Clayton Kershaw, Dodgers Rockies’i boş bırakırken vuruş yapmayanlarla flört ediyor

Uzaylı

New member
DENVER —

Clayton Kershaw’ın Salı gecesi Colorado Rockies’teki ustalığında çok az gizem vardı. Dodgers’ın solak oyuncusu, Coors Field’da 5-0’lık bir galibiyetin altı vuruşunda bir vuruşa izin verirken, vuruş bölgesini yumrukladı, sahada etkiliydi ve bol miktarda yumuşak temas sağladı.

Gerçek entrika, Dodgers slugger JD Martinez’in 300 home run yapan 156. büyük lig oyuncusu olduğu bir maçtan sonra geldi, teknik direktör Dave Roberts, Kershaw’ın altıncı vuruşta iki çıkışla isabetsiz bir teklifi kaybettikten sonra önemli ölçüde “yorgunluk” yaşadığını söyledi ve Kershaw, yaralanıp yaralanmadığı sorulduğunda itiraz etti.

“Bir şekilde göreceğiz [Wednesday], Nasıl olduğumla ilgili bir güncelleme yapacağım, ”dedi Kershaw, sezonda 2.55 ERA ile 10-4’e ve son beş başlangıcında 1.09 ERA ile 4-1’e yükseldikten sonra. “Şu an için çok ciddi olduğunu düşünmüyorum. Bir başlangıcı kaçıracağımı sanmıyorum. İyi olmalıyım.

Kershaw, gazetecilerle konuşurken küçük oğullarından birini tutuyordu, bu yüzden onu geçen sezon iki kez sakatlananlar listesine gönderen bel sorunları bir sorun değildi. Üç kez Ulusal Lig Cy Young Ödülü sahibi, dirsek yaralanması nedeniyle 2021 sezonunun son iki ayını ve playoffları da kaçırdı.

Ancak daha spesifik olması istendiğinde Kershaw, “Bırakın, [Wednesday] ve her şeyi çöz. Sinsi olmaya çalışmıyorum. sadece geçmeye çalışıyorum [Wednesday] ve nerede olduğumu gör. Belki de bildirecek bir şey yoktur. Bu iyi olacak.

Kershaw, altı vuruşta minimum 18 vurucuyla karşılaştı ve yalnızca 79 atış yaptı, ancak 90 derecelik bir gecede yüksek irtifadaydılar; .

Kershaw, “Genel olarak kendimi iyi hissetmedim – bu son vuruş beni etkiledi,” dedi. “Kesinlikle oyunda daha derine inmeliydim ve üç devreyi koruma altına aldığım için kendimi kötü hissetmeliydim. Sadece oraya gelmem gerekiyordu.

Bu, Kershaw’ın vücut dilinden atıcının “benzin deposunu boşalttığını” anlayabildiğini söyleyen yönetici Dave Roberts için açıktı.

9 numaralı vurucu Brenton Doyle, Colorado’nun oyundaki ilk vuruşu için altıncı turda iki çıkışla tek bir sola sahada tüfek atmasaydı, Roberts Kershaw’ı çeker miydi?

Roberts, “Bu daha zor bir konuşma olurdu – benim cevabım bu,” dedi. “ [low] Benim için adım sayısı önemli değil. Hala irtifada altı kez yukarı ve aşağı. Bir yıldır burada atış yapmıyor. Bu yıl onu çok zorladık ve başlangıca kadar ağır bir iş yükü vardı. Tüm bu şeyler bir faktör oynuyor.

Dodgers’tan JD Martinez, Salı günü altıncı vuruşta Colorado Rockies’e karşı yaptığı tek başına ev koşusunun uçuşunu takip ediyor.

(David Zalubowski / Associated Press)

Elias Diaz’ı beşinci sıraya götürmeden önce oyunun ilk 12 vurucusunu emekliye ayıran Kershaw, Doyle’un vuruşundan vazgeçtikten sonra, menajeri için zor bir kararın oyun dışı kaldığını görünce rahatladı mı?

Takımın açılış günü rotasyonunda sakatlananlar listesine girmeyen tek atıcı olan Kershaw, “Vuruş yapmayan biri olsaydı kesinlikle atış yapmaya devam ederdim” dedi. “Kesinlikle.”

Kershaw, beyzbolun en vurucu dostu parkında vuruş yapmayan bir oyuncu atan yalnızca ikinci atıcı olmaya çalışırken – eski Dodgers sağ elini kullanan Hideo Nomo bu başarıyı 17 Eylül 1996’da başardı – Martinez aslında iki koşusu ile tarih yazdı üçüncü vuruşta homer ve altıncı vuruşta tek başına atış.

Mayıs sonu ve Haziran başında takımın en ateşli vurucularından biri olan Martinez, 10 Haziran’da Philadelphia’da 298. homer’ını vurduğundan beri soğumuştu, 0,459 taban artı yavaşlama yüzdesi ve bir önceki maçında bir RBI ile 0,163’lük bir vuruş yaptı. 12 oyun.

Ancak atanan smaçör, Coors Field’daki koşullara ısındı, 299 numaralı homer için başlangıç Connor Seabold 391 fitten sağ sahaya yukarı ve uzağa hızlı bir top ve Hayır için yardımcısı Brad Hand 384’ten sol sahaya ilk adım kaydırıcısı sürdü 0,300, sezonun 17. ve 18. homer’ları ve kariyerinin 21. multihomer maçı.

Martinez, “Bu bir lütuf,” dedi. “Dürüst olmak gerekirse, başladığım yerden, Houston tarafından serbest bırakılma hikayemle birlikte. [after 2013] ve Detroit ile şans elde etmek, bana inanmak ve Craig’in yardımı [Wallenbrock, private hitting instructor] ve Robert [Van Scoyoc, Dodgers hitting coach] tüm kariyerimi değiştiriyor, bizim için çok şey ifade ediyor. O zaman, asla tahmin edemezdim.

Van Scoyoc ve Wallenbrock, Martinez’i 15 homer potansiyeline sahip bir vurucudan, 2018’de World Series ödüllü Boston Red Sox için 43 homers vuran ve 130 koşu yapan bir slugger’a dönüştürmeye yardımcı olan dramatik bir salıncak değişikliğini yönetti. maç sonrası bir şampanya kadehi kaldırırken Martinez için daha da anlamlı.

35 yaşındaki Martinez, Van Scoyoc için “O benim küçük kardeşim gibi, bu yüzden çok şey ifade ediyor,” dedi. “Detroit’te herkes 300 home run yapabileceğimi söylerken, o ‘400 istiyorum’ dedi. Ben de ‘400 mü? Seni çılgın.’ Bu yüzden buna hep gülerdik.”