Brusdar Graterol annesiyle yeniden bir araya geliyor ve Dodgers’ı zafere taşımaya yardım ediyor

Uzaylı

New member
Mookie Betts dokuzuncu turun sonunda bir dışarıda kaldı, bir vuruşta ikinci oldu, Max Muncy’nin iki-çıkışlı teklisini sağa doğru üçüncü kaleyi yırttı ve Dodgers’a dramatik bir 3-2 vermek için kafa üstü plakaya kaydı. Salı gecesi Chavez Ravine’de 42.223 kişilik bir kalabalığın önünde Detroit Tigers’a karşı galibiyet.

JD Martinez dördüncü vuruşta tek başına home run yaptı, iki maçta üçüncü home run’unu yaptı ve sekizinci turda tek başına ikili bir ralli başlattı, çimdik koşucu Chris Taylor tek başına ikinci kaleyi çaldı ve 2 sayı kaydetti. David Peralta, temel kural RBI’sini sol saha çizgisine ikiye katladığında -2 beraberlik.

Çaylak sağ elini kullanan Ryan Pepiot, ikinci vuruşa başlamak için açıcı Caleb Ferguson’un yerini aldı ve daha belirgin bir play-off rolü için çabasını sürdürdü, yedinci turda birinci ve üçüncü, çıkışsız bir sıkışmadan kurtularak cesur bir altı atış, bir vuruşu tamamladı. -koşma, beş vuruş, dört vuruş, tek yürüyüş çabası.

Ancak bu gece, sonsuza kadar Dodgers’ın yardımcısı Brusdar Graterol’e ait olacak; sağ kolu annesi Ysmalia’nın önünde ilk kez bir büyük lig oyuncusu olarak sahaya çıkan ve annesini işaret ederek sekizinci sırada takımdan ayrılan Venezüellalı sağ kanat oyuncusu. aile bölümünde, sığınakta takım arkadaşlarına sarılırken gözyaşlarına boğuldu.

Graterol İspanyolca şunları söyledi: “Çok fazla duygu vardı, o kadar çok duygu vardı ki ne yapacağımı bilmiyordum, onu nasıl kontrol edeceğimi bilmiyordum.” “Sadece mutluluktan ağlıyorum. Annem ve ben birlikte büyüdük [in Calabozo, Venezuela]. Aynı zamanda anne ve babaydı. Benimle gurur duysun diye her saniyemi, her dakikamı ona adadım.”

“Bazooka” lakaplı Graterol’ün, Brusdar’ın 2019’da Minnesota Twins’le ilk lig maçına çıkışı, 2020’de Dodgers’la Dünya Serisi şampiyonluğu, 2021’de Allison’la evliliği ve 2020’de Allison’la evliliğini de içeren Ysmalia’yı görmesinin üzerinden yedi yıl geçmişti. geçen baharda kızları Aria’nın doğumu.

25 yaşındaki Graterol, yıllardır annesini ABD’ye getirmeye çalışıyordu. Ysmalia nihayet iki hafta önce Venezuela’dan Los Angeles’a uçmak için gerekli belgeleri aldı ve burada Brusdar onu Pazar günü havaalanında karşıladı.

Graterol yeniden bir araya gelmeyle ilgili olarak “Beni felç eden bir an oldu” dedi. “Ne diyeceğimi bilemedim. Annemin tek söylediği çok iri ve güzel olduğumdu. Sakinleştiğimde ona söylediğim tek şey ev gibi koktuğuydu.”

Graterol, Dodgers’ın 2-1 geride olduğu sekizinci sıraya başlamak için tümseği alırken, zihni eski bir softbol oyuncusu olan annesinin onu farklı sporlar oynamaya nasıl teşvik ettiğine ve antrenmanlarını nasıl sık sık takip ettiğine dair çocukluk anılarıyla doldu.

İlk vuruşta Ferguson’dan tek başına vuruş yapan Zach McKinstry ve Spencer Torkelson’un sola doğru uçmasını ve Jake Rogers’ın sayısız atış serisini 21 vuruşa çıkarmasını sağlayacak kadar sinirlerini sakinleştirmeyi başardı.

Ancak sığınağın önünde menajer Dave Roberts’a sarılıp dalgası stadyumun video panolarına kaydedilen Ysmalia ile karısı ve kızına işaret ettiğinde Graterol duyguya kapıldı.

Bu sezon 64 maçta 1.28 ERA ve yedi kurtarışla 4-2 olan Graterol, “İnanılmaz bir an” dedi. “Kaçırdığı pek çok an vardı. Çıkış yaptığımda burada değildi. Ben evlendiğimde o burada değildi. Eşim kızımızı doğurduğunda burada değildi. Bunlar zor zamanlardı. Tanrıya şükür, başardık ve o burada.”

Graterol’ün takım arkadaşları, özellikle de Venezüellalı Miguel Rojas, Martinez ve Peralta ve Roberts, Graterol kadar ana odaklanmışlardı.

“Bir nevi oyun moduna giriyorsunuz ama Brusdar, annesi ve ailesi için yaşanan bu duygusal anın kıymetini nasıl bilmezsiniz?” Roberts dedi. “Yedi yıldır birbirlerini görmediler ve yedi yılda çok şey oldu. Bunu nasıl başardılar bilmiyorum. … Gerçekten özeldi, en iyilerden biriydi [moments] Ben de bir parçası oldum.”

Venezuela siyasi çalkantıları, sosyo-ekonomik istikrarsızlığı, yoksulluğu, yüksek enflasyonu, yüksek suç oranı ve yüksek ölüm oranlarıyla tanınıyor. Ülke, 2019’da ABD ile diplomatik ilişkilerini keserek vatandaşların ABD’ye göç etmesini veya ABD’ye seyahat etmesini zorlaştırdı.

Peralta, “Onu görmeye gelmek için buraya gelene kadar neler yaşadığını bilmek, özellikle de onu ilk kez oynarken görmek, çok fazla duygu uyandırdı” dedi. “Ben de biraz duygusallaştım, çünkü ne şanslıyım ki annem burada ABD’de ama ablam Venezüella’da, gelemiyor ve bunun olmasını dilerdim.

“Latin oyuncuların, özellikle Venezüellalıların neler yaşadığını anlamalısınız. Ailemizi getirmek bizim için kolay değil. Nihayet bunu yapma şansına sahip olmak asla unutamayacağınız bir an.”

Martinez ekledi: “Dünyada erkeklerin kontrol edemediği pek çok şey var. Bu hayalinin gerçekleşmesi için bence her ebeveynin oğlunu bu seviyede görebilmesi gerekiyor. Görmeleri için bunun onlar için duygusal olması gerektiğini biliyorum.

Graterol, Ysmalia’nın kendisini organize beyzbol oynarken en son 2015 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde gördüğünü söyledi. Şimdi Ysmalia, oğlunun normal sezonun son iki haftasında ve 2015’te başlayacak play-off’larda Ulusal Lig Batı şampiyonu Dodgers için sahaya çıkmasını izleyecek. Ekim.

Graterol, “Amaç onun Dünya Serisini bizimle birlikte kutlamasını sağlamak ve geri dönmek istediğinde geri dönecektir” dedi.

Kaburga çıngırağı

Smith, hafta sonu bir radyo röportajında, 30 Nisan’da oynanan bir maçta St. Louis’den Jake Woodford’un attığı atışta kaburga kemiğinin kırıldığını, iyileşmesi aylar süren ve hala yakalayıcıyı etkilemeye devam eden bir sakatlık olduğunu kabul etti. tabakta.

Smith, 66 ilk yarı maçında 0,889 OPS, 13 homers ve 46 RBI ile 0,279’luk skorla ilk All-Star takımına çıktı, ancak Salı gününe 0,244 ortalama, 0,697 OPS, beş homers ve 26 RBI ile girdi. Aradan bu yana, 13 Eylül maçlarında 0,184 ortalama, 0,614 OPS, bir homer ve altı RBI dahil olmak üzere 52 maç.

Roberts, “Evet, son birkaç aydır pek iyi değildi” dedi. “Adamlarımız kaburgalarının neresinden vurulduğuna baktılar ve mekanikleri bir nevi temizlediler. Biraz yanlara gitti ve bu da vuruş bölgesinde birçok atışın kaçırılmasına yol açtı.

“Acı değildi [the problem]. Bence bu daha çok, başlangıçta muhtemelen biraz koruma vardı, sonra kaburgadan, eğik çizgiden, değişen mekaniğe bu tür kırlangıç kuyruklarından bahsederken.”

Rehabilitasyon raporu

5 Temmuz’da sağ dizinde burkulma yaşayan kurtarıcı Daniel Hudson, Salı günü öğleden sonra simüle edilmiş bir atışta vuruculara atış yaptı, ancak tecrübeli sağ elini kullanan oyuncunun bu sezon tekrar atış yapma şansı hala zayıf.

Roberts, “Onun bazı golcüler bulduğunu görmek cesaret vericiydi ve sanırım buna dört veya beş gün sonra tekrar değineceğiz” dedi. “Beklentimiz Ekim ayına kadar oynamak, bu yüzden eğer onu geliştirmeye devam edebilirsek… bilirsiniz, bu uzak bir ihtimal, bu yüzden bence en önemli şey belirli hedefleri geçmeye devam etmek.”