Dodgers atıcısı Tony Gonsolin IL’ye yerleştirildi, geri dönme olasılığı düşük

Uzaylı

New member
Miami Marlins’e kariyerinin en yüksek 10 kazanılan koşusu ve 3 ⅓ vuruşta beş homers’tan vazgeçen Tony Gonsolin için Cuma gecesi kadar zordu, ertesi sabah Dodgers’ın sağ kolu için daha da kötüydü.

Gonsolin, Cumartesi günkü bölünmüş çift kafa maçından önce sağ ön kolundaki iltihaplanma nedeniyle 15 günlük sakatlıklar listesine alındı ve teknik direktör Dave Roberts, 2022 All-Star’ın bu sezon geri dönmesinin “olası olmadığını” söyledi.

Roberts, “Bir All-Star sezonundan çıkarken, organizasyon ve oyuncu için belirli beklentileriniz var, bu yüzden bu hayal kırıklığı yaratıyor” dedi. “Ama bazı şeyler senin kontrolünde değil. Bu bir yaralanma.”

2022 sezonunun son beş haftasını sağ ön kolundaki zorlanma nedeniyle ve 2023’ün ilk dört haftasını sol ayak bileği burkulması nedeniyle kaçıran Gonsolin, bu hafta yaralanmanın boyutunu ve olup olmadığını ortaya çıkarması gereken bir MRI testinden geçecek. ameliyata ihtiyacı var.

Roberts, birkaç haftadır Gonsolin’in “%100 olmadığına” muğlak göndermeler yapmıştı, ancak Gonsolin’in dört ila altı haftadır bir “kol sorunu” ile uğraştığını ilk kez kamuoyu önünde kabul etmesi Cuma gecesine kadar değildi.

Menajer, takımın tıbbi personelinin, Gonsolin’in atmaya devam ederek dirseğine daha fazla zarar vermeyeceğine dair güvence verdiğini söyledi.

Roberts, “Kendini iyi hissetmediği altı hafta oldu,” dedi. “Bu yüzden onu tüm kalbimle takdir ediyorum [for pitching through discomfort]. Bence kulüp binasındaki adamların saygısını kazandı ve bunu asla bir mazeret haline getirmedi.”

29 yaşındaki Gonsolin, ara verdiği 2022 sezonunda 24 startta 2.14 ERA ile 16-1 kazandı, ancak 2023’ü azalan hızlı top ve geçen sezonki kadar keskin olmayan dört adımlı bir karışımla karıştırdı. .

Yine de Dodgers, Gonsolin’in önceki başlangıcında bir köşeyi döndüğünü düşündü, Colorado’nun kısa stoperi Ezequiel Tovar’ın ilk atış homer’ına altı iki vuruşlu, vuruş sırası atarak altı vuruş yaptı ve 4-1’lik bir galibiyette yürüyüş yapmadı. 12 Ağustos’ta Rockies.

Ancak Gonsolin, birinci ve üçüncü istekada Jorge Soler’a solo homer’ları, Jake Burger’e üç sayılık bir homer’ı ve Jacob Stallings’e iki sayılık bir şutu vererek Cuma gecesi 11-3’lük mağlubiyetinde büyük bir geri adım attı. üçüncü ve dördüncü turda Jazz Chisolm Jr.’a üç sayılık bir homer sezonda 20 isteka 4.98 ERA ile 8-5’e düştü.

Miami Marlins’ten Jorge Soler, Dodgers atıcısı Tony Gonsolin izlerken tek başına home run yaptıktan sonra birinciliğe koşuyor.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

Gonsolin, önceki 70 kariyer başlangıcının hiçbirinde beşten fazla kazanılmış koşudan veya iki homer’dan vazgeçmemişti.

Roberts maçtan sonra “Hızlı topunun hayatı olduğunu sanmıyorum,” dedi. “Pek çok saha kaçırdı ve savurmaya, ıskalamaya veya yumuşak temasa ihtiyacı olduğunda, kırılan topunda ve tüm ikincil atışlarında buna sahip değildi. … Her yerinde keskin değildi.

All-Star sezonuna rağmen geçen kış tahkimden kaçınmak için iki yıllık, 6.65 milyon dolarlık bir sözleşme uzatması imzalayan Gonsolin, sakatlığın takımını komutadan daha fazla etkilediğini söyledi. Roberts, Gonsolin’in mücadelelerinin ne kadarının performansla ilgili veya yaralanmayla ilgili olduğunu belirlemenin zor olduğunu söyledi.

Roberts, “Bence çoğu şey gibi bir kombinasyon,” dedi. “Mekanikte zamanla değişen ve manipüle edilen bir şeyler olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden gerçekten net bir cevap olduğunu düşünmüyorum, ancak bunların hepsinin şişirilmiş ERA’ya yol açtığını düşünüyorum.

Rotasyonda Gonsolin’in yerini alacak önde gelen aday, Cumartesi günkü çift kafa oyunu için 27. adam olarak görev yapmak üzere üçlü A’dan çağrılan ve toplu olarak beş tek sayılık, üç vuruşlu beş vuruş atan sağ elini kullanan Ryan Pepiot. Dodgers’ın 3-1 Oyun 1 galibiyetinde rahatlatıcı.

Roberts, Pepiot için “Kesinlikle, beyzbol topunu fırlatma şekli ona başka bir fırsat yakaladığını gösteriyor,” dedi.

Haziran ortasından Ağustos başına kadar Dodgers için sekiz maçta 5.63 ERA ile 3-1 kazanan Triple-A sağ elini kullanan Emmet Sheehan ve dört maçta 12.75 ERA alan Gavin Stone – üçü başlar – Mayıs ve Temmuz aylarında Dodgers için ve yedek oyuncu Ryan Yarbrough da adaylar.