Bobby Miller’ın çaylak büyümesi Dodgers’ın play-off güvenini nasıl kazandı?

Uzaylı

New member
Dave Roberts ilk mesajı iletti.

Lance Lynn bunu başarmayı başardı.

Bobby Miller’ın Ağustos ayı başında San Diego’da dört vuruşluk zahmetli bir başlangıç yapmasını izledikten sonra, hem Dodgers’ın menajeri Roberts, hem de takasın son teslim tarihi olan tecrübeli takımları Lynn, heyecanlı ve zaman zaman aşırı heyecanlı bir maç izledikten sonra, anlaşmaya vardılar. Takımın çaylak yıldızı için de aynı sonuca varıyoruz.

Miller, sezon sonrası için uygun bir başlangıç oyuncusu olacak donanıma sahipti.

Ancak ilk kampanyasına iki aydan fazla bir süre kala, daha fazla duygusal kontrole de ihtiyacı vardı.

Böylece, ateşli Miller’ın ilk baştaki birkaç sıkışıklıktan kurtulduktan sonra tümseğin üzerinden atladığı ancak aynı zamanda erken vuruşlarda benzini bitmiş gibi göründüğü San Diego gezisinden sonra Roberts ve Lynn, 24 yaşındaki atıcıyla sohbet ettiler.

Roberts geçen haftayı gülerek “Ben ve Lance, onu iki takım halinde çalıştırdık” diye hatırladı.

Lynn çekingen bir tavırla, “Güzel bir sohbet gerçekleştirdik,” diye ekledi. “Kendine dönüşüyor. Bütün mesele bu.”

Ne dedilerse işe yaradı.

İki ay sonra Dodgers, Miller’a sadece play-off rotasyonu pozisyonunu emanet etmekle kalmıyor, aynı zamanda Arizona Diamondbacks’e karşı Ulusal Lig Ligi Serisi çukurundan çıkmalarına yardımcı olması için de ona güveniyorlar.

Pazartesi gecesi Dodger Stadyumu’nda Dodgers’ın beş maçlık seride 1-0 geride olduğu maçta başlayacak olan Miller, “Koçların ve takım arkadaşlarımın beni 2. maçta sahaya çıkaracak güvenine sahip olmak bir onur” dedi. . “Gitmeye hazır hissediyorum.”

22 dakikada 3.76 ERA ile 11-4 kazanan eski ilk tur draft seçimi Miller için, büyüklerin en iyi çaylak atıcılarından biri olarak başlıyor, bu hem yavaş ilerleyen bir gelişim sürecinin hem de hızlandırılmış bir rotanın doruk noktası olacak. büyük lig yıldızlığını idare etmek.

Yıllardır, saatte 100 mil hızlı top, silme değişimi ve çeşitli diğer kırılma sahalarını içeren cephaneliğini mükemmelleştirmek için çalıştı.

Ancak MLB kampanyasının zihinsel gerilimi ve duygusal eziyetiyle başa çıkmayı ancak büyükler ligindeki ilk sezonu olan bu sezonda öğrendi.

Miller, “Açıkçası bu biraz daha önemli” dedi. “Ama buna normal bir oyunmuş gibi davran. Kendimi değiştirmeyin. Kim olduğumu değiştirme. Geçen ayki atıcımın aynısı ol.

Zorlu ve çokça övülen olasılık, Mayıs ayı sonlarında ilk kez çağrıldığında pek de hayal kırıklığına uğratmadı.

İlk maçında Atlanta’da beş güçlü vuruş yaptı. İlk dört başlangıcında 0,78 ERA ile 3-0’dı. Ve Temmuz ayının sonuna gelindiğinde, uzun vadeli rotasyonda olacağı açıktı ve Dodgers’a, açılış günü rotasyonundan yalnızca bir üyenin (Clayton Kershaw) başarabildiği bir sezonda çok ihtiyaç duyulan süreyi kazandıracaktı. yılın sonuna kadar.

Atış koçu Mark Prior o sırada “Muhteşem bir iş çıkardığını düşünüyorum” demişti. “Ana dayanak noktalarımızdan biri olacağına güveniyoruz ve iyi bir performans gösterdi.”

Yine de Miller zaman zaman kendini aşırı yoruyor gibi görünüyordu. Duyguları birkaç perdelik aralıkta öfkeden rahatlamaya dönüşebiliyordu. Yoğunluğu, baskı durumları veya kaçırılan top vuruşu çağrıları karşısında aniden yükseliyordu. Adrenalini yükseldiğinde tepedeki dayanıklılığı bazen düşüyordu.

Ağustos ayında San Diego’ya yapılan gezi bunun en çarpıcı örneğini sundu.

İlk üç vuruşunun her birinde koşucuları sayı pozisyonunda mahsur bıraktıktan sonra Miller esnedi, yumruklarını savurdu ve lastikten fırladı. Sorunlu ya da saygısız bir görüntü değildi. Ancak bu durum Roberts’ın gözünden de kaçmadı; özellikle de Miller’ın dördüncü turda iki turdan vazgeçerken benzini bitmiş gibi göründüğünden sonra.

Roberts o gece, “İkinci atışta bir yumruk darbesi gördüğümde, bu bana adrenalinin zaten devreye girdiğini gösteriyor” dedi. “Oraya çıkıp yarışacak. Ve eminim ki tankta daha fazlasının olduğunu hissetmişti ki bunu da yapmalıydı. … Bobby için hâlâ iyi bir geziydi ama yine de orada bir miktar gelişme olduğunu hissediyorum.”

Sadece birkaç gün önce Dodgers’a takas edilen ve Miller’ın sahasını ilk kez izleyen Lynn de aynı fikirdeydi.

Kendi başına ateşli bir varlık olan 12 yıllık emektar, Miller’a duygusal kontrolün önemini vurgulayarak Roberts’ın mesajını güçlendirdi. Sonuçta, tümseğin üzerinde heyecanlanmak güzel bir şey. Ancak tüm sezon boyunca Lynn, bu yoğunluğun da uygun şekilde yönlendirilmesi gerektiğini biliyordu.

Miller, Lynn için “O yüksek enerjili bir adam, süper büyük bir rakip” dedi. “Ben de ona bu anları nasıl idare ettiğini sordum ve o da bana geri bildirimde bulundu.”

Bobby Miller, 23 Mayıs’ta Atlanta’da Braves’e karşı beşinci vuruşun sonunu kaydettikten sonra duygularını gösteriyor. MIller, ligdeki ilk maçında maçı kazandı.

(John Bazemore / Associated Press)

Daha sonra Miller, acil değişiklikleri hayata geçirmeye çalıştı.

İlkbaharda boğa güreşi seanslarını daha ciddiye almayı öğrendiği ve yaz boyunca büyük ligdeki rakipler için oyun planlama zorluğunu benimsediği gibi Miller, oyun içi tavrını geliştirmeye çalıştı.

Gezilerin ortasında kendini sakinleştirmek için bilinçli bir çaba göstererek, çok fazla “kendi kendine konuşma” olduğunu söyledi.

Aynı zamanda tutarlı uygulamaya yeniden vurgu yaptı; stresli sahnelerde odağını mekaniklerine ve bitiş atışlarına odaklanmaya daralttı.

Miller, “Diğer her şeyi unutun ve bu adımı hemen uygulayın,” diye açıkladı. “Söylemesi kolay. Söylemesi yapmaktan çok daha kolaydır. … Ama son zamanlarda çok daha fazlasını yapıyorum. Ve diğer tüm şeylerden ziyade uygulamayla çok daha fazla gurur duyuyorum.

Gerçekten de, iyileşen sonuçlar hızla ortaya çıktı.

San Diego karşılaşmasından önce başlangıç başına beş atış ortalamasının biraz üzerinde bir ortalamaya sahip olan Miller, sonraki 10 maçta altıncı atışa girdi; bu seri, yalnızca geçen haftaki normal sezon finalinde kasıtlı olarak kısaltılmış dört atışla bozuldu.

Bu süre zarfında Miller, yalnızca üç kez üçten fazla koşudan vazgeçti, rakiplerinin ona karşı sadece 0,201 vuruş yapmasına izin verdi ve Dodgers’ın Ekim planlarındaki yerini sağlamlaştırarak NLDS’ye en yerleşik başlangıç seçeneği olarak girdi.

Lynn, “Sadece büyüme sürecini görüyorsunuz” dedi. “Bazı iyilerin yanında bulundum ve o da onlarla birlikte. Yaralanmalar ve yaşanan her şey göz önüne alındığında, bu adımı atması o grup için çok büyük oldu. Açıkçası, büyüme harika.”

Atış ekibinin diğer kıdemli sakini de aynı derecede etkilenmişti.

Kershaw, Miller hakkında şunları söyledi: “Bu konuda daha iyi iş çıkarıyor; vuruş sırasında duygularını kontrol ediyor ve kulağa ne kadar klişe gelse de, her seferinde bir adım atarak bunu yapıyor.” dedi. “Bir atıştan sonra çok yükseğe çıkmak veya bir atıştan sonra süper yenilgiye uğramak, bir nevi enerjinizi tüketir. … Bu büyük duygusal kaçışlar seni alıp götürüyor. Bu yüzden elinizden geldiğince onun içinde kalmaya çalışmalısınız ve iş bittikten sonra rahatlayabilirsiniz.

Pazartesi günkü gezi Miller’ın şimdiye kadarki en büyük sınavı olacak.

Kershaw’ın 1. Maçtaki altı sayılık yenilgisinin ardından Dodgers, en iyi beş serisinde beklenmedik bir açıkla karşı karşıya kaldı.

Miller ve Kershaw dışında herhangi bir geleneksel başlangıç oyuncusunu içermeyebilecek, zaten zayıf olan sezon sonrası planları ani bir çöküş tehlikesiyle karşı karşıya.

Dolayısıyla, hayatının en büyük maçı olacağı kesin olan bu maçta soğukkanlılığını korumak ve tepkilere öncülük etmek Miller’a kalmış olacak.

“Bunun büyük bir parçası olabileceği potansiyelinin olduğunu bilmek [postseason]Roberts, Miller’ın yakın zamanda olgunlaşmasıyla ilgili şunları söyledi: “Bunu başarabilmesi gerekiyordu.”

Daha sonra, Miller’ın sezon sonrası aşamasını nasıl benimseyeceğini görmekten heyecan duyup duymadığı sorulduğunda, teknik direktör hızla istekli bir şekilde sırıttı.

“Ben öyleyim” dedi Roberts. “Harika olacak.”