Daniel Hudson, Dodgers’ın hırpalanmış boğa güreşini desteklemek için geri döndü

Uzaylı

New member
KANSAS CITY, Mo. —

Mayıs ayı sonunda aldığı kortizon enjeksiyonunun kesinlikle faydası oldu, ancak Daniel Hudson’ın geçen Haziran 2022 sezonunu sona erdiren sol diz ameliyatından dönüşündeki son engeli aşmak için tıbbi olandan çok zihinsel bir desteğe ihtiyacı vardı.

“Sanırım öyle bir noktaya geldim ki ‘Biliyor musun? Ben hazırım. Buradaki kutuları işaretlemeyi bitirdim. Hadi çıldıralım,’” dedi, Cuma gecesi Kauffman Stadyumu’nda Kansas City Royals’a karşı 9-3’lük galibiyetten önce harekete geçen Dodgers yardımcısı. “Aklımı buna odakladım ve şimdi buradayım ve gitmeye hazırım.”

Bir yıl önce bu hafta ön çapraz bağını yırtmadan önce takımın en çok yardımcısı olan 36 yaşındaki sağ elini kullanan Hudson, son birkaç ayda bu günün asla gelmeyeceğini düşündüğü zamanlar olduğunu itiraf etti.

Dodgers yardım atıcısı Daniel Hudson, 24 Haziran 2022’de Atlanta’da Atlanta Braves’e karşı oynanan bir maç sırasında ACL yırtıldı.

(Butch Dereotu / Associated Press)

Açılış gününe kadar hazır olmayı umuyordu, ancak Mart ve Nisan aylarında birkaç aksilik yaşadı, bir tümseği fırlatmanın stresi altında inatçı dizi çöktü ve 6 Haziran’a kadar ikinci lig rehabilitasyon görevine başlayamadı.

Hudson maçtan önce “Sinir bozucu bir kaç aydı, çok sinir bozucuydu” dedi. “Tekrar oynamak istiyorum, anlıyor musun?”

Hudson nihayet Cuma gecesi şansını elde etti, altı sayılık bir farkla sekizinci vuruşa girdi, bir saha içi single’dan vazgeçti ve iki vuruş yaptı – 96 mil hızlı topla Nick Pratto ve 86 mil kaydırıcıyla Edward Olivares – golsüz vuruş

Hudson daha sonra “Evet, iyi hissettirdi,” dedi. “Her şeyi kontrol etme şansım olmadı, ancak top oldukça iyi çıkıyor gibiydi. Bazı hızlı toplarda oldukça savunma hilelerim var ve kaydırıcı oldukça keskindi, yani genel olarak oldukça iyiydi.

Mookie Betts, kariyerinin 26. çoklu homer oyunu için ilk iki vuruşunda tek başına homers vurdu ve Dodgers’ın 11 vuruşlu saldırısına ayak uydurmak için dördüncü vuruşta bir RBI single, sekizinci vuruşta bir RBI double ve iki yürüyüş ekledi. .

Çaylak sağ elini kullanan Bobby Miller 5 2/3 sağlam vuruş yaptı, üç koşu ve beş vuruştan vazgeçti, dördü attı ve birini yürüyerek kazandı, 13 kazanılan koşu ve 17 için yakıldığı iki acımasız başlangıçtan ribaund aldı. San Francisco Giants ve Houston Astros’a karşı 92/3 vuruşta isabet aldı.

Hudson’ın dizi %100 değil – muhtemelen asla olmayacak – ve Cuma günü 4.62 ERA ile giren ince bir boğa güreşinde yüksek kaldıraçlı bir rolü geri alacaksa, biraz acı ve rahatsızlıktan geçmesi gerekeceğini biliyor. beyzboldaki en kötü beşinci not.

Ancak Hudson, sekiz maçta dört vuruş yaptığı, 13 vuruş yaptığı ve 8 1/3 golsüz vuruştan birini yürüdüğü bir rehabilitasyon görevi sırasında gösterdi – beşi Arizona çaylak liginde ve üçü üçlü A Oklahoma City için – yeterince güçlü umutsuzca başka bir arka uç koluna ihtiyaç duyan genç ve deneyimsiz bir yardım ekibini desteklemek için.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “Kalemdeki başka bir yetişkin,” dedi. “Savaşta test edildi. İyi bir kalp atış hızı var. Solları ve sağları dışarı çıkarıyor. Kalemdeki ve kulüpteki herkesin saygısını kazandı. Yani kesinlikle, büyük bir ek.”

Hudson zorluklara, uzun süreli işten çıkarmalara ve baskı durumlarına yabancı değil. İki Tommy John ameliyatından döndü ve 13 yıllık sağlam bir kariyer oluşturmak için döndü ve 2019’da şampiyon Washington Nationals için maçları kapattığında ve Astros’a karşı World Series’in 7. Maç galibiyetinin son adımını attığında zirveye ulaştı.

Geçen sezon Dodgers için 25 maçta 2.22 ERA, beş kurtarış ve takım lideri 0.90 WHIP (yürüme artı vuruş başına vuruş) ile 2-3 kazandı.

Roberts, Cuma gecesi gibi daha düşük kaldıraçlı durumlarda Hudson’ı rahatlatmaya çalışacağını söyledi, ki bu rahatlatıcı için sorun değil.

“Ben sahibim [closed games] Hudson, “Son birkaç yılda, bu tür durumlarda ve sıkı oyunlarda atış yapmaktan gerçekten zevk alıyorum, bu yüzden buradan nereye gideceğini göreceğiz,” dedi. “Ama şu andan itibaren, ne zaman bana ihtiyacı olursa, topu almaya hazır olacağım.”

Hudson 2022 formunu geri kazanabilirse, Roberts’a Evan Phillips, Brusdar Graterol, Caleb Ferguson ve Yency Almonte ile devam etmesi için başka bir çekici oyun sonu seçeneği sunacak.

Phillips, “Umut bu,” dedi. “Onun Daniel Hudson olmasını bekliyoruz ve bence o, arenamızın etkili bir parçası olmayı kesinlikle bekliyor. Herhangi bir role onun gibi bir parça eklemek oyunları kazanmamıza yardımcı olacak.

“Belki onu burada ve orada bazı durumlarda rahatlatabiliriz, ancak rakibi geri almak ve sezon sonrasına doğru giderken o yeteneği geri almak, bence bizim için çok önemli olacak.”

“Savaşta test edildi. İyi bir kalp atış hızı var. Solları ve sağları dışarı çıkarıyor. Kalemdeki ve kulüpteki herkesin saygısını kazandı. Yani kesinlikle, büyük bir ek.”
— Dodgers menajeri Dave Roberts, Daniel Hudson hakkında

Hudson, takımının büyük liglerde oynayacağından emin. Hızlı topu 93-95 mph arasında oturdu ve rehabilitasyon çalışması sırasında 96 mph’ye dokundu, “ve daha fazla adrenalinle veloda birkaç tık daha atmayı umuyorum” dedi. 89 mph kaydırıcısının hızı ve şekli “tam istediğim yerde, iyi” dedi.

Hudson ayrıca, David Price ve Kenley Jansen gibi atıcıların ayrılışlarıyla arenada eksik olan deneyimli bir varlığı da beraberinde getiriyor.

Phillips, “Geçmiş yıllarda, Huddy ve onun gibi adamlarımız olduğunda, ‘Hey, bunu kontrol altına alacağız’ şeklindeki sakinleştirici bir varlık vardı” dedi. “Gençler için bir nevi model oluşturdular.

“Huddy gibi istikrarlı bir parçanın gelip güven verici bir faktör olması, ona her durumda güvenebileceğimizi hissetmemiz, diğer adamların en avantajlı noktalarını belirlememize yardımcı olacaktır.”