Dodgers, Astros skandalına rağmen neden Jake Marisnick’i ağırlıyor?

Uzaylı

New member
NEW YORK –

2017 Houston Astros’un Dodgers kulüp binası tarafından şiddetle istenmeyen bazı üyeleri var.

Görünüşe göre Jake Marisnick onlardan biri değil.

En iyi sezonunu Astros’un rezil tabela çalma takımında oynarken geçiren 32 yaşındaki kalfalık dış saha oyuncusu Marisnick, bu hafta takımla imzaladıktan sonra Cuma günü Dodgers kulüp binasında kollarını açarak karşılandı.

Arka planı iyi biliniyordu, o Houston takımının yedi dayanak noktasından biri hala ana ligde.

Dodgers’ın, Astros’un 2017 Dünya Serisinde takımı mağlup etmesiyle doruğa ulaşan skandalla ilgili duyguları, öfkeleri zamanla azalmış olsa bile büyük ölçüde değişmedi.

Yine de, Marisnick’in gelişi Austin Barnes (Marisnick’in lisedeki takım arkadaşı), Chris Taylor (büyürken kısa bir süre top oynamış) ve hatta Clayton Kershaw (onunla yaz tatilinde tatil yapmış olan) tarafından desteklendi.

Kershaw, “Jake’ten hoşlanıyorum,” dedi. “Uzun süredir bununla uğraşmak zorunda kaldığını düşünüyorum. Bence onun da biraz vicdan azabı var, muhtemelen bu noktada isteyebileceğin tek şey bu. O iyi bir adam. Kulüp binamıza kesinlikle yardım edecek.”

Ve kıdemli atıcının belirttiği gibi, “en azından diğer adamlardan biri değil.”

Gerçekten de Astros ekibinin diğer üyeleri, 2017 Dünya Serisinin geri kalan üç üyesi Kershaw, Barnes ve Taylor olan Dodgers’la farklı bir karşılama bulurdu.

Geçen sezon, takım, kısmen kulüp binası ve hayran kitlesi tarafından nasıl karşılanacağı konusundaki endişeler nedeniyle kısa mesafeli Carlos Correa’yı ciddi bir şekilde takip etmedi. Ancak Marisnick farklı görülüyor.

O Astros takımında daha çok yarı zamanlı bir oyuncuydu, ev koşularında (16) kariyer rekorları kırmasına ve temel artı yavaşlama yüzdesine (.815) rağmen, sıranın en altında bir yarasaydı. orta sahadaki savunmasına daha çok değer verdi.

Jake Marisnick, 2019 Dünya Serisi’nin 7. maçında Washington Nationals’a karşı Houston Astros adına bir tek vurduktan sonra alkışlıyor.

(Getty Images aracılığıyla MLB Fotoğrafları)

Barnes, “O, oradaki gemiyi yöneten adam değildi,” dedi.

Marisnick, o Dünya Serisinde de Dodgers’a karşı oynamadı ve elindeki sakatlık nedeniyle tüm sezon sonrasını kaçırdı.

5. Maçta altı sayılık başlangıcının Astros’un çöp tenekesi vurma sisteminden etkilendiği uzun süredir tahmin edilen Kershaw, “Ona dizilişte olmadığı için o kadar kızmıyorum,” dedi. “Bencilce, sanırım beni gerçekten etkilemedi.”

Marisnick’in itibarı, Houston’da geçirdiği zamanın ötesine de uzanıyor.

Bir lise öğrencisi olarak, Riverside Poly’de Barnes’ın bir yıl gerisindeydi;

Barnes, Marisnick’in 0,228 vuruş ortalamasına rağmen devam eden 11 yıllık kariyeri hakkında, “Ona verilen hiçbir şey yoktu ve kendi yolunda savaştı,” dedi. “Kazanmamıza yardım edebileceğini düşünüyorum.”

Büyürken bir seyahat topu turnuvasında Marisnick ile takım arkadaşı olan Taylor, bu takımın yoluna devam etmeye hazır olduğunu söyledi.

“[Jake and I] geri dönün ve kazanmamıza yardım etmek için burada olduğu için mutluyuz, ”dedi Taylor. “Gerçekten geçmiş sezonlara odaklanmıyoruz. Bu yıl World Series’i kazanmayı dört gözle bekliyoruz.”

En önemlisi, Marisnick skandaldan pişmanlık duydu ve 2020’de gazetecilere tabela hırsızlığını durdurmak için daha fazlasını yapmadığı için pişman olduğunu söyledi.

Marisnick, skandalın kamuoyuna duyurulmasından kısa bir süre sonra, “Bir şeylerin fazla ileri gittiğini kesinlikle biliyordunuz,” dedi. “Orada, orada bulunan bir kişi olarak, konuşmamak bence kesinlikle pişman olduğum bir şey.”

Marisnick Cuma günü bir Dodger olarak ilk görünümünde benzer bir tonda konuştu.

“Sadece bu konuda açık ol ve biri konuşmak isterse konuş,” dedi. “İnsanlar bu dünyada hatalar yapar ve bir hata yaparsanız ve bu konuda açıksanız ve bunun hakkında konuşursanız, genellikle biraz daha iyi gider. Burada herhangi bir sorunuz varsa açığım.”

Marisnick, Barnes’ın daha şimdiden durum hakkında onu kızdırdığını ve ortamı yumuşattığını söyledi. Marisnick, 2019 sezonundan sonra Houston tarafından takas edildiğinden beri – hiçbiri playoff katılımcısı olmayan – altı takımda oynadıktan sonra rakip bir kulübe katılmaktan mutlu olduğunu, Dodgers’la sözleşme imzalama konusunda da tereddüt etmediğini ekledi.

Marisnick, “Bu çapta bir takıma geldiğinizde ve bu oyuncularla burada olmak heyecan verici,” dedi. “Bunu dört gözle bekliyorum.”

Marisnick muhtemelen solak atışlara karşı bir takım seçeneği olacak ve onlara merkezde ihtiyaç duydukları savunma yardımını sağlayacak.

Menajer Dave Roberts, Marisnick’in transferini öğrendiğinde “Heyecanlıydım,” dedi, “rolü anlayan, sol kanatları vuran ve oynadığında dış sahayı kilitleyen deneyimli bir adama sahip olmak.”

Roberts, Marisnick’in tarihinin önemini de küçümsedi.

Roberts, “Benim için, kesinlikle böyle bir oyuncuya karşı kötü niyet beslemeye devam etmek faydalı değil,” dedi. “Heyecanlıyım. Hayranlarımızın onu seveceğinden eminim.”

Son noktaya kadar, Marisnick o kadar emin değildi – yeni takım arkadaşları onu kucaklasa da, yeni hayran kitlesinin kazanmasının daha uzun sürebileceğini biliyordu.

“Umarım dışarı çıkıp bu takımın top maçlarını kazanmasına yardım edebilirim” dedi. “Oradan nereye varacağını göreceğiz.”