Clayton Kershaw ikinci yarıda geri dönüş yapmak isteyen Dodgers'a yeniden katıldı

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Clayton Kershaw'a göre hayatında gerçekten “büyük kararlarla” karşı karşıya kalan çok az kişi var.

Kıdemli atıcı ve gelecekteki Hall of Famer Perşembe günü, “Dodgers tarafından draft edildim, liseden aynı kızla evlendim” dedi. “Yol boyunca vermem gereken pek fazla karar yoktu.”

Ancak geçtiğimiz kış farklıydı.

Kershaw, bir kez daha Dodgers'a dönüş ya da memleketi Texas Rangers'a transfer arasında seçim yaparak üst üste üçüncü kez serbest oyuncu dönemine girdi. Ancak bu sefer 35 yaşındaki solak oyuncu, 16 yıllık futbol kariyerini uzatmak için sakatlıklarını onarmak amacıyla ilk ameliyatını geçirmek zorunda kalacağını bilerek emekliliği her zamankinden daha ciddiye almak zorunda kaldı. Ligamentler ve sol omzundaki kapsül.

Kershaw, “Bu, aşılması zor bir yoldu” dedi. “Bu gerçekten yapmam gereken bazı seçimlerin olduğu ilk sezon dışı sezondu ve kolay değildi.”

Daha zor tabi. Ama sonuç bir kez daha aynıydı.

Kasım ayında Kershaw ameliyat olduğunu ve oynamaya devam etmeyi planladığını duyurdu. Daha sonra bu hafta, o ve Dodgers, 2025 yılı için oyuncu opsiyonlu bir yıllık sözleşme üzerinde anlaştılar; bu anlaşma, Kershaw'ın kulübün Arizona'daki bahar antrenman kompleksinde perşembe günü fiziki muayeneye alınmasının ardından sonuçlandırıldı.

Camelback Çiftliği'nde etrafı düzinelerce muhabirle çevrili olan Kershaw (çoğu ekiple birlikte Shohei Ohtani'yi ilk kez görmek için oradaydı) “Geri dönmeye karar verdiğimde herkes harikaydı” dedi.

Kershaw, “Şu anda bir nevi hasarlı mal olsam da, istendiğimi hissettim” diye ekledi. “Güzel bir histi.”

Kershaw yakın zamanda tümseğe geri dönmeyecek. İşlem sonrası fırlatma programına sadece iki hafta kaldı. Henüz iyileşmesi için bir zaman çizelgesi açıklamadı. Ve bu sezon rotasyona döneceğinden emin olsa da bunun “Temmuz gibi” veya “Ağustos gibi” olabileceğini söyledi.

Fazladan izin mutlaka kötü bir şey olmayacaktır.

Kershaw, açılış gününe hazır olmak için hemen hızlanmak zorunda kalmamanın daha fazla “özgürlük” sağladığını belirtti. O ve ailesi ayrıca rehabilitasyon sırasında Teksas'taki evlerinde fazladan zaman geçirebilecekler; Kershaw, Dodgers'ın ilk yolculuklarının çoğunu ve baharın bir kısmını orada geçirmeyi planlıyor (evde kaldığı süre boyunca hala Los Angeles'ta olmayı planlıyor) ).

Kershaw geri döndüğünde “bu sadece bir sprint olacak” diye kabul etti.

Ancak 16 sezonun ardından, 422 başlangıç ve 2.944 grevden sonra, MLB'nin 3.000 galibiyetli kulübünün sadece 56 puan gerisinde kalıyor – bu onun sabırsızlıkla beklediği bir tempo değişikliği.

“Dürüst olmak gerekirse bunda biraz rahatlık var” dedi. “Ancak genel olarak burada olmaktan ve yeni sezona hazırlanmaktan heyecan duyuyorum.”

Kershaw'ın geçen sezonunu geride bıraktığı bir dönem vardı.

Geçen yıl güçlü rakamlar ortaya koymuş olmasına rağmen (2,46 ERA ile 13-5'lik bir rekor), omzunun doğru olmadığı ve sezonun ikinci yarısında en iyi performansına sahip olmadığı açıktı.

Clayton Kershaw, 2023 Ulusal Lig Ligi Serisinin 1. Maçında Arizona Diamondbacks'e karşı altı koşudan vazgeçtikten sonra başını yedek kulübesinde sallıyor.

(Robert Gauthier/Haberler)

Ardından, Ulusal Lig Ligi Serisinin 1. Maçında Arizona Diamondbacks'e karşı altı sayılık, tek vuruşlu bir başlangıç yaptığında, birçok kişi bunun onun Chavez Ravine'deki son bölümü olabileceğini tahmin etti.

Kershaw, “Özellikle takımımız ve kişisel olarak benim için sonlanma şekli hiç de eğlenceli değildi” diye kabul etti. “Bir sürü şüphe var. Bir çok şey.”

Ancak bu sondan sonra Kershaw yenilenmiş bir motivasyon buldu.

Ameliyat yaklaşırken bile 17. sezon için ilerlemeyi seçti. Ve Rangers'ın çağırmasına rağmen – Dünya Serisi şampiyonluğundan yeni çıkmış olsa da – tanıdığı tek kulüpte kalmayı seçti.

Kershaw, “O yoldan çıkmak istemedim” dedi. “Sonunda bu noktaya geldiğimi düşünüyorum.”

Eski NL en değerli oyuncusu ve üç kez Cy Young Ödülü sahibi, hâlâ eskisi gibi atış yapmayı bekleyip beklemediği veya bunu yapamayacağını kabul etmesi gerekip gerekmediği sorulduğunda sinsi bir sırıtış attı.

“İyi olmayı umuyorum” dedi. “Ne olduğunu bilmiyorum [pitch like] 'sen' artık demektir. Ama iyi olmasını bekliyorum. Daha önce de söyledim, ortalama olmak istemiyorum. Sadece atış yapmak istemiyorum. İyi olmak istiyorum. Katkıda bulunmak ve bunun bir parçası olmak istiyorum. Yani evet, beklentilerim taviz yok.

Kershaw bu büyük kararı uzun zaman önce verdi. Üretken olmayı bıraktığı noktanın ötesine geçme fikri ona hiçbir zaman çekici gelmemiştir.

Bu nedenle, oyundan ayrılmayı ciddi olarak düşünse bile emekliliğe hiçbir zaman hazır hissetmedi.

Tümseği tekrar ele geçirdiğinde, dışarı çıkmayı, atış yapmayı, oyun kazanmayı umuyor.

Ve o an geldiğinde, bunu son yirmi yıldır birlikte yaptığı ekiple yapacak.

Kershaw kararıyla ilgili olarak “Artık kendimi gerçekten iyi hissediyorum” dedi. “Çok şükür ameliyat oldum. Çok şükür buraya geri döndüm. Bunun bir parçası olduğum için heyecanlıyım.”