Cody Bellinger ve Dodgers’ın her biri, önlenebilir ayrılık nedeniyle suçlanmayı hak ediyor

Uzaylı

New member
Şapka geriye dönüktü, gülümseme genişti, kahkaha kolaydı.

Ancak Cuma günü Cody Bellinger’ın iyi mizahının altında akıldan çıkmayan elleri vardı.

Muhabirlerle maç öncesi esintili bir sığınak röportajı boyunca, sürekli olarak avuçlarını birbirine bastırdı, başparmaklarını kavradı, parmaklarını kavuşturdu, o kadar sert sıktı ki parmak boğumları kısa bir süre beyaza döndü.

Pek çok harika Dodger anısını pek çok güzel vuruşla yaratan o eller, bu kadar çok neşe yarattığı bir yerden zorlanmanın pişmanlığını gizleyemeyen acının elleri olarak geri döndüler.’

Yeni Chicago Cubs orta saha oyuncusuna sonsuza dek bir Dodger olacağını düşünüp düşünmediğini sordum.

“Bence kesinlikle… evet… bir noktada kesinlikle vardı, anlıyor musun?” dedi duraksayarak. “Fakat hayat her zaman planlı değildir. Tanrı esrarengiz yollarla çalışır. Sadece anda olmaya çalışıyorum ve benim için bundan sonra ne olacağını takdir ediyorum.

Geçen kış takım tarafından piyasaya sürüldüğünden beri burada oynadığı ilk maçta Cuma günü onun için bundan sonra gelen şey, göz yaşartıcı derecede muhteşemdi.

Maçtan önce Dodgers, “Tekrar hoş geldin Cody Bellinger” ile biten klas bir video ile onu onurlandırdı. Taraftarlar, sağ saha çizgisinde şapkasını çıkarırken onu uzun süre ayakta alkışladılar. Daha sonra ilk plaka görünümü için yürürken dikkati o kadar dağıldı ki, saha saati ihlali ile vuruldu.

Aşk hak edilmişti. Dodgers tarihinde sonsuza kadar özel bir yere sahip olacak. Bütün akşam, sevimli bir şekilde aralıklı yıldız ile her zaman arkasını kollayan bir kalabalık arasında dev, haklı bir kucaklaşmaydı.

Ama eller yalan söylemez. Dodgers tarihindeki en büyük başarısızlıklardan birinin ilk canlı görüntüsü, bir parça üzüntüden daha fazlasını içeriyordu.

Yılın en değerli oyuncusu ve çaylağı olan eski bir oyuncunun, kariyerinin zirvesindeyken bir takım tarafından terk edilmesinin hiçbir yolu yok. Hiç oldu mu? Nasıl olmuş olabilir?

Bu, Lakers’tan Kobe Bryant ve Shaquille O’Neal’ın dağılmasına benzer bir gaftı. Bu çok önlenebilirdi. Bu çok gereksizdi.

Fiyasko o kadar büyük ki, suç her iki tarafa da uzanıyor. Gaf o kadar derin ki, yapımında iki yıldan fazla zaman geçmişti.

Sonun başlangıcı, Bellinger’ın 2020 NLCS’nin 7. Maçında önden home run’a ulaşmasının ardından Kiké Hernández ile o kader ön kol vuruşuna girdiği anda gerçekleşti.

Bellinger, ameliyat gerektiren ciddi bir omuz yaralanması geçirdi. Farklı bir vücut, yeni bir salınım gerektiriyordu. Dodgers, sonraki iki sezonu bu salıncağı yaratmaya çalışarak geçirdi. Bellinger, sonraki iki sezonu değişikliklerini tam olarak işleyip uygulayamayarak geçirdi.

Sonunda, Dodgers yeterince iyi öğretmedi ve Bellinger yeterince iyi dinlemedi ve ayrılık kaçınılmaz oldu.

Dodger menajeri Dave Roberts Cuma günü “Yaralanmanın bununla bir ilgisi olduğunu düşünüyorum, kimse cevap vermiyor” dedi. Bence Cody bunun için biraz sorumluluk almalı. Koçlar olarak bunun sorumluluğunu almamız gerektiğini düşünüyorum. Ve bazen farklı bir ses, ondaki bazı şeylerin kilidini açabilir çünkü beceri setini veya yeteneğini tartışamazsınız.

Bu kış Dodgers, onu tutmak için en az 18 milyon dolar ödemek zorunda kalacaktı ve hayır dedikleri için onları suçlayabilir misiniz? Önceki iki yıl, 2021’de 0,165 ortalama ve geçen sezon 0,265 taban yüzdesi ve gözden o kadar keskin bir düşüşle beyzboldaki tartışmasız en kötü smaçördü, finalinde sadece çimdik atıcı olarak kullanıldı. geçen yılki Ulusal Lig Lig Serisindeki maç.

Bellinger’ın takla atmasını tarif etmesi istendiğinde Roberts, “‘Benzersiz’in hafif olduğunu düşünüyorum. Bunun, Ulusal Lig MVP’sinden son birkaç yılda gördüğümüz mücadelelere kadar uzanan bir yelpazede yapıldığını hiç sanmıyorum.

Düşüş Bellinger’ı sert vurdu. Hala bunun hakkında konuşamıyor. İlkbaharı Los Angeles muhabirlerinden kaçarak geçirdi ve ardından, nihayet Cuma öğleden sonra kalabalıkla tanıştığında, tekrar ziyaret etmeyi reddetti.

“Şu anda bunun hakkında konuşmak istemiyorum … Geri getirmek istemiyorum … Şu anda bu konu hakkında konuşmak istemiyorum” dedi.

Dodgers’ın orta saha oyuncusu Cody Bellinger, 5 Temmuz 2022’de Colorado’dan Ryan McMahon’ın teklisini sahaya sürmeye çalışırken kayıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Bellinger hiçbir şey söylemeyerek her şeyi söyledi.

Ona tüm bunlarda bir hüzün olup olmadığını sordum ve bir süre duraksadıktan sonra o da oraya gitmeyi reddetti.

“Üzüntü demezdim dostum… Gerçekten heyecanlıyım” dedi. “Üzülmek yok, belki duygulanıyorum ama gelirse bunlar mutluluk gözyaşları olur.”

Buradaki mutlu günleri gerçekten çoktu. Hiçbir Dodger, kulübün 10 yıllık mükemmelliği sırasında daha büyük maçlarda daha büyük anlar yaşamadı.

Cuma günü, “Pek çok güzel hatıra adamım,” dedi. “Burada çok ama çok güzel anılar var.”

Senin favorin ne? 2018 Ulusal Lig Şampiyonluk Serisinin 7. Maçında Milwaukee Brewers’a karşı oynanan başlama maçı mı? 2020 NLDS’de Dodgers’ı Padres’e karşı kurtaran sıçrayan yakalamaya ne dersiniz?

Belki de 2020 NLCS’de Braves’i yenen o sayıydı? Çoğu taraftarın en sevdiği an, kesinlikle 2021 NLDS’nin San Francisco Giants’a karşı dokuzuncu vuruşunda devam eden teklidir.

En sevdiğim an daha karanlık olanıdır. Dodgers’ın Game 7’nin 2017 Dünya Serisinde Houston Astros’a yenilmesinin ardından, Bellinger’in 17 grevle Dünya Serisi rekoru kırdığı kaydedildi. Genç kariyerinin en büyük anında tamamen utanmıştı.

Cody Bellinger, 25 Haziran 2017'de Colorado Rockies'e karşı iki turluk bir home run yaptı.

Cody Bellinger, 25 Haziran 2017’de Colorado Rockies’e karşı iki turluk bir home run yaptı.

(Chris Carlson / Associated Press)

Yine de, yas tutan Dodger kulüp binasındaki bazılarının aksine, kaçmadı, saklanmadı, başarısızlığı için açıklama talep edecek medya üyelerini dolabının önünde sabırla bekledi. Geldiklerinde sabırla orada durdu ve her soruyu vakar ve zarafetle cevapladı.

O güç anını asla unutmayacağım. Cuma günü Bellinger, Cubs’ın kulüp binasında oturup acısını saklarken simit gibi ellerini kıvırırken bunu düşündüm.

“Kimsenin gerçekten bitmesini beklediği gibi bitmedi, ama hayat bu” dedi.

Cubs ile 17,5 milyon dolara bir yıllık anlaşma imzalayan Bellinger, oyuna iki homers, dokuz RBI ve .238 ortalama ile girdi. Daha iyi durumda. Salıncağını tamir ediyordur belki.

“Bu oyunda eğlenebilir ve elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz, ancak iş tarafı iş tarafıdır, bu her zaman her şeyin acı gerçeğidir” dedi.

Dodger tarihinin bir parçasının dönüşünü kutlayan bir geceydi. Sert bir eve dönüş oldu.