Clayton Kershaw, Dodgers Twins’e yenilirken duygusal gecede titriyor

Uzaylı

New member
Clayton Kershaw, Chavez Ravine’de coşkulu bir Nisan gecesinde 200. kariyer zaferini elde ettikten bir ay sonra, Salı gecesi evinde farklı bir duygusal koşullar altında tümseği ele aldı – annesi Marianne Tombaugh’un ölümünden sadece üç gün sonraydı.

Menajer Dave Roberts maçtan önce “Sanırım oraya çıkıp rekabet moduna geçtiğinizde, bildiğiniz şey bu,” dedi. “Açıkçası, daha önce hiç bu duruma düşmemişti, ancak her şeyin yolunda gitmesini ve yapması gerekeni yapmasını bekliyorum.”

Kershaw, Minnesota Twins’e 5-1’lik bir mağlubiyetle her iki sayıda da yetersiz kaldı ve 52.159 kişilik bir kapalı gişe kalabalığından önce, pek bir şey sağlayamadığı titrek dört sayılık, iki sayılık, yedi vuruşlu, 90 adımlı bir başlangıçtan geçti. Pazartesi gecesi 12 sayılık galibiyette sekiz devreyi kaplamak zorunda kalan bir boğa güreşi için rahatlama.

Dodgers hücumu da aynı derecede düzdü, koşucular skor pozisyonundayken 12’ye ikiye gidiyordu, sarsıntılı bir başlangıç ve debriyajda vuramamanın kombinasyonu, takımın altı maçlık galibiyet serisini sona erdirdi.

Kershaw’ın hızlı top-kayma-eğri top karışımı zaman zaman keskin görünüyordu – 35 yaşındaki solak yedi vuruş yaptı, bir yürüdü ve 17 sallanan vuruş yaptı – ancak vuruşlar için yalnızca 57 atış yaptı, vurucu vurdu, bir atış yaptı- saat ihlali ve sonunda gol atan bir koşucuyu ikinci sıraya düşürdü.

Roberts, “Eskisi kadar canlı değildi,” dedi. “Kendisiyle savaştığını sanıyordum. Gerçekten bir ritim bulamıyordu. … İkinci vuruştan sonra, onun daha heyecanlı olduğunu hissettim ve bununla ilgili hayal kırıklığını görebiliyordunuz. Tümseği her aldığında onda bir yoğunluk var ama bence bu ajitasyon onun için tipik değil.”

Bu sezon 2.52 kazanılan koşu ortalamasıyla 6-3’e gerileyen Kershaw’ın morali bozuksa, bunun nedeni duygularını kontrol altında tutmakta güçlük çekmesi değildi.

Dodgers birinci kaleci Freddie Freeman, Salı gecesi Minnesota Twins’e 5-1 yenildikleri sırada sığınağa doğru yürüyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Kershaw, annesinin ölümünün ardından tümseği farklı duygularla alıp almadığı sorulduğunda, “Her şey yolunda,” dedi. “Sadece bu gece iyi şeyler yaşamamamın bir mesele olduğunu düşünüyorum. Bu, her ne sebeple olursa olsun, zaman zaman olur. Her şey fiziksel olarak iyi hissettirdi. Top istediğim gibi çıkmıyordu.”

Kershaw, yas listesine ne zaman gireceğine karar verdiğini ancak Salı gecesi açıklamak istemediğini söyledi.

“Bir sonraki başlangıcımı St. Louis’de yapacağım [on Sunday] ve oradan çöz, ”dedi. “Bu hafta taziyeler ve her şey için herkese teşekkür etmek istedim. Hayranlar, insanlar, herkes uzanıyor. Kaç kişinin ulaştığını görmek alçakgönüllüydü. Harika bir kadındı.”

İkizler, Donovan Solano çifte sola önde giderken ve Kyle Farmer’ın iki-out RBI tek sola 1-0 öne geçerek gol attığında Kershaw’ı erkenden topuklarına koydu.

Kershaw, Carlos Correa’yı birinci ve üçüncü sırada koşucularla ikinciyi bitirdi ve Ryan Jeffers üçüncüde bir koşucu ile üçüncüyü bitirdi, ancak dördüncü sırada Michael Taylor’a önde giden bir yürüyüşle yandı.

Taylor bir tereddütte ikinci, Joey Gallo’nun tek sağdan üçüncü oldu ve Willi Castro’nun RBI tek soldan 2-0 öne geçti. Minnesota, Jeffers’ın güvenlik sıkışıklığında beşinci turda Shelby Miller ile farkı 3-0’a çıkardı.

Dodgers, Twins’in ilk oyuncusu Bailey Ober’e karşı altı istekada yalnızca bir koşu ve altı vuruş topladı. Şansları eksik olmadı.

Mookie Betts ikiye katlanarak birinciye liderlik etti ve Max Muncy ikiye katlanarak dördüncüye liderlik etti, ancak ikisi de gol atamadı. Muncy, JD Martinez’in single’ında üçüncü oldu ve koşucuları hiç çıkış yapmadan birinci ve üçüncü sıraya koydu, ancak James Outman ve David Peralta öne çıktı.

.179 vuruş yapan Miguel Rojas ile Dodgers, Martinez saniyeden önce durdu ve Muncy, Twins’i yakalayan Jeffers’ın atışı geçtiğinde eve doğru kırılarak çifte top çalma girişiminde bulundu. Gadget oyunu işe yaramadı, ikinci kaleci Solano, Jeffers’ın atışını yaptı ve Muncy’yi çivilemek için eve ateş etti.

Dodgers, beşinci turda Rojas, Freddie Freeman’ın tek merkeze vuruşunda ikiye katlanıp gol attığında 3-1’e yaklaştı, ancak başka bir önde gelen ikiliden yararlanamadılar – bu, Peralta’nın yardımcısı Brock Stewart tarafından – yedinci, vuruş sonu çimdik atıcı Chris Taylor, üsler yüklü olarak uçuyor.