yapacağına dair ise somut bir cevap yoktu. Minasian, bu pozisyonda neyin mümkün olabileceğine dair birkaç seçenek sıraladı; örneğin yerine başka bir iyi niyetli sümüklü böcek koymak veya bunu oyuncuların ayaklarını yerden kesmenin bir yolu olarak kullanmak gibi.

Minasian, “Son sekiz, 10 hafta boyunca bu anın sona ermesine hazır olmak için mümkün olan hemen hemen her senaryoyu tartıştık” dedi. “Sezonun geri kalanının nasıl geçeceğini göreceğiz.”

Angels’ın büyük lig oyuncu alımı açısından offseason yavaş geçti. Minasian, Ohtani’nin kararını vermesiyle bunun düzelmeye başlayıp başlamayacağını “söylemenin zor” olduğunu söyledi.

Minasian, “Sanırım büyük oyuncuların bahar antrenmanından hemen önce, bahar antrenmanının hemen başında imza attıklarını gördük” dedi. “Yani bu tamamen oyuncuya, menajere ve pazarın nasıl olduğuna bağlı. Ama herkesi takip edeceğiz. … Kesinlikle bu kulübü geliştirmeye çalışıyoruz.”

Angels atışları 2023’te zorlandı ve ERA’da ana dallarda (4,64, 23.) ve rakip vuruş ortalamasında (0.252, 22.) alt üçüncü sırada yer aldı. Ohtani liderliğindeki rotasyon, özellikle 4,47 ERA ile 19’uncu ve 0,243 rakip vuruş ortalamasıyla 11’inci sırada yer aldı.

Ohtani, Eylül ayında ikinci bir dirsek ameliyatı geçirdikten sonra 2025 yılına kadar tekrar atış yapmayacak. Yani Ohtani dönmüş olsa bile Meleklerin atış durumlarını çözmeleri gerekecekti. Minasian, Angels’ın gelen Japon atıcılar Yoshinobu Yamamoto ve Shota Imanaga ile ilgilenip ilgilenmediğini söylemeyi reddetti.

Minasian, Minasian’ın kaç başlangıç atıcısı eklemeyi planladığının “sayıdan ziyade kim olduğu ve ne getirdikleri ile ilgili” olduğunu söyledi. Minasian’ın Meleklerin konuşmasına ne kadar öncelik verdiğine gelince, şöyle dedi: “Evet, bu kesinlikle bir öncelik.” Ayrıca takımın golcülerinden de bahsetti ve 2023’te Melekler adına daha iyi bir 2024 geçirmek için başlayan atıcılara güven oyu ekledi.

Minasian, “Rotasyon olsun, arena olsun, her iki alanda da yardıma ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum” dedi. “Kadro bazında elimizdeki oyunculara karşı çok fazla esnekliğe sahibiz. … Bence bu size çok yönlülük sağlıyor ve bu bizim için gerçekten önemli.

Minasian, “Böylece bize ve neyle ilgili olmak istediğimize uygun belirli oyuncuları arayacağız” dedi ve daha sonra şunu ekledi: “Sahip olduğumuz oyunculardan, özellikle rotasyondan, şirket içinde yüksek beklentilerimiz var. … Ama bu kulübe yardımcı olmak için yeni şeyler eklememiz gerekiyor.”