Clayton Kershaw, Dodgers boş Melekler olarak cevheri teslim ediyor, son patinaj

Uzaylı

New member
Bu sezon, Mart ayında Tony Gonsolin’i sol ayak bileği burkulmasına ve Ryan Pepiot’u sol oblik zorlanmaya, Dustin May’ı ciddi bir ön kol yaralanmasına ve Julio Urías’ı sol hamstring gerginliğine kaybeden Dodgers için uzun bir veda oldu. -May ve Noah Syndergaard ve çirkin 7.16 ERA’sı, Haziran ayı başlarında bir su toplamasına.

Bu felaket kümesinde değişmeyen tek kişi, sakatlıklar ve etkisizlik sisi arasında startı kaçırmayan tek atıcı, 2021’de belinden sarkan ve dirseğinden vazgeçen 35 yaşındaki solak oyuncu. , o sezonun üç ayını kaçırmasına neden oldu.

Clayton Kershaw, Salı gecesi Angel Stadyumu höyüğünü, Dodgers’ın San Francisco Giants’ın elindeki orantısız üç maçlık bir hafta sonu taramasından sersemlemesiyle ve üç kez Ulusal Lig Cy Young Ödülü sahibi, çok sık yaptığı şeyi döndürerek aldı. ekibinin en çok ihtiyaç duyduğu anda bir mücevher.

Kershaw yedi golsüz vuruş attı, beş vuruştan vazgeçti, beş vuruş yaptı ve iki yürüdü ve yedinci turda Dodgers’ı kapalı gişe yapan bir kalabalığın önünde 2-0 galibiyete götürmek için üzücü bir ikinci ve üçüncü, no-out sıkışıklığından kurtuldu. İki maçlık bir Freeway Serisinin açılışında 44.703.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Clayton’a daha fazla saygı duymak benim için zor, ancak kadromuzun durumu, kesinlikle başlangıç atışları göz önüne alındığında … şu anda açılış gününden itibaren ayakta kalan tek kişi o,” dedi. “Dolayısıyla onun için sadece bunun farkına varmakla kalmayıp sorumluluğu kabul etmesi, ancak kendisine baskı uygulamaması, bu bir beceri. Olayları ele alma şekli … o kadar tutarlı ki, onsuz nerede olacağımızı hayal edemiyorum.

Angels solak Reid Detmers, Kershaw’ı yedi golsüz vuruşla eşleştirdi, iki vuruştan vazgeçti, sekiz vuruş yaptı ve birini yürüdü, ancak Dodgers, sekizin zirvesinde Angels yardımcısı Chris Devenski’den (3-2) iki gol atmak için dört vuruş topladı. .

Miguel Rojas, sahayı bire bir ikiye katladı ve Michael Busch’un Angels birinci kaleci Kevin Padlo’nun üzerinden 1-0 öne geçerek kötü bir sıçrama yapan single’ında gol attı. Freddie Freeman iki çıkışla sol merkeze tek yaptı, Busch’u üçüncü sıraya yükseltti ve Will Smith sola tek bir vuruş yaparak skoru 2-0 yaptı.

“İsabeti aldığımda Padlo, ‘Toprağı tekmeleyip buraya delikler mi açtın?’ dedi Freeman. “Keşke bunun için kredi alabilseydim, ama bu çok büyük bir sıçramaydı. İyi ki bizim için oldu.”

Dodgers’ın solak oyuncusu Caleb Ferguson, sekizinci turun sonunda, beyzbolun en ateşli vurucusu Shohei Ohtani’yi 97 mil hızlı topla sallayarak ve Mike Trout 96 mil hızlı topa bakarak sırayla emekli oldu. Evan Phillips, sekizinci kurtarışı için bir-iki-üç-dokuzda iki vuruşla attı.

Kershaw (9-4), dördüncü turda Angels koşusu, plakadaki güvenli bir çağrıyı bozan bir tekrar incelemesi tarafından geçersiz kılındığında büyük bir kırılma yakaladı, ancak kendisini dar bir noktadan kurtarmak için herhangi bir yardıma ihtiyacı yoktu. .

Angels’tan Brandon Drury, evinde Dodgers avcısı Will Smith tarafından dördüncü vuruşta etiketlendi. Drury başlangıçta güvenli olarak adlandırıldı, ancak bir tekrardan sonra bozuldu.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Brandon Drury bir tek vuruşla önde gitti ve Hunter Renfroe’nun sağdan ikiye katlamasında üçüncü oldu. İç saha sığ ama tamamen içeride olmayan Kershaw, Padlo’yu sahaya indirdi, koşucular tuttu ve tam sayı kaydırıcıyla Chad Wallach’ı vurdu.

Luis Rengifo, üsleri yüklemek için tam sayılı bir sahada yürüdü, ancak ilk sahada sallanan 9 numaralı vurucu Andrew Velasquez, atışı bitirmek için Kershaw’ın 103. sahasında kısa devre yaptı.

Freeman, “Bir kişi bundan kurtulacaksa, Kersh olacakmış gibi hissediyorsunuz,” dedi. “Yıllardır yapmaya devam ediyor. Kesinlikle inanılmaz. Ona en çok ihtiyacımız olduğu anda yine yaptı. Bunu 2008’den beri Dodgers için yapıyor ve 15 yıl sonra tekrar yapması için ona ihtiyacımız vardı.”

Kershaw’ın bu sezon aldığı altı galibiyet, son beş başlangıcından dördü de dahil olmak üzere, mağlubiyetlerin ardından geldi. Kershaw, Dodgers’ın dört maçlık patinajını 8 Haziran’da Cincinnati’de 6-0 galibiyetle yedi vuruş sırası ile bitirdi ve Dodgers Salı günü giren 14 maçın 10’unu kaybetmişti.

Angels’a karşı 16 kariyer başlangıcında 1.99 ERA ile 10-2’ye yükselen Kershaw, Salı günü Drury’nin dördüncü vuruşta ikiye tekli vuruşundan önce onları vuruşsuz tuttu.

Renfroe, sol merkezde duvara tek sekme yapan bir dublörle onu takip etti ve Angels üçüncü temel koçu Bill Haselman, ağır bacaklı Drury’yi evine salladı.

Dodgers’ın orta saha oyuncusu James Outman, röle atışı plakanın ilk üs tarafına doğru sıçrayan Rojas’a ateş etti. Dodgers’ı yakalayan Smith, elinin tersiyle güzel bir kepçe yaptı ve Drury’ye doğru atıldı ve Drury sağ eliyle tabağa uzanırken koşucuyu göğsünden etiketledi.

Ev sahibi hakem Sean Barber, Drury’nin güvenli olduğuna karar verdi, ancak uzun bir tekrar incelemesinden sonra, çağrı bozuldu, Melekler için tahtadan kaçış silindi ve vuruş sona erdi.

Freeman, “Yapılan çağrının geçerli olacağı oyunlardan biri olduğunu düşündüm,” dedi. “Sahadaki herkesin ayakta kalacağını düşündüğünü düşünüyorum. Ama James’ten Miggy’ye harika bir geçiş ve Will’in harika bir oyunuydu, kazma ve geri dalış. Hangi yöne gideceğini bilmiyordum. Benim açımdan, onun dışarıda olduğunu düşünmüştüm ama bunun bozmak için yeterli kanıt olmayacağını düşündüm.

“İyi ki yapmışlar.”