Clayton Kershaw, Dodgers'a geri dönmeye yaklaşıyor: 'Hazır olacağım'

Uzaylı

New member
ROUND ROCK, Teksas —

Clayton Kershaw emeklilikten vazgeçip kış aylarında Dodgers ile yeniden sözleşme imzaladığında, sezon dışında geçirdiği omuz ameliyatından dönüşünün başta yaz ortasında bir bonus olacağı düşünülüyordu.

Dodgers, sezon dışında rotasyonunu yeniledikten sonra Kershaw, atış planları için neredeyse gereksiz bir parça gibi hissettirdi; geri döndüğünde hoş bir katkıydı ama takımın Dünya Serisi hedefleri için kesinlikle gerekli değildi.

Ancak cuma gecesi itibariyle koşullar değişti.

Dodgers rotasyonu sezonun ikinci yarısına tehlikeli bir durumda başladı. Bir dizi atış sakatlığı, başlangıç atış derinliklerini yerle bir etmişti. Ve aniden, Kershaw bir kez daha bulmacanın büyük bir parçası gibi göründü; iyileşme hızını sezonun daha önemli alt konularından birine dönüştürdü.

İşte bu nedenle, Dodgers'ın Cuma günü Los Angeles'ta Boston Red Sox'a karşı oynamaya devam ettiği maçta, Kershaw'ın Triple-A Oklahoma City ile küçük liglerde rehabilitasyona başlaması, birinci sıradaki kulüp için de aynı derecede ilgi çekiciydi.

Büyük liglere dönmeden önceki son rehabilitasyon maçında Kershaw, Austin'in dışında bulunan Dell Diamond'da Round Rock Express'e karşı dört vuruş yaptı ve sekiz aylık ameliyat sonrası iyileşmesinin belki de son kutusunu işaretledi.

“Büyük bir şey,” dedi menajer Dave Roberts Los Angeles'ta maçtan önce. “Eğer iyi giderse, bir sonraki turunda bize katılabileceği konusunda gerçek bir konuşma olacak.”

Kershaw, üç sayı, altı vuruş ve iki strikeout'luk performansıyla istediğini başardığını söyledi.

Yumuşak temas ve çalınan bir üsle desteklenen iki sayılık ilk vuruştan sonra, solak oyuncu bir ritim buldu. Bir noktada üst üste sekiz vurucuyu emekli etti. Kendine özgü kaydırıcısıyla savurma ve kaçırma hareketlerini sergiledi. Ve hızlı topu neredeyse 92 mil hıza ulaştı – geçen sezonun sonlarında omuz sorunlarıyla boğuşurken ve sonunda Kasım ayında ameliyat olmasına yol açtığında azalan en yüksek hızının çok üzerinde.

Clayton Kershaw, Cuma günü Round Rock'a karşı oynanan maçta Oklahoma City adına sahada duruyor.

(Angela Wang / Haberler İçin)

Ancak dördüncü vuruşta Kershaw'ın işleri gerilemeye başladı. Sol saha setine bırakılan ve solo home run yapan 89 mil hızındaki dört dikişli vuruşta isabet sağlayamadı. Vuruşun sonunda hızı 87 mil/saate yakın bir değere düştü.

Elbette bu, Kershaw'ın bu sezon canlı bir maçta attığı en derin atıştı (daha önce iki kez üç vuruşluk rehabilitasyon başlangıcı yapmıştı).

Kershaw, “Daha iyi yapmak istediğim bazı şeyler” olduğunu kabul ederken, genel geceyi “bir başka iyi adım” olarak nitelendirdi.

“Bu gece atış sayımı oldukça artırdım, bu yüzden iyiydi,” dedi Kershaw 67 atış, 49'u strike'a attıktan sonra. “Ve sağlık açısından kendimi iyi hissettiğimi düşünüyorum.”

Peki Kershaw majörlere geri dönmeye hazır mı?

Çoğunlukla evet diyor; ancak bunun açıkça bunu zorladığı anlamına gelmediğini de ekliyor.

“Yani, nihayetinde, takımın şu anki durumu bu,” diye açıkladı Kershaw. “Çünkü, açıkçası, 100 atış yapacak kadar güçlü değilim. Bu yüzden, bana ihtiyaç duyduklarında geri dönmeyi çok isterim, açıkçası. Ama takımı kötü bir duruma sokmak istemiyorum, özellikle de son birkaç haftadır uğraştığımız şekilde.”

Ancak tam da bu durum, Dodgers'ın son zamanlarda Kershaw'a olan ihtiyacını daha da belirgin hale getirdi.

Tyler Glasnow'un Perşembe günü San Francisco Giants'a karşı sakatlık listesinden dönmesi muhtemel olsa da, Yoshinobu Yamamoto ve Walker Buehler kenarda kaldı. Bobby Miller da All-Star molasından önce düşürülmesinin ardından Cuma günü Oklahoma City takımına katılmak üzere Round Rock'a gidiyordu.

Kershaw, şu anda dört çaylağın yer aldığı Dodgers rotasyonu hakkında, “Açıkçası, şu anda biraz zor durumdayız,” dedi. “Biraz tutunmamız gerekiyor.”

Önümüzdeki günlerde Dodgers, Kershaw'ın bu çabaya katkıda bulunmaya hazır olup olmadığına karar verecek; eğer kariyerinin ilk ameliyatından bu yana sekiz aydan fazla zaman geçmişse, geleceğin Hall of Fame üyesi tekrar katkıda bulunabilecek durumdaysa.

“Bunun hakkında konuşacağız ve ne olacağını göreceğiz,” dedi Kershaw. “Dediğim gibi, bana şimdi ihtiyaçları varsa, hazır olacağım.”

Kershaw'ın maçlarda derinlere inebilme yeteneği konusunda endişeleri olmasına rağmen, Dodgers'ın bu hafta onu aktif hale getirme ve Çarşamba gecesi San Francisco Giants'a karşı ilk 11'de oynatma eğiliminde olduğu görülüyor.

Roberts, Cumartesi günü Red Sox'a karşı oynanan maçtan önce, “Onun, bullpen'e baskı yapma konusunda bizi tehlikeye atmak istemediğini biliyorum, ancak beyzbol topunu eline alırsa, fiziksel olarak bulunduğu yerden memnun kalırsa, bunun sonuçlarıyla başa çıkabiliriz, kapsama alanımız var” dedi.

“Sadece onun ve eğitim kadromuzun bu konuda aynı şekilde hissetmesini istiyorum. Eğer durum buysa ve kendisi de bundan memnunsa, o zaman bence bu şekilde gideceğiz.”

Bu habere yazar Mike DiGiovanna katkıda bulunmuştur.