'Bol zaman var.' Dodgers neden Walker Buehler'ı acele etmiyor?

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Walker Buehler geçen yıl Tommy John'un ameliyatından sonra rehabilitasyonunun bitiş çizgisine ulaşamadı. Ama en azından son bölüme doğru hücum ediyor gibi görünüyordu.

Buehler, Ağustos 2022'deki dirsek ameliyatından yaklaşık altı ay sonra, geçen baharın sonundan önce bir atış programına başladı. Operasyonun yıldönümünde, canlı vuruş antrenmanında zaten boğa güreşi atıyor ve vurucularla karşılaşıyordu.

Buehler, Eylül başında ikinci ligde rehabilitasyon görevine başladığında ve Oklahoma City'de üçlü A'da iki mükemmel atış yaptığında, sezon bitmeden geri dönebileceğine dair zayıf bir umut bile vardı.

Buehler, rehabilitasyon sürecini ve geçen yıl bu sürecin tamamlanmasına ne kadar yaklaştığını hatırlatarak “Bir nevi sonuna gelmiştik” dedi.

Tek sorun?

Buehler, “Çok iyi toparlanamadım” dedi.

Bu nedenle, daha fazla adım atamadan, iki kez All-Star olmuş ve eski Dodgers rotasyonunun ası olan oyuncu, sezonun geri kalanında kapatıldı.

Ve şimdi, bu yılın bahar kampına birkaç hafta kala, dönüş takviminin kesinliği hala belirsizliğini koruyor.

Yönetici Dave Roberts, “Antrenman ekibine veya Walker'a baskı yapmak istemiyorum” dedi. “Vurucularla yüzleşmek gibi düzenli bir rutine girdiğinde, [his outings], biraz uzunluk alırsak, o zaman projelendirmenin daha net olacağını düşünüyorum. Ama şu anda geri dönme zamanını bile bilmiyorum.”

Beklenmedik bir gelişme değil.

Kış boyunca Dodgers, Buehler'in sezona başlamasını erteleme fikrini ima ederek, sağ elini kullanan oyuncunun vuruş toplamını yönetmeyi ve onu potansiyel bir Ekim koşusu için taze tutmayı umuyordu.

Buehler'in kendisi de süreci aceleye getirmiyor, özellikle de ikinci bir Tommy John ameliyatından sonra başarılı bir şekilde iyileşmek için yalnızca bir avuç MLB atıcısından biri olmaya çalışırken (Buehler ilk ameliyatını 2015'te Dodgers tarafından draft edildikten kısa bir süre sonra gerçekleştirdi). ).

Buehler, “İhtiyacım olanı oluşturmak için kendimize çok fazla alan bıraktık” dedi. “Çok zamanım var. … Sadece kadroda yer almak ve rotasyonun bir parçası olmak için takımımızı vuruş sırası açısından engellemeyeceğim bir noktaya ulaşmam gerekiyor.

Dodgers, Buehler'in açılış gününe kadar müsait olmayacağını zaten belirtti. Roberts bu hafta herhangi bir Cactus League maçında sahaya çıkma ihtimalinin düşük olduğunu ekledi (gerçi Buehler hala baharın sonunda bazı maçlara gizlice girmeyi umduğunu söyledi).

Bu, planlarda bir değişiklik olmadığı sürece Buehler'in muhtemelen normal sezonun başlamasına yakın bir zamanda atışları artırmaya başlamayacağı anlamına geliyor.

Oradan, rotasyona yeniden katılmak için ihtiyaç duyacağı dört veya beş atışlık dayanıklılığa ulaşmasının yaklaşık bir ay sürebileceğini tahmin etti. Ve bu, rehabilitasyonunun başka bir aksilikle karşılaşmayacağını varsayıyor.

Buehler, “Bu ameliyatlarda nasıl hissedeceğinizi ve ne zaman atmaya hazır olacağınızı asla bilemezsiniz” dedi. “Sadece bazı değişkenler var.”

Dolayısıyla mükemmel bir dünyada Buehler, Dodgers'a nisan sonuna kadar veya daha büyük olasılıkla en erken mayıs ayına kadar geri dönmeyebilir. En kötü senaryoda bu süre bundan daha da uzun olabilir.

Genel menajer Brandon Gomes, “Onu sahaya geri döndüreceğimiz için heyecanlıyız” dedi. “Ama aynı zamanda onun iş yükünü dengelediğimizden ve [keep him] müsait ve streç koşu için zirvede.

Tüm bunlar, bazı hayranların bu baharda sorduğu, Buehler'in geçen yıl geri dönmeye nasıl bu kadar yaklaşabildiğini, ancak önümüzdeki sezon daha da uzun bir süreyi kaçırdığını merak ettiği bir soruyu akla getiriyor.

Geçen hafta bu soruyu sorduk, atış antrenörü Mark Prior basit bir cevap verdi.

Prior, “En azından benim bakış açıma göre, bu rehabilitasyonu gerçekten tamamladığını düşünmüyorum” dedi. “Yani bu onu yolun sonunda olduğu noktaya getirmek için onu yeniden inşa ediyor. [last year]. Rehabilitasyonu bitirin ve tamamlayın. Daha sonra bu seviyede atmaya hazır olduğundan emin olun.”

Başka bir deyişle Buehler, sezon dışı atış programını tamamlamak, boğa güreşi seanslarında mekaniğini geliştirmek ve bu geziler arasında kolunun ne kadar iyi geri sıçradığını görmek gibi eski rehabilitasyon adımlarından bazılarını yeniden gözden geçirmek zorunda kalıyor.

“Bu mutlaka kontrol etmekle ilgili değil [new] Kutular,” dedi Buehler. “Hiçbirinin kontrol edilmediğinden emin olmak sanırım.”

Buehler ve Dodgers'a iyi haber: Şu ana kadar böyle bir gerileme yaşanmadı.

Buehler, Eylül ayında yaptığı sıfırlamanın getirdiği ekstra dinlenmeden yararlanarak, sezon dışı dönemde kolunun iyi hissettiğini söyledi.

Gomes, geçen ay Dodger Stadyumu'nda, Buehler'in geçen sezonun sonuna doğru sergilediği tutarsız performansın tam tersine, topun eski Cy Young Ödülü yarışmacısının elinden fırladığı bir düz zemin atış seansını hatırladı.

“Geçen yıl Walker'ı izlerken… sorun yoktu, belki canlı BP'lere girdiğinde, belki oyunlara girdiğinde bir sonraki seviyeyi görebiliriz. Ve bu aslında hiçbir zaman olmadı” dedi Gomes. “Altı hafta önce onu Dodger Stadyumu'nda düz bir zeminde atarken izlemiştim ve 'Tamam, bu Walker Buehler' dedim. Teslimatı, vücudu, genel olarak nasıl hissettiğine olan güveni, hepsi gerçekten olumluydu.”

Bu, yıl sonunda serbest kalacak olan 29 yaşındaki tecrübeli futbolcunun doğrusal bir ilerleme kaydettiği anlamına gelmiyor.

Roberts, Buehler'in boğa güreşi seanslarında hızlı topuyla yalnızca 92 mil/saat hıza kadar çıkabildiğini söyledi; Menajerin “Şubat ortası için iyi bir nokta” olduğu konusunda ısrar etti ancak yine de sakatlık öncesi ortalamalarının birkaç tık uzağındaydı.

Roberts, Buehler'in komuta ve icra tutarlılığının da eski zirve seviyelerine dönmediğini söyledi; ancak yönetici yine de “şu anda öyle olmasının beklenmediğini” belirtti.

Roberts, “Atış, yoğunluk açısından nasıl göründüğü, geri tepme açısından harika bir noktada” dedi. “Gerçek bir top oyununda tümseği ele geçirdiğinde bunun ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorum. Henüz bilmiyorum.”

Bu yüzden şimdilik Buehler, uzun atışlı yakalama oyunları ve rutin boğa güreşi seanslarıyla sınırlı olarak bekliyor.

Gomes, “Evi temelden inşa ediyoruz” dedi.

Ancak tamamlanma zaman çizelgesi hala biraz belirsiz görünüyor.