Bob Costas, Dodgers’ın sezon sonrası sıkıntıları ve MLB playoff formatı hakkında

Uzaylı

New member
Bob Costas, Ulusal Lig Ligi Serisi’nde Arizona Diamondbacks’e karşı iki maç sıfır geride kalan Dodgers için hala umut olduğunu düşünüyor.

Tabii eğer başlangıç atıcısı Lance Lynn, Phoenix’teki 3. maçta Dodgers adına çarşamba gecesini idare edebilirse.

Ve eğer Clayton Kershaw, seriyi başlatmak için yaşadığı felaketle sonuçlanan maçın ardından 4. maçta forma dönebilirse.

Ve eğer Dodgers bir şekilde Dodger Stadyumu’nda 5. Maçı zorlayabilirse.

“Bunların hepsi bir sürü eğer, değil mi?” 71 yaşındaki Costas, TBS’nin 3. Maçın NLDS yayınında oyun bazında görevlerini üstlenmeden saatler önce Çarşamba öğleden sonra Haberler ile yaptığı telefon röportajında güldü.

Ancak Dodgers taraftarları bir şansın olduğunu söylüyor. Bu, 50 yıllık yayıncılık kariyeri boyunca üç Dünya Serisi, yedi lig şampiyonluğu serisi ve sayısız başka maça çağrı yapan deneyimli bir spikerin yaptığı bir şey olarak kabul edilmeli.

Haberler’la yaptığı sohbet sırasında Costas’ın, renk analisti Ron Darling ile birlikte ele aldığı Dodgers-Diamondbacks serisi hakkında söyleyecek çok şeyi vardı. Ayrıca Major League Baseball’un çok eleştirilen playoff formatını (ve bunu düzeltmek için oldukça ilgi çekici bir yol önerdi), sosyal medyada aldığı eleştirileri ve yakın zamanda gerçekleştirdiği, keşke genel halkın hiç öğrenmemiş olmasını dilediği hayat kurtarıcı bir eylemi anlattı. .

Sorular ve cevaplar uzunluk ve netlik açısından düzenlendi.

– Schilken: Televizyonda Dodgers-Diamondbacks serisini söylediğiniz için, insanlar 3. maça ilişkin düşüncelerinizi bilmek isteyebilirler, özellikle de Dodgers muhtemelen içinde olmayı beklemedikleri bir kazan ya da eve git durumundayken.

Kostalar: Evet, Dodgers’ın tüm yıl boyunca atış ekibindeki sakatlıklara rağmen tam güçte olabilecekleri bir takım olmadığı çok açık. Ve sonra kendini iyi hissettiğini söyleyen Clayton Kershaw, 1. Maçta talihsiz bir maç yaşadı. Beyzbolda iki maç pek bir şey kanıtlamaz, ancak ekim ayında olup o zaman göz kamaştırıcı olur. Ama Mookie [Betts] ve Freddie Freeman, yani en iyi iki oyuncu, 13’e Bir’dir. Dodgers’ın iki başlangıç oyuncusu, ilk vuruşta toplam dokuz koşudan vazgeçti. Ve D-back’lerin iki başlangıç oyuncusu şu ana kadar 11 veya 12 atış yaptı ve toplamda yalnızca iki koşudan vazgeçti. Yani bu durumlarda ne olacağını anlamak beyin ameliyatı değil. …

Ancak Dodgers, Ağustos ayında D-back’lerden art arda beş maç kazandı. Lance Lynn koşullar karşısında etkilenmeyecek. O deneyimli bir atıcı, sezon sonrası birçok kez sahaya çıktı. Eğer Lance Lynn’den ve sürekli olarak iyi olan arenalarından iyi bir çıkış yakalayabilirlerse, bu gece kazanabilirler. Ve sonra Kershaw’ın yarın gece senaryoyu tersine çevirmesini ve sonra Los Angeles’a dönmelerini ve kim bilir neler olabileceğini ummalısınız. [in] bir oyun? [laughs] Bunların hepsi bir sürü “eğer” değil mi?

– Schilken: Atışlara başlamak tüm sezon boyunca bir endişe kaynağı oldu ve bu play-off’lar en kötü senaryo oldu. Peki ya özellikle Mookie ve Freddie’nin vurulması? Bir fark yaratmak için sezon sonrası yaşanan çöküşlerden zamanında kurtulabileceklerini düşünüyor musunuz?

Kostalar: Beyzbolda bir adam tek bir oyunda bunun üstesinden gelebilir. Bir adam vuruş şampiyonluğunu kazanabilir ve sezon ortasında iki maça çıkıp 8’e 0 yapabilir. Bu beyzbolun doğasıdır. Ve bir adam 0,220’lik bir vuruşla arka arkaya iki oyun oynayabilir ve sekizde altıya çıkabilir. Bu yüzden ilk birkaç maçta olanlardan genel bir sonuç çıkarmıyorum. Ancak buradaki matematik çok açık; Dodgers’ın yola devam etmesi gerekiyor, yoksa sezon dışı boyunca neler olduğunu düşünmek zorunda kalacaklar.

– Schilken: Bir öngörünüz var mı? Dodgers bunu başarabilecek mi?

Kostalar: Beyzboldaki tahminler aptallıktır, sadece aptallıktır. Beyzbolda herhangi bir takım herhangi bir gecede herhangi bir takımı yenebilir ve play-off’lara çıkacak kadar iyi olan herhangi bir takım, beyzbolda herhangi bir başka takımdan bir seri kazanabilir. Artık play-off’lar toplam 12 takımı kapsayacak şekilde genişletildiğine göre, bu zorlu bir mücadele. En iyi takımların Dünya Serisine kadar ulaşacağının garantisi yok.

– Schilken: Play-off formatı hakkında düşünceleriniz neler? Bazı kişiler joker turda oynamayan takımların ara süresinin uzunluğundan şikayetçi. Bunun Dodgers veya diğer takımlardan herhangi biri üzerinde bir etkisi olduğunu düşünüyor musunuz?

Kostalar: Bu mümkün, ancak öte yandan, hiçbir yönetici oturup bunun sonucunu beklemektense üçte ikilik bir joker kart oynamayı tercih edeceğimi söylemez. Her zaman bir sonraki tura güle güle demeyi tercih edersin. Burada uzun uzadıya konuşmak çok karmaşık, ancak bu formatın daha adil hale getirilmesi için nasıl ince ayar yapılacağına dair bir takım öneriler var.

Hiçbir şeyi garanti etmek istemezsiniz ama bence lig serisi yedi serinin en iyisi olsaydı bu daha meşru bir test olurdu. Ancak bunu başarmanın yolu, Dünya Serisinin Şükran Günü’ne girmemesi için joker karakter formatını biraz değiştirmektir. İkinci ve üçüncü jokerlerin Pazartesi gecesi sezonun bitiminden hemen sonra tek maçlık bir kafa kafaya oynamasını sağlayabilirsiniz; en iyi joker ise Dodgers gibi genellikle ligin en iyi ikinci takımıdır. birkaç yıl önce 106 kazandıklarında [games] – o takımın ilk maçı oynamasına gerek kalmamasını sağlayabilirsiniz.

Yani, ikisinden daha iyi olanın kendi sahasındaki oyunun galibi, en iyi joker kartın kendi sahasına gider. Yani en iyi jokerin lig serisine girebilmesi için sadece bir oyun kazanması gerekiyor, diğer ikisinin ise lig serisine girebilmesi için iki oyun kazanması gerekiyor. Ve üçüncü bölümün galibi joker kartlarla oyuna dahil edilmiyor. Kendi klasmanınızı kazanırsanız, üç klasmanın daha küçüğü olsa bile, joker seriden muaf olmalısınız. Yani eğer bunu bu şekilde yaptıysanız – bir maçı Pazartesi gecesi oynarsanız, bir sonraki maçı Salı gecesi oynarsınız – Perşembe gecesine kadar lig serisini oynarsınız. Ve sonra lig serisi yedi serinin en iyisi olabilir. Bu sadece daha meşru bir test. …

Mükemmel bir formata sahip olabilirsiniz ve herhangi bir dizide çılgınca şeyler olabilir. Ancak bu formatı biraz düzeltmekten bahsediyorsanız, az önce önerdiğim şeyin faydalı olabileceğini düşünüyorum.

– Schilken: Sanırım çözdün!

Kostalar: Kurmak isterlerse ücret alınmaz.

– Schilken: Bu yüzden New York Post’un, yakın zamanda bir restoranda Heimlich manevrasıyla bir arkadaşının hayatını kurtardığın hakkındaki Altıncı Sayfa hikayesini sormam gerekiyor.

Kostalar: Bu konuda söyleyeceklerim bu kadar. Arkadaşıma yardım edebildiğime sevindim. Restorandaki bir yabancının, salağın birinin bunu bir dedikodu sitesine aktarmanın iyi bir fikir olduğunu düşündüğü bir dünyada yaşadığımızdan memnun değilim. Sonra her yere yayılıyor. Bunu bilenlerin sadece arkadaşım, karısı ve şaka yollu anlattığımız insanlar olduğunu varsayıyordum. Herhangi bir ilgi arayışında değildim.

– Schilken: Ama yine de iyi ve olumlu bir hikaye.

Kostalar: Evet, olumlu bir hikaye ama aynı zamanda hikaye nereden çıktı? Dedikodu siteleri. Ama dostumun hâlâ nefes almasına sevindim; senin olumlu görüşün bu.

– Schilken: Eminim o da öyle düşünüyordur.

Kostalar: [laughs] Evet! İşin komik tarafı, 30 saniye sonra tamamen iyileşiyor. Akşam yemeğine devam ettik ve buna güldük. Ama biftek boğazına takılı kalsaydı sanırım bu kadar komik olmazdı.

– Schilken: Heimlich’te hiç eğitim almadığını söylemiştin, değil mi?

Kostalar: Hayır hayır. Daha önce hiç yapmamıştım ama ne olduğunu az çok biliyordum çünkü o posterler restoranlarda filan vardı ve televizyonda da görmüşsünüzdür. Elimden geldiğince buna yaklaşık olarak yaklaştım ve şans eseri işe yaradı.

– Schilken: NLDS’ye geri dönecek olursak, sosyal medyada konuşan insanları göreceğinize eminim. Dodgers taraftarları sizin Dodgers’tan nefret ettiğinizi düşünüyor, Diamondbacks taraftarları ise Diamondback’lerden nefret ettiğinizi düşünüyor.

Kostalar: Bence neredeyse eğlenceli bir noktaya geldi. Ve bu asla iki takımın da taraftarı olmayan birinden gelmez. Yani iki takımın taraftarları da tamamen aynı sözleri duyuyor ve bunları kendi takımlarına karşı yeterince olumlu ya da çok olumsuz olarak yorumluyorlar. [laughs] Tamamen aynı yayın. Bu bana özel bir durum değil; her yayıncının başına geliyor. Yani aslında oyunu nasıl adlandırdığım üzerinde hiçbir etkisi yok.

– Schilken: Diziden keyif alıyor musunuz?

Kostalar: Evet! Beyzbolun etrafında olmaktan hoşlanıyorum, beyzbolcuların yanında olmaktan keyif alıyorum. Eskisi kadar çok şey yapmıyorum ve bu da tasarımım gereği. Ama biraz da olsa beyzbol, yapmaktan çok keyif aldığım bir şey.