Clayton Kershaw kariyerinde 210. galibiyetini aldı, Dodgers Giants’ı yendi

Uzaylı

New member
Clayton Kershaw, 10 Ağustos’ta omuz sakatlığından döndükten sonra yedi başlangıç yaptı, Dodgers’ın solak oyuncusunun hızlı topu o kadar azaldı ki, bu oyunlarda attığı 169 dörtlü oyuncuya sadece dört sallama vuruşu yaptı.

Ancak Kershaw’ın eksiklerini cesareti ve kurnazlığıyla telafi ediyor.

Kershaw, Chavez Ravine’de 210. kariyer zaferi için 52.704 kişilik bir tribün karşısında Cumartesi gecesi 7-0’lık galibiyette San Francisco Giants’ı beş vuruşta iki vuruşta geride bırakarak onu Don Drysdale’in önüne ve Don Sutton’un (233) ardından ikinci sıraya taşıdı. franchise’ın kazanma listesinde.

Dodger Stadyumu’ndaki son normal sezon başlangıcı olabilecek bu maçta Kershaw, beşinci vuruşta iki sayılık, çıkışsız bir sıkışmadan kurtuldu, Tyler Fitzgerald’ı 86 mil/saatlik bir kaydırıcıyla geride bıraktı ve Patrick Bailey’yi üçüncü sıraya taşıdı.

Austin Slater sol sahaya doğru batan bir çizgi sürüşüyle onu takip etti, ancak David Peralta güzel bir hamle yaparak atışı sonlandırdı, 3-0’lık üstünlüğü korudu ve Kershaw’ı üç kez Ulusal Lig Cy Young Ödülünü geliştiren bir galibiyet için hizada tuttu Son yedi başlangıcında 2.03 ERA ile 3-0, Dodgers ise 6-1 kazandı.

Kershaw, hız düşüşünü telafi etme yeteneği hakkında “Uyum sağlamak ya da ölmek; bunu yapmak zorundasınız” dedi. “Günün sonunda, hızınızın ne olduğuna ya da nesnelerin nasıl hareket ettiğine bakılmaksızın sadece atışları yapmanız gerekiyor. Bu kadar basit.

“Elbette zirvede olmayı istersiniz, ancak sahaları istediğiniz yere koyabilmek ve hız dışı sahalarınızı gerçekleştirebilmek için sonuçta bu şekilde çıkış yapabilirsiniz.”

Dodgers’ın başlangıç atıcısı Clayton Kershaw, Cumartesi günü ikinci vuruşta Giants’a karşı atış yapıyor.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Joe Kelly altıncı atışta iki vuruş yaparak takımı emekli etti, Michael Grove yedinci ve sekizinci atışta üç vuruş yapıp bir yürüdü ve Caleb Ferguson skorsuz bir dokuzuncu vuruş yaparak NL Batı şampiyonu Dodgers’ın oyun dışı kalmasını tamamladı (95- 59).

Belirlenmiş smaçör JD Martinez, ikinci vuruşta 31’inci vuruşuyla merkeze tek başına vuruşu ve üçüncü vuruşta iki sayılık, iki sayılık çift sağa vuruşuyla hücumun büyük bir kısmını sağladı. 14 Eylül maçlarında altı homers, iki double ve 20 RBI ile 0,365 (52’ye 19) vuruş yapıyor.

Freddie Freeman, beşinci vuruşta lig lideri 57. double’ıyla koşuya çıktı ve II. Dünya Savaşı’ndan bu yana ilk 60 double sezonunu oluşturmak için son sekiz maçta üçe ihtiyacı var. Max Muncy, Freeman’ın vuruşunu RBI teklisiyle merkeze 5-0 öne geçirdi.

Mookie Betts üçüncü ve beşinci atışta yürüdü ve gol attı, yedincide ikiye katladı ve sekizincide sol merkeze iki sayılık double yaparak 7-0 öne geçti. Betts, önde gelen 105 koşuyla büyük lig tarihinde bir sezondaki en yüksek sayıyı elde etti.

Dodgers'ın sağ saha oyuncusu Mookie Betts, Cumartesi günü Giants'a karşı attığı golün ardından yedek kulübesinde bir beşlik çaktı.

Dodgers’ın sağ saha oyuncusu Mookie Betts, Cumartesi günü Giants’a karşı attığı golün ardından yedek kulübesinde bir beşlik çaktı.

(Gina Ferazzi / Haberler)

Menajer Dave Roberts, 1.004 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 0,309’luk bir vuruş yapan Betts hakkında şunları söyledi: “Bireysel olarak her gece kilometre taşlarını gölgede bırakıyoruz ve Mookie’nin sezonu neredeyse benzeri görülmemiş bir şekilde liderlik noktasından sarkıyor” dedi. , 39 homers, 40 double ve 125 run.

“Çok sayıda harika golcü var ve onun için bir numara olmak oldukça dikkat çekici. Ve sonra savunmaya katılıyorsunuz ve onun ne yaptığını [in right field and at second base]ve nasıl zirvede olamayacağını [most valuable player] Konuşma benden başka bir şey değil.”

Kershaw, omuz ağrısı nedeniyle Haziran sonundan Ağustos başına kadar altı haftayı kaçırdı ve hızlı topunda daha az hız ile geri döndü; bu, her zamanki 91 mil / saat aralığından 5 Eylül’deki Miami başlangıcında ortalama 88,2’ye ve başlangıcında 88,7’ye düştü. 16 Eylül’de Seattle’da.

Dodgers, Eylül başında rotasyonda Kershaw’ı atladı ve Cumartesi gecesi başlamadan önce ona altı gün dinlenme hakkı verdi. Hızlı topunun ortalaması yine 88,7 mil/saatti, ancak sahayı 85 mil/saatlik kaydırıcısı ve döngüsel, 72 mil/saatlik eğri topuyla karıştırarak Giants’ı tahtadan uzak tuttu.

Kershaw, “Evet, üniversite programındayım; Cumartesi günü başlayanlardanım” diye şaka yaptı. “Burada her şeyi bir amaç için yapıyoruz. Fırsat buldukça fazladan dinlenin, play-off’lara ve diğer şeylere doğru gitmeye çalışın. Bu farklı bir rutin ama şu an bulunduğum yer mantıklı. Ben de bundan yararlanıyorum.”

Roberts, Kershaw’ın maç öncesinde azalan malzemelerle bu kadar etkili bir şekilde atış yapma becerisine hayran kaldı ve şöyle dedi: “Bu olağanüstü, gerçekten öyle.” Kershaw’ın beş sayı attığı, iki yürüdüğü ve 76 atıştan 46’sını attığı Cumartesi gecesi startı bu değerlendirmeyi güçlendirdi.

“Başından beri gerçekten iyi bir komuta sahipti ve o ve Austin [Barnes, Dodgers catcher] birlikte gerçekten iyi çalıştılar,” dedi Roberts. “Sıralamanın harika olduğunu düşündüm. Tüm çeyrekleri kullandı, eğri topunu kullandı, kaydırıcı iyiydi, orada bazı değişiklikler oldu.

“Bütün gece bu adamların dengesini bozdu ve gerçekten etkiliydi. Clayton’dan daha fazlasını isteyemezdim ve onun beşinci atışı biraz stresle atlattığını görmek de güzeldi.”

Bu sezon Giants’a karşı çıktığı 58 kariyer maçında 2.42 ERA ile 13-4’e ve 1.99 ERA ile 26-15’e yükselen Kershaw, Miami’nin başlangıcından bu yana “doğru yönde ilerlediğini” hissettiğini söyledi.

Ancak 2008-2016’da formunun zirvesinde olduğu, hızlı topunun ortalama 93-94 mil/saat hıza ulaştığı ve dünyanın en dominant atıcılarından biri olduğu zamanların aksine, şu anda yaptığı işten “gurur duyup duymadığı” sorulduğunda biraz irkildi. oyun.

Kershaw, “‘Gurur’un doğru kelime olup olmadığını bilmiyorum” dedi. “Tüm zaman boyunca iyi olmayı… elimden geldiğince sert atış yapmayı… ve eskisi gibi atış yapabilmeyi tercih ederim. Bir şeyleri çözmek zorunda olmak hiç eğlenceli değil.

Kershaw, 16 yıllık kariyerinin çoğunda olduğu gibi rakip vuruşçuları alt edemeyebilir, ancak Roberts, NL Division Serisinde takımın ilk iki maçından birine başlayacak kadar iyi olduğunu söyledi.

Roberts, “Bence en önemli şey iyi olmak ve bu gece onun iyi olduğunu düşündüm” dedi. “İyilik, oraya nasıl vardığınızla orantılıdır ve bence onun zihninde iyi olan, her zaman yaptığı şeyle erkeklere zorbalık yapabilmektir.

“Fakat büyük ligdeki başarılı oyuncuları dışarı çıkarmanın iyi olduğunu düşünüyorum. Oraya nasıl vardığınız önemli değil ama farklı bir yoldan gidip aynı sonucu aldığı için onu kesinlikle alkışlıyorum.”

Kısa atlamalar

Dış saha oyuncusu Jason Heyward, Hall of Fame avcısının ruhunu ve liderliğini en iyi şekilde örnekleyen oyuncuya her yıl verilen ve üniformalı Dodgers personeli tarafından oylanan Roy Campanella Ödülü’nün sahibidir. Heyward’a ödülü Cumartesi gecesi oynanan maç öncesinde Campanella’nın kızı Joni Campanella Roan ve torunu Malcolm Campanella tarafından takdim edildi.