Atletizm Las Vegas’a taşınırsa, Giants’ın hala yapacak işleri var

Uzaylı

New member
SAN FRANCİSCO –

Kalabalık seyrek ve sessizdi, atmosfer şenlikten daha azdı, oyuncuların ev isimleri San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki çok az hanedeydi. Ev sahibi takım Pazartesi günü ilk vuruşta 5-0, Çarşamba günü üçüncü vuruşta 8-0 mağlup oldu.

Oakland mı? Hayır.

Oakland Athletics’in Las Vegas’a taşınma niyetini açıklamasıyla bu, tüm Körfez Bölgesi’nin San Francisco Giants’ı kucaklaması için bir an olabilir. Zamanlama iyi değil. A’lar isteyerek ve utanç verici bir şekilde korkunç, ancak Devler şu ana kadar sönük ve vasat.

“Asla yeniden inşa etmeyeceğiz” Devler, yeniden inşa edilen Washington Nationals tarafından üç gün içinde iki kez yumruklandı. Sezonun altı haftasında Giants, National League West’te birinci olan Dodgers’ın altı maç gerisinde, son sıradaki Colorado Rockies’in bir maç önünde.

En azından Devler hareket etmiyor. A’lar öyle olduğunu söylüyor ve burada neden olduğuna dair fikir eksikliği yok. A’nın eski yönetici ortağı Lew Wolff, Giants’ın eski başkanını işaret etti.

Haberler’a konuşan Wolff, “Kaliforniya’dan taşınırsak, bunun nedeni Larry Baer’dir” dedi.

Baer yanıt vermeyi reddetti. Wolff, A’ları San Jose’ye taşımak istemişti ve San Jose, A’ları istemişti.

Baer, San Francisco’daki özel olarak finanse edilen basketbol sahasını karşılamaya yardımcı olmak için oradaki hayranlardan ve işletmelerden elde edilen gelirleri gerekçe göstererek, bölgesel haklarını o şehre vermeyi reddeden bir Giants mülkiyet grubunu temsil ediyordu. O zamanlar lig komiseri olan Bud Selig, Giants’ın boyun eğmesi için lobi yapmadı.

A’lar, San Jose seçeneğinin ortadan kaybolmasından bu yana on yıl geçirdi ve ne Oakland’da ne de Las Vegas’ta gösterilecek bir oyun sahası yoktu.

A’lar, üç hafta önce Las Vegas’ta bir site satın almayı planladıklarını görkemli bir şekilde duyurdu. Bu hafta, başka bir siteye döndüler. Her ikisi de kamu finansmanına bağlıydı, A’nın sahibi John Fisher bir anlaşma yapıcıdan daha çok Las Vegas’ta bir sandviç tahtasında dolaşan bir adam olarak ortaya çıkıyor: “Birinci lig takımım yüz milyonlarca vergi mükellefi doları için sizin olabilir ”

Hiçbir anlaşma yapılmadan, A’nın hayranları bir maçta kamera aralığında oturan ve üzerinde “SATIŞ” veya “BALIKÇI ÇIKTI” yazan bir tişört giyen kişiler için koleksiyonlar aldı. A’lar Cuma günü Oakland’a döndüğünde, taraftarlar stadyumun otoparkına Fisher’ın karton kesiklerini yerleştirmeyi ve ardından hoşnutsuz diğer taraftarları kesiklere domates fırlatmaya davet etmeyi planlıyor.

Atış konuşması: “Çürümüş ürünleri atmak, dünyanın en eski ifade biçimlerinden biridir.”

Domatesler, Dodgers’tan Kevin Elster’ın buradaki ilk maçta üç home run yaparak orayı vaftiz etmesinden 23 yıl sonra hala güzel olan Oracle Park’ta hamburgerlerin tepesinde kalıyor.

Giants, 2010, 2012 ve 2014’te Dünya Serisini kazandı, ardından 2021’de franchise rekoru kıran 107 maç kazandı. O sezon her geçen gün daha da aykırı görünüyor; Aksi takdirde Giants, 2016’dan beri kazanan bir rekor yayınlamadı.

Giants’ın kısa stoperi Brandon Crawford, 2021 play-off’larında Dodgers’a karşı bir atış yapan, son on yılda San Francisco’nun üç Dünya Serisi şampiyonluk takımının kadrosunda kalan tek oyuncu.

(Wally Skalij/Haberler)

2018’de Giants, Buster Posey, Madison Bumgarner, Brandon Crawford ve Brandon Belt gibi isimlerin geçişini yönetirken yeni nesil şampiyonlar geliştirmek için Dodgers’tan uzakta Farhan Zaidi’yi işe aldı.

Zaidi, “Asla şok ve dehşet verici bir yeniden inşa olmayacaktı,” dedi.

Devlerin mülkiyeti asla yeniden inşa etmek istemedi ve Zaidi gemide olduğunu söyledi.

“Felsefi olarak, tamamen yıkılacağına gerçekten inanmıyorum, çünkü beyzbol tahmin edilemez ve her yerden şaşırtıcı performanslar alabilirsiniz” dedi. “21’de sahip olduğumuz şey bu. Her takımın her yıl böyle bir sezon geçirme şansı olduğunu düşünüyorum.

“Fişi çektiğinizde, bunun birazını ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Daha rahat bir anlatı yaratabilir – ‘Hey, yeniden inşa ediyoruz ve birkaç yıl boyunca .500’ün altında olacağız!’ – ama bu bir nevi kendi kendini gerçekleştiren bir kehanet. Rekabet etmeye çalışmayacaksanız, bunu yapmak oldukça kolay.”

Giants, geçen kış Aaron Judge ve Carlos Correa’ya kur yaptı. Eski oyunculardan oluşan bir koleksiyona karar verdiler: dış saha oyuncuları Michael Conforto ve Mitch Haniger ve atıcılar Sean Manaea, Taylor Rogers ve Ross Stripling. Şimdiye kadar beşi de lig ortalamasının altında performans gösterdi.

Zaidi, “Beklentimiz her yıl playofflarda koşmak,” dedi. “Sürdürülebilir dengenin bu olduğu bir noktaya gelmek ve ‘Onu yıkalım mı?’ sorusunun bile olmamasını istiyorsunuz.”

Her takımın yapmak istediği şey bu ve söylemesi yapmaktan çok daha kolay. Dodgers’ın son on yılda yaptıkları dikkate değer.

Zaidi, bu sezon Giants’ı etkileyeceğini umduğu üç potansiyel oyuncudan bahsetti: Salı günü ilk maçına çıkan saha oyuncusu Casey Schmitt, yakalayıcı Patrick Bailey ve atıcı Kyle Harrison.

Bu arada, Devler kazanma ve yıldız gücü konusunda yetersiz. Giants bir keresinde art arda 537 oyun sattı, bu galibiyet serisi 2017’ye kadar uzandı. Burada hiçbir zaman 20.000’in altında bir seyirci kitlesi ilan etmediler.

5 yaşındaki Brandon Crawford, 27 Eylül 1992'de San Francisco'daki Candlestick Park'ta gösteriliyor.

27 Eylül 1992’de San Francisco’daki Candlestick Park’ta gösterilen 5 yaşındaki Brandon Crawford, Giants’ın Florida’ya taşınması ihtimali karşısında kimsesiz görünüyor. Bugün Giants stoper, Athletics’in Oakland’dan ayrıldığını görmek istemediğini söylüyor.

(Getty Images aracılığıyla San Francisco Chronicle/Hearst Gazeteleri)

Hafta ortası oynadıkları son yedi maçta 20.203 bilet sattılar ve en fazla 23.397 bilet sattılar. Bu haftaki oyunların biletleri, yeniden satış sitelerinde 1 $ gibi düşük bir fiyata mevcuttu.

Baer, ”Hafta sonları ve hafta içi akşamlar arasında şu anda gördüğümüz eşitsizliği hiç görmedik,” dedi.

Baer, eşitsizliği ofislerdeki boş pozisyonlardan, uzaktan çalışmanın yükselişinden ve en son teknoloji balonunun çöküşünden sert bir şekilde etkilenen bir şehre bağladı.

Baer, ”Şehir merkezinin toparlanması çok yavaş oldu,” dedi. “Biz şehir merkezindeki bir basketbol sahasıyız.”

Çarşamba günü ev plakasının arkasında oturan taraftarlar, serinin seçkin tarihine bir övgü niteliğindeki isimlerle çeşitli Giants formaları giydiler: Barry Bonds ve Posey; Will Clark ve Willie Mays; Matt Cain ve Tim Lincecum.

World Series şampiyonluk takımlarından kalan son oyuncu olan kısa stoperin onuruna çok sayıda Crawford forması vardı. Ancak Crawford sakatlananlar listesinde ve aktif kadroda bir oyuncunun adına forma giyen kimseyi görmedim. Giants’ın dağıtacağı bir sonraki bobblehead’de takım maskotu olan bir mühür yer alacak.

Crawford, Bay Area beyzbol bilgisinde oyunundan daha fazla öne çıkıyor. 5 yaşındayken, San Francisco’da göreceği son maç olacağını düşündüğü maçta, kasketi geriye doğru ve kollarını kavuşturmuş, kimsesiz bir halde fotoğraflandı. Devler, yerel yatırımcılar ekibi kurtarmadan, Tahvilleri imzalamadan ve Oracle Park’ı inşa etmeden önce Florida’ya taşınacağını duyurmuştu.

Crawford, A’ların Las Vegas’a taşınmasının Körfez Bölgesi için olumlu olacağına inanmıyor, ancak Giants bölgeyi tamamen kendilerine alacaktı.

Crawford, “Körfez Bölgesi, iki takıma sahip olmayı seviyor,” dedi. “Çocukken A’ları ben de severdim. Ben Giants No. 1’dim ama özellikle East Bay’e taşındıktan sonra A’nın birçok maçına da gidebildim. Aslında biraz daha kolaydı. BART doğruca stadyuma gitti.

“A’ların büyümesini izlemekten keyif aldım. Artık hayranlarla daha çok rekabet var gibi hissediyorum, ikisini de sevmiyorlar. Çocukken yaptım.

“Potansiyel olarak bizim için daha fazla hayran anlamına gelir mi? Sanırım. Ama Körfez Savaşı’ndan her zaman keyif almışımdır.”

Bu eğlenceli. Vergi mükellefi dolarları ve .500’lük bir rekor için savaşlar, o kadar da değil.