Brusdar Graterol’ün elit malzemeleri var ama henüz Dodgers kadar yakın değil

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Nitro yakıtlı hızlı top ve takma adın birleşimi, yalnızca Dodgers’ın yardımcısı Brusdar Graterol’ün büyük bir lige daha yakın olduğunu göstermez. Bunu haykırıyor.

İri yarı sağ elini kullanan oyuncu, geçen sezon 20 inç düşme ve 15 inç soldan sağa kırılma ile ortalama 99,8 mil / saat olan iki dikişli batan iğrenç bir topa ve ortalama 99,4 mil ve 102,5 mil / saate dokunan dört dikişli bir topa sahip.

Dodgers yardımcısı Alex Vesia, “Gezegendeki en iyi şeylere sahip,” dedi.

Ve buna uygun bir lakap. Graterol’ün Minnesota Twins takım arkadaşları, 2019’da birinci lige çıktığında ona “Bazooka” adını takmıştı çünkü top sanki bir roketatardan fırlatılmış gibi elinden fırlıyor gibi görünüyordu.

Graterol, “Bunun benim için mükemmel bir lakap olduğunu düşünüyorum,” dedi.

Ancak Graterol, solak vurucuları daha tutarlı bir şekilde dışarı çıkarana, vurucuları hızlı topundan uzak tutmak için daha etkili bir kaydırıcı geliştirene ve son iki sezonda onu raydan çıkaran rahatsız edici sakatlıklardan kaçınana kadar, ona “yakın” denilmeyecek.

Graterol, dört büyük lig sezonunda 292 plak maçında sağ elini kullanan vurucuları .202 vuruş ortalamasında, .512 taban artı yavaşlama yüzdesinde ve iki homer’da tuttu, ancak solaklar .847 OPS ile .294’ü vurdu ve ona karşı 183 maçta beş homers.

24 yaşındaki Venezuelalı, 22 inçlik bir düşüşle ortalama 95,6 mil hızla, ancak geçen sezon neredeyse hiç yatay kırılma olmadan – çoğunlukla solak oyunculara – hızlı bir top attı, bu yüzden vurucular 0,302 (43’e 13) vurdu. oyuna koydukları kesiciler.

Menajer Dave Roberts, dokuzuncu vuruş uzmanlarının hem sol elini kullananlara hem de sağ elini kullananlara karşı etkili olması gerektiğini ima ederek, “Kesinlikle zihniyete ve kapatacak malzemeye sahip, ancak kendini adamış bir yakın olmanın bir tarafsızlığı var,” dedi. “Onu daha tarafsız bir atıcı yapmak için çalışmaya devam ediyoruz.”

Dodgers, sezonu belirlenmiş bir kapanış olmadan açacak. Geçen sezon en etkili ve dayanıklı yardımcıları olan sağ bek Evan Phillips, en önemli durumlarda sahaya çıkacak. Daniel Hudson da grubun hayati bir parçası olacak, ancak diz ve ayak bileği sakatlıkları nedeniyle sezon başlangıcına hazır olamayacak.

Graterol ve solak Vesia ve Caleb Ferguson yüksek kaldıraçlı durumlarda sahaya çıkacaklar, ancak Graterol dokuzuncu vuruş rolünü de ele geçirebilir.

Atış koçu yardımcısı Connor McGuiness, “Evet, tam önünde, o yüzden devam edin ve alın,” dedi. “Tavanı istediği kadar yüksek. O çok çalışkandır. Gördüğüm en iyi sporculardan biri. O kadar iyi oynuyor ki Altın Eldiven kazanabilir. Onun için bu sadece dışarı çıkıp infaz meselesi.”

Graterol geçen sezon kariyerinin ilk dört kurtarışını kaydetti. Roberts, Graterol’ün kapanma olasılığını göz ardı etmezdi, ancak menajer genellikle vuruştan bağımsız olarak onu bir dizi zorlu sağ elini kullanan oyunculara karşı kullanmayı tercih eder.

Roberts, “Sonuç olarak, her durumda Brusdar’a güveniyorum,” dedi. “Onu koyduğum bazı noktaların, dokuzuncu sıradaki üç turluk bir kurtarma durumundan daha fazla kaldıraç olduğunu iddia edebilirsiniz. İnsanlar kendilerini bir role kaptırırlar ve bunun onların değeri olduğunu düşünürler. Bu, bir koç olarak gezinmem ve anlamam gereken bir şey.”

Brusdar Graterol, Ekim ayında Ulusal Lig Lig Serisinin 2. maçında San Diego Padres’e karşı sahaya çıkıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

1,8 metrelik, 262 kiloluk Graterol bu bahar keskin görünüyordu, beş vuruştan vazgeçti, dört vuruş yaptı ve kaydırıcısının daha iyi olduğu Chicago White Sox’a karşı Cumartesi günkü golsüz vuruş da dahil olmak üzere beş maçta beş devrede sıfır yürüdü. derinlik.

Kaydırıcı, geçen sezon 30 inçlik bir düşüş ve yedi inçlik, sağdan sola kırılma ile ortalama 90,6 mil / saatti ve Graterol, saha ile biten vuruşlarda rakipleri .158 vuruş ortalamasında (38’e altı) tuttu. Ancak Roberts, daha iyi bir kaydırıcının Graterol’ün dokuz vuruşta 7,2’lik mütevazi vuruş oranını iyileştireceğine inanıyor.

Roberts, “Kırılan topun doğru şeklini bulmaya çalışıyor,” dedi. “Umarım beğendiği ve tutarlı olabileceği bir şey bulabilir çünkü hızlı top komutanlığı elittir. Umarım büyük bir noktada güvenebileceği bir şey bulabilir, bu da ona aradığımız hız farkını verir.

“Yığın üzerindeyken her şey zor. Vurucuları biraz yavaşlatacak, hızlı toptan ve kesiciden uzaklaştıracak bir şeyiniz varsa, bu daha fazla ters etki yaratır.”

Bu bahardaki onca ince ayara rağmen, Graterol’ün sezona girerken tek bir hedefi var: “Bütün yıl sağlıklı kalmak,” dedi. 2021 ve 2022’de yapmadı.

Şubat 2020’de Minnesota’dan Kenta Maeda için satın alınan Graterol, Los Angeles’taki ilk sezonunda sakatlıktan kaçındı, pandemiyle kısaltılmış 2020 sezonunun 23 maçında 3.09 ERA ile 1-2’ye gitti ve 7⅔ vuruşta üç kazanılmış koşu sağladı. Dodgers’ın Dünya Serisini kazanmasına yardımcı olacak dokuz playoff maçı.

2021’de 34 maçta 4,59 ERA ile 3-0 kazandı, Nisan ayının üç haftasını COVID-19’a, Mayıs ayının tamamında sağ ön kol gerginliğine ve Haziran ayının tamamında Roberts’ın dediği şey için üçlü A’ya indirildi. , “Okulu bitirmek.”

Graterol, Ekim ayına kadar yönünü buldu ve 2021’de 12 sezon sonrası maçın sekizinde sahaya çıktı, bir koşu ve dört vuruştan vazgeçti, yedi vuruş yaptı ve dokuz isteka yürümedi.

3.26 ERA ile 2-4 kazandı ve 2022’de 46 maçta dört kurtarış yaptı, 49⅔ vuruşta 43 sayı attı ve 10 yürüdü, ancak omuz ve dirsek yaralanmaları nedeniyle iki ayı kaçırdı.

Tavanı, gitmesini istediği kadar yüksek. O çok çalışkandır. Gördüğüm en iyi sporculardan biri. O kadar iyi oynuyor ki Altın Eldiven kazanabilir.
— Connor McGuiness, Dodgers yardımcı atış koçu, Brusdar Graterol hakkında

Graterol’ün daha kısa bir adım atması ve torkunun çoğunu vücudunun üst kısmıyla oluşturması nedeniyle, omzuna ve dirseğine daha fazla baskı uyguladığına dair bazı spekülasyonlar var. Ancak Dodgers’ın mekaniğini değiştirme planları yok.

McGuiness, “Bir adam saatte 100 mil attığında mekanik bir değişikliğin yaralanmaları önleyeceğini söylemek zor,” dedi. “Bence kaygan bir yokuştan aşağı koşarak birinin adım uzunluğunu veya buna benzer bir şeyi değiştirmeye çalışıyorsun, özellikle de atışı göz önüne alındığında.”

Graterol kilosunun bir sorun olduğuna inanmıyordu, ancak kış antrenman rejimindeki değişiklikler – çoğu gün günde üç kez daha fazla esneme ve kardiyo ile çalıştı – ve diyeti 285 pounddan 262 pound’a inmesine yardımcı oldu.

Graterol, “Kilom arttı ama velo’m oradaydı – 102-103 mil atıyordum” dedi. “Ama kendimi çok daha iyi hissediyorum. Her şeyi daha kolay yapabileceğimi hissediyorum.”

Takım arkadaşları kilo kaybını hemen fark etti. Vesia, “Onu bahar eğitiminin ilk gününde gördüm,” dedi, “ve ‘Bu yıl gitmek için hazır geldin’ dedim. ” Roberts, kilo kaybının mutlaka artan bir bağlılık göstermediğini söyledi. Roberts, “Onun olgunluğunu gösterdiğini söyleyebilirim,” dedi.

McGuiness, Graterol’ün daha hafif olmasının fayda sağlayıp sağlayamayacağından veya nasıl olacağından emin değil.

McGuiness, “Tüm sezona dayanması için potansiyel olarak uygun bir temel oluşturmasına ve biraz daha iyi iyileşmesine yardımcı olabilir,” dedi. “Ancak bu yıla biraz daha ağır girmenin de faydalı olabileceğine dair bir tartışma var. Yani bu madalyonun iki yüzü var.”

Dodgers, Kenley Jansen 2012’den 2021’e kadar rolü üstlendiğinde on yıl boyunca daha yakın bir ilişki kurdu ve 2022’ye dokuzuncu vuruş uzmanları olarak kıdemli yakın Craig Kimbrel ile girdiler.

Maç sonu atış kararları, bu sezon tanımlanmış rollerden çok eşleşmelere dayalı olacak, ancak ister daha yakın, ister düzenbaz veya kısa süreli yardımcı olsun, Graterol karışımın önemli bir parçası olacak.

Vesia, Graterol hakkında, “Doc, büyük durumlarda onu oraya koymaya devam edecek ve tüm yıl boyunca sağlıklı olması için ona ihtiyacımız olacak,” dedi. “İster yedinci, ister sekizinci, ister dokuzuncu vuruşta olsun, kalemizin büyük bir parçası olacak.”