Daniel Hudson, Dodgers'la 'bitmemiş işi' tamamlamayı hedefliyor

Uzaylı

New member
SEUL —

Birkaç hafta önce Dodgers yardımcısı Daniel Hudson'ın bu geziye katılıp katılmayacağı belli değildi.

2022'deki sezonunu sona erdiren sol ön çapraz bağ yırtılmasından iki yıl sonra ve 2023'teki dönüşünün, sağ diz bağının burkulması nedeniyle acı verici bir şekilde kısa kesilmesinden sekiz ay sonra, 37 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncu bahar kampını bir dizi ezici performansla açtı. tutarsız performanslar

Önceki iki sezonda toplamda yalnızca 28 kez forma giyen 14 yıllık tecrübeli oyuncudan bu beklenmeyen bir şey değildi. Dodgers, Hudson'ın bu sezon kendi arenasında eninde sonunda önemli bir rol oynayacağından hiçbir zaman şüphe duymadı.

Ancak iki hafta kadar yakın bir süre önce yönetici Dave Roberts, Hudson'ın açılış gününe uygunluğunu garanti etmeme konusunda dikkatli davranmıştı. Büyük ölçüde diz sakatlıklarının rehabilitasyonu için harcanan iki yılın ardından Hudson'ın kulübün sezon açılışı Güney Kore gezisine katılma şansı biraz zayıf görünüyordu.

Hudson şunu kabul etti: “Bu, bu iki maça hazır olup olmayacağıma dair bir soruydu.”

Ancak Arizona'daki bahar kampının son iki haftasında Hudson tüm şüpheleri ortadan kaldırdı.

Kurtarıcı birbiri ardına güçlü bir görünüm sergiledi ve toplamda dört vuruş yaptığı bir çift golsüz Kaktüs Ligi gezisiyle sonuçlandı.

Bullpen seanslarında ve canlı vuruş antrenmanlarında komutası daha da keskinleşti, hızlı top hızı 90'ların ortalarında korundu ve en önemlisi kendine olan güveni istikrarlı bir şekilde arttı.

Roberts şöyle konuştu: “Benim için bu, tipik bir kıdemli antrenmanıydı, başlangıçta oldukça unutulabilirdi, sadece yönünü ve kolunu şekillendirmeye çalışıyordu. Ve son birkaç gezi gerçekten çok iyiydi.”

Böylece kulüp, sezonunu Çarşamba ve Perşembe günleri San Diego Padres'e karşı iki maçla açacakları Seul'e geçen hafta geldiğinde, Hudson sadece uçakta değil aynı zamanda kadroda da yer aldı ve bazı “bitmemiş işleri” tamamlamayı hedefliyordu. Sakatlıklarla dolu iki sezonun ardından kulüpte.

Hudson, Pazar günü 40 kişilik kadroya eklendiğinde (bu kış serbest oyuncu olan Hudson geri dönmek için ikinci lig anlaşması imzalamıştı) açılış günü kadrosunu oluşturma konusunda “Bu çok şey ifade ediyor” dedi. offseason'da Dodgers'a).

Hudson, “Son birkaç yıldır bana çok güvendiler” diye ekledi. “Son birkaç yılda yaralandığımda benimle nasıl ilgilendiklerini gerçekten takdir ediyorum. Aslında buna gerek yoktu. Bu yüzden buraya geri dönmek çok şey ifade ediyor.”

Dodgers ve Hudson bu sezon yükselişini aceleye getirmekten çekinirken – özellikle de takımın uluslararası açılışına giden kısaltılmış bir bahar kampında – Hudson mümkün olduğu kadar çabuk forma dönmeyi hedefliyordu.

2014'te arka arkaya Tommy John ameliyatlarının ardından iyileşirken Arizona Diamondbacks'in Avustralya'ya yaptığı geziden (Dodders'la karşılaştıkları yer) geride kaldığında, büyük bir lig oyuncusu olarak bir yurtdışı açılışını çoktan kaçırmıştı.

Daha önceki tek uluslararası dizi deneyimi 2018'de Meksika'ya yaptığı bir gezide olan Hudson, “Takımların Londra'ya ve tüm bu yerlere gittiğini görüyorsunuz ve 'Dostum, bunu bir gün yapmak gerçekten harika olurdu' diye düşünüyorsunuz” dedi. Dodgers'la ilk maçı. “Bu, dünyanın bu tarafına gelen tamamen farklı bir hayvan. Buraya gelip bu kültürü görmek gerçekten çok güzel.”

Hudson ayrıca Dodgers maçlarını sığınaktan izlemekten de kesinlikle bıkmıştı ve dizini havaya uçurmadan önce 25 maçta 2.22 ERA elde ettiği 2022 sezonunun ilk yarısında demir atmasına yardım ettiği boğa güreşine yeniden katılmaya kararlıydı.

“Sona yaklaştığınızda kesinlikle biraz takdir var [of your career]Hudson, geçtiğimiz yaz emekliliği düşünmüş ama sonuçta aleyhte karar vermişti, dedi.

“Bunu kesinlikle hafife almıyorum. Kesinlikle bunu yapma şansına sahip olduğum için gerçekten minnettarım.

Hudson, Pazar günü Dodgers'ın Kore KBO Ligi'ndeki Kiwoom Heroes'a karşı 14-3'lük gösteri galibiyetiyle güçlü sezon öncesi performansını bir başka golsüz atışla tamamladı.

Çarşamba ve perşembe geldiğinde, uzun zamandır beklediği dolambaçlı ama üretken büyük lig kariyerine yeniden başlamak için sabırsızlanıyor olacak.

Hudson, “Hala temizlemek istediğim bazı şeyler var” dedi. “Ama aynı zamanda kendimi oldukça yakın hissediyorum. Sanırım son birkaç gezide onlara hazır olacağıma dair güven verecek kadar yeterince şey gösterdim.”

Ohtani stoper

Shohei Ohtani, Pazar günü ikinci vuruşta vuruş sırasında tepki gösterdi.

Shohei Ohtani, Pazar günü ikinci vuruşta vuruş sırasında tepki gösterdi.

(Lee Jin-man / Associated Press)

Dünyada çok az atıcı Shohei Ohtani'ye karşı bu kadar tutarlı bir başarı elde edebilir.

Eski MLB sağ kolu ve Pazar gününün Kiwoom Heroes başlangıç oyuncusu Ariel Jurado da onlardan biri.

Ohtani'nin Pazar günü Gocheok Sky Dome'daki sergisindeki yalnızca iki vuruşunda Jurado, birinci ve ikinci vuruşta bir çift yüksek ısıtıcıyla onu havalandırarak ona iki kez yumruk attı.

MLB'lerin birbirlerine karşı geçmişleri göz önüne alındığında belki de bu bir sürpriz olmamalıydı.

Jurado'nun Texas Rangers'ta forma giydiği 2018 ve 2019'daki iki sezonunda Ohtani, Panama yerlisine karşı 11 sayıyla sadece iki sayı kaydetti. Ohtani'nin kariyerinde en az 10 vuruş yaptığı atıcılardan sadece 13'ü onu Jurado'ya karşı aldığı 0,182 puanın altında bir ortalamayla sınırladı.

Pazar günkü maçın ardından (dört istekada dört koşudan vazgeçen) Jurado, Ohtani'yi şu anda büyükler ligindeki en iyi oyuncu olarak nitelendirdi ve iki kez MVP seçilen ve Dodgers'ın yıldızlarla dolu kadrosunun geri kalanıyla karşılaşacağı için minnettar olduğunu söyledi.

Ayrıca bazı izcilerin Ohtani'ye karşı yapılan vuruşları fark ettiğini de belirtti. Her ne kadar 28 yaşındaki oyuncu son olarak ligde yer almasının üzerinden dört yıl geçmiş olsa da, en azından bir özelliğinin (görünüşe göre Ohtani stoperinin) olduğunu iddia edebilir; çok az kişi bunu yapabilir.

Heroes oyuncuları Dodgers oyununu seviyor

Jurado, Dodgers'la Pazar günkü toplantıyı olumlu karşılayan tek Heroes oyuncusu değildi.

Yedinci vuruşta, üçüncü kaleci Sung Mun Song, Dodgers'a daha yakın olan Evan Phillips'e karşı 11 atışlık uzun vuruşunu duvarın dışında iki sayılık bir double ile bitirdi ve plakadaki üçe ikiye performansın altını çizdi.

Daha sonra Song, bir tercümana göre bu deneyimi “hayatta bir kez yaşanacak bir an” olarak nitelendirdi ve bunun “hayatımın en güzel günü” olduğunu söyledi.

Öğleden sonra Dodgers için çok daha az duygusal olsa da Roberts, kulübün 16.000 kişilik Sky Dome'un içindeki canlı atmosferden keyif aldığını söyledi – maç boyunca davullar ve dans eden amigo kızları da içeriyordu – ve kubbeli stadyumun oyun koşullarına iltifat etti. Bu hafta Dodgers ve Padres'in karşı karşıya geleceği çim saha.

Yönetici, “Stadın çok iyi durumda olduğunu ve alışık olduğumuz standartlara çok uygun olduğunu düşündüm” dedi. “Ortam, atmosfer çok güzeldi. Bu gece çok fazla enerji var, kesinlikle onlardan yana. Oyunlar sırasında amigo kızların olmasına alışkın değiliz. Yani bu herkes için heyecan vericiydi. Görünüşe göre herkes bütün gece boyunca enerjisini yüksek tuttu.”