Clayton Kershaw, Dodgers’ın geleceğinde bundan sonra ne olacağından ’emin değil’

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Arizona Diamondbacks’e karşı 1. Maçın korkunç başlangıcından sonraki dört gün içinde Clayton Kershaw, toparlanma şansı elde etmek ve Dodgers’ın sezonunu canlı tutmaya yardımcı olmak için Perşembe günü 4. Maç için tümseği ele geçirmeyi umarak her zamanki başlangıçlar arası rutinini sürdürdü.

Bu fırsat hiçbir zaman ortaya çıkmadı. Dodgers’ın Çarşamba günü Chase Field’da oynanan 3. maçta aldığı 4-2’lik mağlubiyet, Diamondbacks için şok edici bir galibiyeti tamamladı ve NL Batı sıralamasını çok geride bırakan bir kulübe Ulusal Lig Ligi Serisinde art arda ikinci kez elenmelerini sağladı.

Ve şimdi Kershaw, perşembe günü Dodgers adına tümseği ele geçirmek yerine bir daha asla atış yapmayabilir. Mağlubiyetin ardından beyzboldaki geleceği sorulduğunda Kershaw, henüz bir karar vermediğini kabul etti.

Kershaw, “Nasıl görüneceğinden emin değilim” dedi.

35 yaşındaki Kershaw, bu yaz kendi isteğiyle yine serbest oyuncu olacak. Kendisine Dodgers’la yeniden sözleşme imzalama, memleketi Texas Rangers’a katılma veya emekli olma esnekliği sağlamak için son iki sezonun her birinde bir yıllık sözleşme imzalamayı seçti. Kariyerinin geri kalanında sadece bir yıllık anlaşmalara imza atacağını söyledi. Şimdi soru, herhangi bir kariyerin kalıp kalmadığıdır.

Geçtiğimiz iki kışa kıyasla bu sezon dışı karar alma sürecinde farklı bir şey olup olmadığı sorulduğunda Kershaw, bunun olduğunu kabul etti ancak ayrıntıya girmemeyi tercih etti.

Şu anda buna nasıl cevap vereceğimi bilmiyorum, dedi.

Clayton Kershaw, Cumartesi günü NLDS’nin 1. Maçının ilk vuruşunda çekildikten sonra yedek kulübesinde oturuyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Kershaw, 1. Maçta altı koşudan vazgeçip bir sayı kaydettikten sonra “iyi” olduğunu ancak Temmuz ayından bu yana belirsiz bir omuz sakatlığıyla uğraştığını vurguladı. Bu konuyu bir aydan fazla kaçırdı. Ağustos başında geri döndüğünde hızı gözle görülür şekilde azaldı.

Normal sezonun son sekiz başlangıcında 2.23’lük bir ERA kaydetti, ancak hiçbir gezide 5 ⅓ vuruştan fazla sayı kaydetmedi veya 84’ten fazla atış yapmadı. Bu nedenle Dodgers onun sezon sonrası maçlara derinlemesine adım atmasını beklemiyordu. Onun sınırlamaları, seride toplam 4 ⅓ vuruş kaydeden bir başlangıç rotasyonu için birkaç sınırlamadan biriydi.

Cumartesi günü Diamondback’ler net bir oyun planıyla onu sadece bir kez dışarı çıkardıktan sonra takip etti: Ona erken saldır. Kershaw 35 atış yaptı. Bunlardan 25’i grevdi. Diamondback’ler 24 tanesine saldırdı. Salınımlar, çıkış hızları 99 ila 186 mil/saat arasında olan 12 faul topu, beş vuruş, bir toprak dışı ve altı vuruş üretti.

Geri dönme fırsatına hazırlanıyordu ama bu fırsatı yakalayamadı. Kabus gezisinin Dodgers forması giydiği son gezi olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Kershaw, “Bunu kişisel olarak sonlandırmanın korkunç bir yolu olduğu açık” dedi. “Ama sonuçta bu önemli değil. Takımın seriyi kazanmasına bu şekilde yardım etmedim. En hayal kırıklığı yaratan kısım bu. Adamlarını hayal kırıklığına uğratmak ve bunun gibi şeyler. Mümkün olan en iyi şekilde işleyin. Aslında bunun ne anlama geldiğini bile bilmiyorum.”