Clayton Kershaw, en güvenilir Dodger olmak için yaşına meydan okuyor

Uzaylı

New member
Clayton Kershaw, soyunma odasından en büyük iki çocuğunun boyadığı bir çift beyaz spor ayakkabıyla çıkmadan önce Çarşamba sabahı uyandığında nasıl hissedeceğini hayal etti.

Kershaw gülümseyerek, “Yani, kesinlikle yarın atış yapmak içimden gelmiyor,” dedi.

Kershaw şimdi 35 yaşında. Freddie Freeman’ın işaret ettiği gibi, uzun zaman önce olan büyük liglere girdiğinde olduğu gibi iyileşmiyor.

Freeman, “Bunu 2008’den beri Los Angeles Dodgers için yapıyor” dedi.

O.

O Salı gecesi Angels’ı deplasmanda 2-0 yendikleri maçta yedi vuruş sırasıydı.

O sakatlıklarla dolu bir rotasyona ve erimeye eğilimli bir boğa güreşine sahip olan Dodgers için 15 maçta sadece beşinci galibiyeti sağlıyordu.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Orada Clayton Kershaw’dan daha iyi bir rakip göremiyorum,” dedi.

Roberts, Meleklerin ikinci ve üçüncü aşamada hiç çıkış yapmadan koşuculara sahip olduğu yedinci vuruşa özellikle işaret etti.

Ortaya çıkan şey, Kershaw’ın 16 yıllık kariyeri boyunca sayısız kez tekrarlanan bir diziydi. Kershaw’ın kıstırmadan nasıl kurtulduğu, onu neslinin hemen hemen tüm diğer atıcılarından ayıran şeyin bir örneğiydi.

Brandon Drury’nin önde gelen bir single’ı ve Hunter Renfroe’nun bir dublörünün ardından, Kevin Padlo’yu kısa devre yapmaya zorladı. Koşucular hala ikinci ve üçüncü sıradayken, tam sayı kaydırıcısında Chad Wallach’ı geride bıraktı. Üsleri yüklemek için Luis Rengifo’ya yürüdü ama Andrew Velazquez’i kısa devre yapmaya zorladı.

Vuruş bitti ve oyun golsüz kaldı.

Yakalayıcı Will Smith, “Gerçekten direniyor,” dedi. “Yarışıyor, asla pes etmiyor.”

Kershaw omuz silkti.

“Yani, alternatifi ne?” Kershaw dedi. “Alternatifin teslim olmak olduğunu düşünüyorum.”

Devam etti, “Açıkçası, biraz sıfırlamanız gerekiyor. Ama günün sonunda, her zaman bir sonraki adımı düşünürüm. Her zaman yapmaya çalıştığım şey bu. Sadece bir sonraki adımı atmaya çalış. Sonuncusu için yapabileceğin bir şey yok. Onlar seni dışarı çıkarana kadar bir sonraki adımı atmaya devam et. Bazen bunu yapmak diğerlerinden daha zordur, ama evet, sadece nefes almaya çalışın ve bir sonraki adımı düşünün.”

Freeman şunları söyledi: “15 yıldır ‘bir sonraki adımı’ atabildiğini hissediyorum.”

Yaklaşım, 206 kariyer normal sezon zaferi üretti.

2.72 kazanılan koşu ortalamasıyla 9-4 olduğu için bu yıl 10. All-Star Maçı teklifini almalı.

Şimdi, en son 30 başlama sezonundan sekiz yıl uzakta olan Kershaw, bu yıl rotasyonda her sırasını alan tek Dodgers atıcısı.

Açılış günü kadrosundaki diğer dört atıcıdan üçü sakatlananlar listesinde – Julio Urías, Noah Syndergaard ve Dustin May. Diğeri, Michael Grove daha önce sakatlananlar listesindeydi ve şu anda ikinci ligde.

“Şu anda,” dedi Roberts, “açılış gününden beri ayakta kalan tek kişi o.”

Kim tahmin ederdi?

Roberts bile, Dodgers’ın bu yıl Kershaw’a ne kadar güvendiğine şaşırdığını kabul etti.

Roberts, “Ancak bununla birlikte, Clayton her çıkışında bir nevi durdurucu oldu,” dedi.

Kershaw, rotasyonun yaşlı devlet adamı olarak omuzladığı sorumluluğu anladığını, ancak bunun oyunlarda yolunu nasıl bulmaya çalıştığını etkilemediğini söyledi.

“Her seferinde oraya çıkıp oyunun derinliklerine inmek bizim işimiz,” dedi. “Şimdi, kadromuzdaki genç adamlarla – aslında bizim için gerçekten iyi görünen ve çok iyi atış yapanlar – ama genel olarak genç adamların daha düşük bir perde sayısına sahip olacağını düşünürsünüz, o kadar ileri gitmezler, bu yüzden ben bunu anlayın.”

Sağlık açısından Kershaw, bunun yıllardır hissettiği en iyi şey olduğunu söyledi.

Atıcıya başlayan Dodgers Clayton Kershaw, Salı günü Angel Stadyumu’nda Angels ikinci kaleci Brandon Drury’nin yedinci vuruşunda bir tek vuruş yaptıktan sonra şapkasını düzeltiyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

“Bu yıl gerçekten kötü hissetmiyorum” dedi. “Belki son birkaç yılda durum daha da kötüydü, ancak bu yıl kendimi toparlamak konusunda oldukça iyi hissediyorum ve iş yükünü ve bunun gibi şeyleri nasıl yöneteceğimi bulmak için elimden gelenin en iyisini yapıyorum. Bu yüzden belki de o kadar uzun süre bir boğa güreşi veya farklı şeyler fırlatmamak. Ancak genel olarak bu yıl, belki de son birkaç yıldan daha iyi toparlandığımı hissediyorum.”

Kershaw’ın nasıl hissettiği göz önüne alındığında, gelecek yıl geri döneceğini duyurmaya hazır mıydı?

Kershaw kıkırdadı.

“Henüz değil,” dedi.