Daha yaşlı, daha sakin bir Andre Ethier, Dodgers'da yeni bir rolün tadını çıkarıyor

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Miguel Vargas, omuzları kadar geniş bir gülümsemeyle, Andre Ethier'i nasıl bir eğitmenden daha fazlası olarak gördüğünü anlattı.

Ethier onun sırdaşıydı.

Ethier bir arkadaştı.

Vargas İspanyolca “O muhteşem bir insan” dedi.

Vargas, daha önce iki kez All-Star seçilen oyuncuyu sabırlı, destekleyici, sakin ve sempatik olarak tanımladı.

Bunu hayal edin.

Oyuncuyken Ethier, solak vuruşu kadar patlayıcı bir öfkeyle tanınırdı. Artık 41 yaşında bir emekli, sakinliğin ve bilgeliğin bir modeli ve şimdi Vargas'a dış sahaya geçişinde rehberlik ediyor.

Tamamen Dodgers'la geçirdiği 12 yıllık kariyerinin son vuruşundan altı yıldan fazla süre sonra Ethier, bu yıl teknik direktör Dave Roberts tarafından kampa davet edildi. Ethier, takımın dış saha oyuncularına eğitim verme konusunda ilk ana antrenör Clayton McCullough'a yardımcı oldu ve bu pozisyona yeni gelen Vargas'la özel olarak ilgilendi.

Ethier, “Bu bir patlama” dedi.

Kariyerinden ve mevcut hayatından memnun olan Ethier, oyuncu olmanın bazı unsurlarını kaçırdığını kabul etti.

“İnsanlara bir vuruştan daha fazlasına sahip olmak isteyeceğim hiçbir şeyin olmadığını söylüyorum” dedi. “Sadece bir vuruş daha. Daha fazlası değil. Sırf vurucu locasında yeniden durmak, Dodger Stadı'nın o manzarasını yeniden görmek için. Bir maç daha saha dışında durup 56.000 kişiye bakmak isterim. Bu inanılmaz.”

Ethier eldiven giymeyi özlediğini söyledi. Uçan toplarla sevişmeyi özlediğini söyledi. Ve bahar antrenmanlarını kaçırdığını söyledi.

“Dürüst olmak gerekirse bahar antrenmanları yılın en sevdiğim zamanıydı” dedi. Gerçekten öyleydi. Burada, Arizona'da ya da Florida'da olsun, bahar eğitimlerine gitmeyi çok severdim.”

Ethier artık programında herhangi bir büyük aksama olmadan bahar antrenmanını yeniden gerçekleştiriyor. Phoenix yerlisi olup Dodgers kompleksinden arabayla yaklaşık 30 dakika uzaklıkta yaşıyor. Kampa gittiği günlerde bunu genellikle çocuklarını okula bıraktıktan sonra yapıyor.

Vargas gibi oyunculara, 2011'de Altın Eldiven kazanan ve kariyerini 0,285'lik bir ortalamayla bitiren bir oyuncudan öğrenme fırsatı sunuluyor.

Miguel Vargas (sağda), Dodgers takım arkadaşları Teoscar Hernández (ortada) ve Manuel Margot ile antrenman kampına hazırlanıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Roberts, “Dre'nin etrafımda olmasını seviyorum” dedi. “Çok iyi bir Dodger'dı, çok iyi bir savunmacıydı. Clayton McCullough'un söylediklerini yansıtması veya desteklemesi bence harika.”

Ethier, dördüncü büyük lig kampına giren 24 yaşındaki Vargas için çok değerli bir kaynak oldu.

Doğuştan üçüncü kaleci olan Vargas'tan geçen yıl ikinci kaleye geçmesi istendi. Değişim, bahar eğitimi sırasında sağ serçe parmağındaki ince bir kırılma nedeniyle karmaşık hale geldi. Vargas, sezonun başında başparmağıyla vuruldu ve hücumda hiçbir zaman ritim bulamadı. All-Star arasında ikinci liglere gönderildiğinde 0,195'lik bir vuruş yapıyordu. Bir daha asla çağrılmadı.

Vargas, “Bu yaralanmalar benim başıma asla gelmemişti” dedi. “O zamanlar bununla baş etmek zordu. İşler istediğim gibi gitmedi. Ama öğreniyorsun ve artık ikinci aşamaya hazırım.”

Mookie Betts artık takımın birincil ikinci kalecisi olduğundan, yeni aşama onun başka bir yeni pozisyon öğrenmesinden oluşuyor.

Geçen hafta Vargas, Ethier'e yaklaştı ve ondan yardım istedi. Ethier, Vargas'a topları aşağıya doğru koşmak için kendisini daha iyi konumlandırmak için kullanabileceği, vurucuların dönüş yolunu okumak gibi teknikler sundu. Ethier, topun nereye düşebileceğini tahmin etmek için kullandığı hesabı açıkladı ve biraz geç kalan solak bir smaçörün topu sol saha çizgisine doğru döndürme olasılığının nasıl daha yüksek olduğuna dair varsayımsal bir örnek sundu.

Roberts, Vargas'ın gelişimini fark etti.

Roberts, “Topa yaptığı sıçramalar harikaydı” dedi.

Ancak Ethier, Vargas'a X ve O'lardan fazlasını sağlamak istediğini söyledi. Ethier, kendisini büyük bir lig oyuncusu olarak kanıtlamak isteyen Vargas'ın durumunu anlayabilirdi.

Ethier, Shawn Green ve Eric Karros da dahil olmak üzere kendisinden önce gelen oyunculardan rehberlik almanın kendisi için ne anlama geldiğini hatırladı.

“Buradaki bazı adamlar gibi savaşırken, [it’s important] sırf sırdaş olacak birini bulmak ve hatta 'Senin için buradayım' demeye biraz cesaret vermek için,” dedi Ethier.

Ethier aynı zamanda sınırlarını aşmamaya da dikkat ettiğini söyledi. Oyuncuların rutinleri var ve Ethier buna saygılı olmak istiyor.

Ethier, “Ben de onların yerindeydim” dedi.

Maury Wills, Roberts'a akıl hocalığı yaptı. Sandy Koufax, Clayton Kershaw'la bağ kurdu. Eski oyuncuların gelecek vaat eden oyunculara rehberlik etmek için geri gelme geleneği son yıllarda kayboldu ve Ethier kendi neslinin Dodgers'ını kampta tekrar görmek istiyor.

Bugünkü bakış açısından Ethier bu bağlantıların önemini takdir edebilir.

“Oyun senden daha büyük” dedi. “Gerçekten öyle ve umarım takımın buradaki uzun geçmişine katkıda bulunacak bir parça olursunuz.”