Chris Taylor, Dodgers’ı Giants’a karşı galibiyete ulaştırıyor

Uzaylı

New member
Dodgers atıcısı Lance Lynn, Pazar günkü San Francisco Giants’a karşı alınan 3-2, 10 sayılık galibiyetin üçüncü vuruşunda 1,70 boyunda, 270 kiloluk vücudunun her zerresini doğru yönde hareket ettirdiğinde, sağ elini kullananı durdurmak yok.

O sırada 2-0 geride olan Giants, sezonda 13 homers ve 48 RBI ile 5. sıradaki smaçör Thairo Estrada’nın açıklanamaz bir şekilde bir vuruş yapmaya çalışmasıyla üsleri iki çıkışla doldurmuştu. hava üçüncü üsse doğru.

Şokun geçmesi ve Lynn’in üçüncü kaleci Max Muncy’nin oyunu yapamayacak kadar derin oynadığını fark etmesi biraz zaman aldı. Lynn daha sonra tümseğin üzerinden fırladı ve atışı bitirmek için çizginin yakınında güzel bir koşu yakaladı; ivmesi onu neredeyse kahkahalarla dolu bir üçüncü kale sığınağına taşıdı.

Yönetici Dave Roberts, “Uzun zamandır böyle bir oyun yapıp yapmadığını bilmiyorum” dedi. “Tümseğin üzerinden gayet iyi indi.”

Dodgers atıcısı Clayton Kershaw, oyun ilerledikçe ESPN ile oyun içi bir röportaj yapıyordu, spiker Karl Ravech “atıcılar sporcudur, dostum” diye hayret ediyordu.

Kershaw, “Bunu bilmiyorum ama bu iğrençti” dedi.

11 yıldaki 10. Batı Ulusal Lig şampiyonluğu bir haftadan fazla bir süre önce perçinlendi ve ilk play-off maçlarına neredeyse iki hafta kaldı, Dodgers, Chavez Ravine’deki 48.315 kişilik hayran takdir gününden önce Pazar günü eğlenceli bir güne karıştı.

Dokuzuncu vuruşta oyuna kısa stoperden giren Chris Taylor, RBI teklisinin otomatik koşucuya gol atması için San Francisco’nun dış köşesine Camilo Doval’ı sağ orta sahaya yaklaştırarak 160 km/saatlik hızlı topu sıralayarak taraftarları evlerine mutlu gönderdi. Amed Rosario 10. turun sonunda galibiyet serisine sahip.

Doval’a karşı kariyerindeki beş vuruşta isabet alamayan Taylor, “Evet, güçlü biri” dedi. “Gerçekten iyi özelliklere sahip, bu yüzden biraz biber oynamaya ve topu oyuna sokmaya çalışıyorsunuz. Vuracak iyi bir hızlı top buldum ve namluyu ona doğrulttum.”

Dodgers’a daha yakın olan Evan Phillips, dokuzuncu turun zirvesindeki ikinci ve üçüncü, bir dışarılık sıkışıklıktan kurtularak 2-2’lik beraberliği korudu, Tyler Fitzgerald’ın sığ sol sahaya uçmasını sağladı ve LaMonte Wade Jr.’ı kasıtlı olarak yürüttükten sonra üsleri yükleyin ve Mitch Haniger’i saatte 85 mil hızla süpüren bir süpürücüyle vurun.

Dodgers’ın orta saha oyuncusu Kiké Hernández’in alacakaranlıkta Estrada’nın rutin uçuş topunu kaybetmesi ve topun bir kez düşmesinin ardından Giants, üsleri 10’uncu turun zirvesinde bir sayıyla doldurdu.

Çimdik vurucu Patrick Bailey, atıcı Shelby Miller’ın eldiveninden fırlayan Taylor’a ortada bir roketle onu takip etti; Taylor, ikinci kalenin arkasında sıçrayan bir kavrayış yaptı, çantaya bastı ve birinci kaleci Freddie Freeman’a tek atlamalı bir atış yaptı. vuruş sonu ikili oyunu tamamlamak için arkadan seçim yapan kişi.

Taylor, “Bir tür tuhaf, ucube oyunu” dedi. “Aynı anda hem çantanın üzerine basıp hem de onu fırlatmaya çalışıyordum. Freddie’ye çok kötü bir ara atak yaptım ve o da bizi orada kurtarmak için inanılmaz bir oyun oynadı. Bu yüzden Freddie’ye şapka çıkartılır.

Dodgers’ın kısa stoperle başlayan Miguel Rojas, ikinci vuruş için mikrofonlandı ve ESPN ekibine, yardımcı adamın 25 Temmuz’da Boston’dan yaptığı takastan sonra Hernández’den ödünç aldığı sopayı anlatırken, Estrada ortada bir tek hopper patlattı. .

Rojas topu sahaya çıkarıp ilk kaleye atarken, “Üzgünüm çocuklar,” dedi, “Bu oyunu çok hızlı oynamam gerekiyor.”

James Outman (sağda), Giants’a karşı ikinci vuruşta sayı yapan smaçör JD Martinez ile kutlama yapıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Rojas geçmişte mikrofon takılmasına yönelik taleplere karşı çıkmıştı çünkü bunun hazırlıklarını ve oyununu olumsuz etkileyeceğini düşünüyordu, ancak Dodgers’ın play-off pozisyonu güvence altına alındığında, Pazar günü bu fırsatı değerlendirdi.

Rojas, “Bu konuda her zaman endişe duydum, ancak içinde bulunduğumuz koşullar göz önüne alındığında, bunu yapmak, biraz eğlenmek ve kişiliğimi biraz göstermek için bunun benim için mükemmel bir zaman olduğunu düşünüyorum” dedi. “Bence harika çıktı.

“Çok şey oluyordu; bir kulağımızda kulaklık, diğer kulağımızda Pitch Com vardı. Kiké’nin sopasıyla ilgili bir hikaye anlatıyordum, top bana vuruldu ve kendiliğinden çıktı. Bunun harika bir deneyim olduğunu hissediyorum ve bunu sonsuza kadar paylaşacağım.

İkinci meydancı Mookie Betts, Rojas’ın çoklu görev çabasını çoklu web mücevherli beşinci vuruşla takip etti, ikinci kale çantasının arkasına geçerek JD Davis saha oyuncusunun arkadan durmasını sağladı ve momentumu onu sola doğru taşıdı. orta saha, dışarı çıkmak için ilk önce güçlü bir tek atlama atışı yapıyor.

Betts solunda muhteşem bir dalış duruşu yapmadan önce Joc Pederson, sağ saha için biletlenmiş gibi görünen sert bir topraklayıcıyla onu takip etti ve atıştan final için dizlerinin üzerinden vücudunun üzerinden ilk kaleye atladı.

Sağ saha oyuncusu Jason Heyward, sekizinci devrenin başında savunmanın öne çıkan makarasını ekledi ve ilk çıkışta Davis’in astarını kayarak yakaladı.

Atış, Dodgers’ın kurtarıcısı Brusdar Graterol’ün, Estrada’nın geri dönüş oyuncusuna kayıtsız bir şekilde sahaya çıkması, topu eldiveninden fırlatma eline geçirmesi ve hızlı top atışı yaparak skorsuz serisini 22 maçta 23 atışa çıkarmasıyla sona erdi.

Dodgers, JD Martinez’in sol orta sahaya ikiye katlanması ve James Outman’ın sezonun 22.’si olan iki sayılık home run’u sağ sahada yapmasıyla ikinci saniyede 2-0 öne geçti.

Fitzgerald’ın sığ orta sahaya tek bir vuruş yapması ve Wade’in sağ merkeze iki sayılık bir homer vuruşu yapmasıyla Giants beşinci turda skoru 2-2 eşitledi; Lynn’in bu sezon izin verdiği büyük lig lideri 43. homer oldu.

Ancak bu, altı atışta iki koşu ve beş vuruştan vazgeçen, altı vuruş yapıp üç yürüyen Lynn’in üst üste üçüncü sağlam başlangıcındaki tek kusurdu.

Lynn, 31 Ağustos’ta Atlanta’ya ve 6 Eylül’de Miami’ye 8⅔’den fazla vuruş kaybıyla, üçü homers dahil olmak üzere 15 kazanılmış koşu ve 14 vuruşla sarsıldı. Ancak o zamandan bu yana üç başlangıçta Lynn, yedi kazanılmış koşuya ve 16 vuruşa izin verdi. 3.50 ERA için 18 vuruş.

Beş kurtarıcı – Alex Vesia, Ryan Brasier, Graterol, Phillips ve Miller – bir araya gelerek dört golsüz atış yaptı, Dodgers, 10’uncu turun zirvesinde Bailey’nin çift oyunlu sahasında bir mola yakaladı ve Taylor’ın vuruşu, takımın yedinci yürüme galibiyetini sınırladı Sezonun.

Roberts, “Bu gece paketten çıkarılacak çok şey var” dedi. “Gerçekten iyi bir top oyunu. İki koşuyu James’ten erken aldık, Doval’ın siyah zeminde 160 km/saatlik hızlı topunu bitirdik ve CT bunu başardı. Tüm oyuncularımızdan gerçekten iyi atışlar. Sadece kaşınmaya, sürünmeye ve orada tutunmanın bir yolunu bulmaya çalışıyorum.”

Kısa atlamalar

Dodgers, programlarının iç saha bölümünü 3.837.079’luk büyük bir lig lideri seyirci rakamıyla kapattı ve bu, takımın 3,8 milyondan fazla taraftar çektiği üst üste ikinci ve kulüp tarihinde beşinci (2007, 2018, 2019, 2022) sezon oldu. … Salı günü Colorado’da oynanacak split-doubleheader maçının ilk maçında Ryan Pepiot bir açılış vuruşunu takip edecek ve toplu vuruşlar yapacak ve Bobby Miller gece içkisini başlatacak.