Clayton Kershaw, Dodgers adına NLDS’nin 1. maçına başlayacak

Uzaylı

New member
SAN FRANCİSCO –

Şeffaf irade. Dave Roberts’ın Clayton Kershaw’ın son iki ayını açıklayabilmesinin en iyi yolu bu.

Haziran ayı sonunda omuz sakatlığından bu yana Kershaw, Dodgers kariyerini belirleyen tipik hakimiyete sahip olamadı.

Hızlı topu 90 mil hıza ulaşmaya çalışıyor. Bazen emirleri kayboluyordu. Önceki yaralanmalarından etkilenmeyen mekanikleri uyumsuzluk yaşadı.

Ancak Hall of Fame düzeyindeki kariyerinin 16. (ve potansiyel olarak son) yılında Kershaw bitiş çizgisini telaşla geçti.

En iyi performansına sahip olmamasına rağmen, ağustos ayı başında sakatlananlar listesinden döndükten sonra çıktığı son sekiz startta en fazla üç koşudan vazgeçti; bir koşuyu tamamlamış ya da altısında hiç çıkmamıştı.

Fiziksel sınırlamalarına rağmen Dodgers’ın en tutarlı başlangıç atıcısı olarak kaldı ve yılı galibiyetler (13), ERA (2.46) ve vuruşlarda (131⅔) yama işi rotasyon arasında en iyi notlarla tamamladı.

Ve Kershaw normal sezonunu Cumartesi günü San Francisco Giants’a karşı 5⅓ vuruşluk, iki sayılık bir başlangıçla tamamladıktan sonra, Roberts önümüzdeki Cumartesi NL Division Serisinin 1. Maçına başlayarak Kershaw’a en büyük onuru bahşetti.

Roberts, “Oldukça akademik” dedi. Tavrına ve maç sonrası hissettiklerine bakılırsa, bu duygudan iyi bir şekilde çıkmasını bekliyorum. Ve eğer durum buysa, o zaman bu pek de basit bir şey gibi görünmüyor.”

Haftalardır durum böyle görünse de Kershaw’ın performansı bunu pekiştirdi. Takımının 2-1’lik mağlubiyetini almasına rağmen, bir zamanlar azalan oyunculuğuyla gelişme göstermeye devam etti.

Dodgers atıcısı Clayton Kershaw, Cumartesi günü altıncı atışta San Francisco Giants’a karşı atış yapıyor.

(Jeff Chiu / Associated Press)

Beş vuruş ve 10 savurma vuruşu yaptı; bu, 20 Haziran’dan bu yana bir maçtaki en çok koklama performansıydı.

Hızlı top hızında hafif bir artış gösterdi, ortalama 88,8 mil/saat hıza ulaştı ve 90,1’e ulaştı (ikisi de bu ayki en iyisi).

Giants’ın sağ elini kullanan ağır dizilişini, kısmen sakatlığından önce nadiren kullandığı bir değişikliği ekleyerek metodik olarak biçti.

Her ne kadar bu, 90’ların ortasında oturduğu ve birinci sınıf kaydırıcılar ve eğri toplar cephaneliğiyle vurucuları alt ettiği ilk yıllarından hala çok uzak olsa da, Kershaw, Roberts’ın son birkaç yılda göründüğü en iyi şey olduğu yönündeki değerlendirmesine katılıyordu. aylarca.

Yıl ortasında bir aydan fazla süreyi kaçıran Kershaw, “Dürüst olmak gerekirse geri döndüğümde ne bekleyeceğimi gerçekten bilmiyordum” dedi. “Fakat bence Doc’a çok güvenin. Bu durumu çok iyi idare etti ve bana ayaklarımı yere basabilmem için fazladan birkaç gün verdi. Şimdi kendimi oldukça iyi hissediyorum. Sağlık açısından bir nevi köşeyi döndüğümü hissediyorum ve kendimi iyi hissediyorum. Bir sonrakine hazırız.”

Kershaw, kariyerinin altıncısı ve 2017’den beri ilk olan NLDS açılışında bir sonraki maçın gelmesi konusunda ne hissederdi?

Kershaw, “Ne zaman olursa olsun, bunu yapacağım için heyecanlıyım” dedi. “Bu senenin gidişatına bakıldığında, pek çok nedenden dolayı bu noktada olmayı gerçekten beklemiyordum. Ama o burada ve eğer bu gerçekleşirse hazır olacağım.”

Bu, Dodgers’ın (99-62) Kershaw’a, bir zamanlar zorlu Ekim kampanyalarında olduğu gibi, rutin olarak kısa dinlenmeler yapıp 100 atıştan fazla attığı gibi güveneceği anlamına gelmiyor.

Bunun yerine Roberts, Kershaw’dan yaklaşık beş atış ve/veya 80 atış almanın “ondan ihtiyacımız olan şey” olduğunu söyledi.

Roberts, “Daha fazlasına ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum” diye ekledi.

Böylelikle Roberts, Kershaw’ı yaralılar listesinden döndüğünden beri ilk kez Cumartesi günü altıncı vuruşta tümseğe geri gönderdi.

Bu Giants’ın rallisiyle sonuçlanırken – Kershaw ilk iki vurucuyu skor 1-1 berabere kalarak yürüdü, ardından üçüncü kaleci Max Muncy tarafından atılan potansiyel bir vuruş sonu çift oyun topunu tetikleyerek gecesini bitirdi ve oyunu bıraktı. Gol atmak için önden koşmak — aynı zamanda Kershaw’ın iş yükünü 83 sahaya çıkarmasını da sağladı; bu da dönüşünden bu yana bir başka yüksek puandı.

Roberts, “Onu altıncı sıraya aldığımızdan bu yana epey zaman geçti, bu yüzden bunun onun psikolojik kısmı için ihtiyacı olan bir şey olduğunu hissettim” dedi.

Kershaw da aynı fikirde olarak şunu ekledi: “Sezon sonrası dönemde her saha aslında bir saha değildir. Bir atış ve çeyreklik, bir atış ve bir buçuk gibi. Bu yüzden bazen atış sayınızı artırmak ve altıncı için sahaya geri dönmek, dayanıklılık açısından bir fark yaratabilir.”

Aslında son iki ay, 35 yaşındaki oyuncu için bir dayanıklılık testi haline geldi; omuz sorunlarıyla mücadele etme ve Dodgers’ın play-off’larda güvendiği performans standardını koruma becerisini sınadı.

Bundan sonrası belirsizdir.

Cumartesi gününün Kershaw’ın normal sezona son başlangıcı olup olmadığı bilinmiyor. Ancak Kershaw’ın bu sonbaharda bu kadar ileri gitmesi, başlı başına beklenmedik bir başarı haline geldi; bu, kısa elli Dodgers’ı biraz şaşkına çevirmese de inanılmaz derecede minnettar bıraktı.

Roberts, “Bu sadece irade” dedi. “Sadece işini yapmanın ve onu iyi yapmanın bir yolunu buluyor. Bu yüzden ona hayret ediyorum.”