Diamondback’ler Dodgers’a atışa başlamanın neden önemli olduğunu gösteriyor

Uzaylı

New member
Dodgers için olabilecek en kötü zamanda Arizona Diamondback’ler Dodgers’a dönüştü.

2023 Dodgers değil. Diamondback’ler klasik Dodgers’a çağdaş bir dokunuş kattı.

Dodgers’ın Los Angeles sokaklarındaki geçit törenleri, Sandy Koufax ve Don Drysdale’den Fernando Valenzuela ve Orel Hershiser’a kadar güçlü silahlarla destekleniyordu.

Ekim ayında hiçbir şey iyi bir başlangıç kadar iyi olamaz.

Dodgers’ın menajeri Dave Roberts, “Dışarda topu verip yedi atışa birlikte çıkabileceğiniz bir adamı istemeyecek bir menajer olduğunu sanmıyorum” dedi.

Dodgers, National League Division Series’in ilk iki maçında başlangıç atıcılarından yedi atış bile yapamadı.

Arizona Diamondbacks iki çok iyi başlangıç oyuncusundan iki çok iyi başlangıç yaptı ve dolayısıyla Dodgers’ın oynayacağı bir sonraki maç bir eleme maçı olacak. Merrill Kelly, Diamondback’leri 1. oyunun yedinci turuna, Zac Gallen ise 2. oyunun altıncı turuna çıkardı.

Arizona yöneticisi Torey Lovullo, “Sahip olduğum büyük bir lüks” dedi.

1963’te Dodgers, New York Yankees’i mağlup ettiğinde Dünya Serisi 36 isteka sürdü. Dodgers’ın başlangıç atıcıları 35⅓ vuruşta çalıştı.

Dodgers’ın başlangıç atıcısı Bobby Miller, Pazartesi günü NLDS’nin 2. maçındaki ilk atıştan sonra yedek kulübesinde oturuyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Bu, 60 yıl önceydi; saha sayımlarının tüm oyunları nesli tükenmekte olan bir türe dönüştürmesinden çok önceydi. Yeni başlayan birinin bugün sekizinci atışa ulaşması bile pratikte ilahi müdahaleyi gerektiriyor.

Ancak açıcılar, toplu atıcılar ve sırt üstü başlangıçlar ilk tercihler değildir. Başlangıç atıcıları yeterince iyi olmadığında analitik yedeklerdir.

Bir lig serisine katılan sekiz takım arasında hiçbir takım, başlangıç atıcılarıyla Dodgers’dan daha az atış yapamadı – ve hiçbir takım, başlangıç atıcılarıyla Diamondbacks’ten daha fazla vuruş yapamadı.

1. Maçta Clayton Kershaw bir tane çıkardı. 2. maçta Bobby Miller beş puan aldı.

Dodgers’ın başlangıç oyuncuları bir araya gelerek iki vuruşta dokuz koşudan vazgeçerek kazanılan koşu ortalaması 40.50 oldu.

Diamondbacks’in serideki başlangıç oyuncuları, 1.54’lük bir ERA için 11 2/3 vuruşta iki koşudan vazgeçti.

Lovullo, “İzin versem 125 atış yaparlar” dedi.

Gallen şaka yaparak “200 saha boyunca orada olurdum” dedi. “Ne zaman bundan daha az olsa, ben de ne oluyor?” diye düşünüyorum.

İkinci vuruşta Dodgers’ın 9-0 geride olması nedeniyle 1. Maçta analiz edilecek pek bir şey yoktu.

Ancak 2. Maçta, Dodgers’ın oyunda kalmak için çaresiz kalmasıyla, ikinci vuruşta en sıcak kurtarıcılarını kullandılar ve gecenin geri kalanında karıştırıp eşleştirdiler. Gallen oyunun derinliklerine inerken, Diamondback’ler son dört vuruşta tercih ettikleri dört kurtarıcıyı sıraladı.

Zac Gallen yumruğunu sıkıyor.

Arizona Diamondbacks’in başlangıç atıcısı Zac Gallen, Pazartesi günü NLDS’nin 2. maçında Freddie Freeman’ı geçerek beşinci atışını bitirdikten sonra kutlama yapıyor.

(Ashley Landis / Associated Press)

Lovullo, “Altıncı veya yedinci atışa girmek bana arenanın arka tarafı konusunda çok yaratıcı olmamı sağlıyor” dedi. “Bir kez daha söylüyorum ki bu benim için büyük bir lüks.”

Gallen şunları söyledi: “İdeal olarak plan, adamlarınızın altı, yediyi atlatması olacaktır. Bu genellikle, özellikle Ekim ayında, oldukça iyi bir satış yaptıkları anlamına geliyor. Tasma biraz daha kısa olma eğiliminde.

Bu, beklenmedik bir sezon sonrası kahramanlık vakası değil.

Gallen bu sezon 210 atış yaparak San Francisco Giants’tan Logan Webb’in ardından ikinci sırada yer aldı. Kelly 178 atış yaptı ve NL West’te yalnızca San Diego Padres’ten Webb, Gallen ve Blake Snell geride kaldı.

Bu da sürpriz değil. Kershaw, Dodgers’a 132 atışla liderlik etti – dört yıldaki en yüksek vuruşu – ve omzu ağrıyor. Miller bir çaylak ve profesyonel kariyerinde hiç bu kadar çok atış yapmamıştı. İki yıl önce 208 atış yapan Walker Buehler, Tommy John’un ameliyatından sonra geri dönmeye çalışıyor.

Dodgers’ın 3. Oyununun başlangıç oyuncusu Lance Lynn, bu yıl 184 atış yaptı. Dodgers için çıktığı 11 maçta altı atış ortalaması yakaladı.

O iyidir. Bu değil: 10 yıldır sezon sonrası maç kazanamadı. Üç yıl önce sezon sonrası son başlangıcında beş koşudan vazgeçti ve dördüncü atıştan sağ çıkamadı.

Bu yılın Dodgers’ı için bu, ilerlemeyi temsil ediyor.