Dodger Stadyumu’nun ‘eğlenceli’ yeni LED ışıkları Diamondbacks’i rahatsız ediyor

Uzaylı

New member
Major League Baseball evreni, 2023 sezonu için yeni kuralların – özellikle de saha saatinin uygulanmasının – oyunları nasıl etkileyeceğini aylarca merak etti. Çok hızlı giderler mi? Oyuncular uyum sağlar mı? Bir anda çok mu fazla? Perşembe günkü açılış günü için ana dallarda en çok konuşulan konu buydu.

Bununla birlikte, Perşembe günü Dodger Stadyumu’ndaki başka bir açılış, merkez sahneyi kaptı ve ziyaretçileri rahatsız etti: basketbol sahasının yeni ışıkları.

Dodgers’ın Arizona Diamondbacks’i 8-2 yendiği sırada yeni LED ışıklar çeşitli noktalarda titredi, karardı ve renklerini değiştirdi. Dodgers çaylağı James Outman bir home run yaptığında. Diamondbacks bir atış değişikliği yaptığında. Diamondbacks kurtarıcıları ısınırken. Fark etmemek imkansızdı.

Hayranlar eklemeyi seviyor gibiydi. Diamondback’ler yapmadı. Arizona teknik direktörü Torey Lovullo, iki ışık gösterisinin konuk kulübü rahatsız ettiğini söyledi.

İlki beşinci vuruşta, Jake McCarthy topu sahaya atıp sahaya geri atarken, Will Smith ışıklar sönmeden ve titremeden önce bir RBI tek sağa sahayı dürttüğünde oldu.

Smith, “Biraz erken kutluyorlardı,” dedi.

İkinci sorunlu ışık gösterisi, Diamondbacks yardımcısı Carlos Vargas birinci ligdeki ilk maçından önce höyüğün üzerinde ısınırken sekizinci vuruşta geldi. Arizona yakalayıcı Gabriel Moreno sahaları görmekte sorun yaşadı, bu yüzden ev sahibi hakem Marvin Hudson hemen birinin ışıkları açması için işaret verdi.

Arizona Diamondbacks menajeri Torey Lovullo, Mart ayında Dodgers’a karşı bir bahar maçından önce sığınağa doğru yürüyor.

(Ross D. Franklin / Associated Press)

Lovullo, “Bundan pek memnun olmadım,” dedi. “Bu herkes için ilk oyun. Umarım anlarlar. Buradaki ön bürodaki grubumla kesinlikle konuyu gündeme getireceğim ve ne yapmayı düşündüklerini göreceğim. Art niyetli bir şey yapıldığını düşünmüyorum. Bence yanlış zamanda yanlış düğmeye bastılar ve bunda daha iyi olmaları gerekiyor.”

Zac Gallen, Smith’in single’ı için Diamondbacks için tepedeydi. Maçtan sonra şaşkındı.

Planlandığı gibi mi? Yaptıkları bir şey mi bu?” Gallen dedi. “Bilmiyorum. Bunu daha önce görmedim. Biraz şok oldum. Demek istediğim, MLB’nin izin vereceği bir şey gibi görünmüyor. Bunu fark ettim.

“Ama, demek istediğim, olan bu. Dezavantaj olabilir gibi. Top sahaya geri geliyor ve dışarısı karanlık. Yani ev sahibi taraftar, avantaj için ellerinden geleni yapacaklar. Bununla ne olacağını göreceğiz.”

Dodgers, sezon dışında 1962’de açıldığından beri basketbol sahasının ışıklarını ikinci kez değiştirdi. Franchise, 2007’de orijinal ışıkları değiştirdi. Kış boyunca bunların yerini LED ışıklar aldı.

Organizasyon, değişikliği enerji açısından verimli ve hayran deneyimini geliştirecek bir yükseltme olarak müjdeledi. Daha parlaklar. Tam renkli olarak anında açılıp kapanabilirler. Eğlence kategorisinde ileriye doğru bir adımdı.

Dodgers başkanı Stan Kasten, Ocak ayında FanFest’te “Beyzbol izleyebilir ve bir gece kulübüne gidebilirsiniz” dedi. “Bu harika. Burada her gece eğlenceli ama bu yıl her zamankinden daha eğlenceli olacak.”

Dodgers menajeri Dave Roberts, ilk Club Chavez Ravine deneyiminden keyif aldığını söyledi.

Roberts, “Onları sevdim,” dedi. “Işıklar muhteşemdi. Oyunun ortasında, karartıcılarla biraz agresifleştik. Ama onlar bizden daha iyi.”

Işıklar maçın sonucunu etkilemedi. Lovullo’nun belirttiği gibi Dodgers, Diamondbacks’i “adil ve kare” yendi. Ancak Dodger Stadyumu’ndaki tarihi bir gecede, önemli bir maçta saha saatinin kullanıldığı ilk gecede, ışıklar geçmiş yıllara göre en sarsıcı değişiklikti.

Roberts, “Sanırım Dodger Stadyumu’nda oynamanın başka bir avantajı daha var,” dedi.

Los Angeles Dodgers, 2023 sezonu için sahaya yepyeni bir görünüm getiriyor. Beat muhabiri Jack Harris ve spor köşe yazarı Bill Plaschke, önümüzdeki sezon ve Dodgers’ın ne kadar başarılı olabileceği hakkında konuşuyor.