Dodgers avcısı Will Smith, MLB’nin bir sonraki süper yıldızı olmak üzere

Uzaylı

New member
Görünüşte, kişiliği de adı kadar renkli.

Will Smith tarafından yürütülen oyun sonrası röportajlar, mahkeme tanıklığı hissine sahip, sesi monoton, yüzü duygu göstermiyor.

Salı gecesi, Smith Dodgers’ın Dodger Stadyumu’nda Colorado Rockies’e karşı 5-2’lik galibiyetinde üst üste üçüncü maçına çıktıktan sonra durum yine böyleydi.

“Vurucu koçların gerçekten iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum, vuruşumu gerçekten hızlı bulmama ve onu gerçekten rekabetçi maçlara taşımama yardımcı oluyorlar,” dedi.

Smith, şimdi olduğu gibi vurmaya devam ederse, bunun gibi saldırıların hayatının düzenli bir parçası olacağı kendisine hatırlatılmadan önce birkaç dakika böyle devam etti.

Buna ne kadar hazır?

“Olmam gerektiği kadar hazırlıklıyım sanırım,” dedi. “Bilmiyorum.”

O gülümsedi.

Oh, demek gülüyorsun.

“Evet,” dedi Smith.

Kıkırdadı.

Bunu bildiğim iyi oldu. Sıradan isme sahip olağanüstü oyuncu, içeride tamamen ölü değil. Mütevazı kişiliği onu beyzbolun en gözden kaçan oyuncularından biri haline getirmiş olsa da, Smith daha uzun süre göz önünde saklanamayacak.

28 yaşındaki Smith, artık sadece saldırgan eğilimli bir yakalayıcı değil. O bir süperstar olmak üzere.

Sporun içindekilere göre, dört sezon boyunca hücum üretimi, kariyerinde benzer bir aşamada olan Carlton Fisk’inkiyle karşılaştırılabilir. Geçen yıl, Smith 24 homers ve 87 run ile 0,260 vuruş yaptı.

Beş maçta üç homers ve 10 RBI ile .421’e ulaşarak 5. Yılda yukarı doğru gidişatını korudu. Yükselen statüsü yakında Büyük İkili Mookie Betts ve Freddie Freeman’ı Üç Büyük’e çevirecektir.

Menajer Dave Roberts, “Bence o beyzboldaki en iyi üç yakalayıcıdan biri” diyerek Smith’i başka bir Üç Büyükler arasına yerleştirdi.

Diğerleri: Philadelphia’dan JT Realmuto ve Baltimore Orioles’ten Adley Rutschman.

Roberts, “O bir süperstar,” dedi. “Muhtemelen onu rahatsız ediyor, ancak (her gün dizilişte) gönderi yapma ve beyzbolun her iki tarafında çalışma, sıranın ortasında vuruş yapma becerisi göz önüne alındığında, böyle adamlar bulamazsınız.”

Smith, geçen sezonu takımın 6 numaralı vurucusu olarak açtı, ancak vuruş temizliğini bitirdi. Trea Turner’ın Phillies’e sezon dışı ayrılışı, Smith’in devam eden hücum büyümesini bu çok ağır Dodgers için bir zorunluluk haline getirdi, çünkü Roberts, Smith’i Betts ve Freeman’ın arkasındaki 3 numaralı vurucu yaptı.

Roberts, yalnızca Smith’in gücünü değil, aynı zamanda durumsal vuruş yeteneğini de övdü ve Salı günü Rockies yardımcısı Pierce Johnson tarafından sağ orta saha boşluğuna vurduğu bir çift sayıya işaret etti.

Smith’in hücumdaki önemi, iş yükü hakkında, özellikle de Dodgers’ın onu ne kadar dinlendirmesi gerektiği konusunda meşru endişelere yol açtı. Smith geçen yıl 108 maç yakaladı, ondan önceki yıl 115. Roberts, bu yıl Dodgers’ın sezonun üçüncü maçında onu ilk kez geride bıraktı.

Roberts, “Bir boşlukta, her zaman buna bakabilir ve Will Smith kadroda herhangi bir kapasitede yer alırsa daha iyi olduğumuzu söyleyebiliriz,” dedi. “Zaman geçtikçe, iş yükünü artırdıkça, onu kadroda yer almamak daha da zor olacak.”

Smith, geçen yıl 25 kez Dodgers’ın atadığı smaçördü, ancak Roberts’ın onu bu rolde kullanma konusunda daha az esnekliği var, çünkü takım artık son eklenen JD Martinez’de tam zamanlı bir DH’ye sahip.

Will Smith, 28 Mart’ta Angels’a karşı bir kurban uçuşunda koştuktan sonra sığınakta kutlama yapıyor.

(Marcio Jose Sanchez / Associated Press)

Salı günü Smith plakanın arkasındayken altı golsüz vuruş atan Julio Urías, Smith’i yakalayıcı olarak gösterdiği gelişimden ötürü övdü.

Urías İspanyolca, “O daha tecrübeli,” dedi. “Seni daha iyi tanıyor. Diğer takımları daha iyi tanıyor. Zor vuruşlarda, çalınması gereken sahalar için çağrıda bulunuyor. Ona çok güveniyorum.”

Smith’in yakalamayı nispeten geç anladığı düşünüldüğünde, savunma ilerlemesi tamamen bekleniyordu. Lisede saha oyuncusu ve atıcı olan Smith, Louisville’e gidene kadar yakalayıcı olmadı.

Ancak Roberts, kişiliğinden bahsedildiğinde oyun sonrası röportajlarının ne kadar gelişeceğine dair beklentileri yumuşattı.

“Fazla vanilyalı mı?” diye sordu.

Bunu söylemenin bir yolu bu.

Roberts’a özel olarak soruldu, Smith komik mi?

“Hayır,” dedi hiç tereddüt etmeden.

Şimdi, bu komikti, görüşme odası birdenbire kahkahalarla doldu.

Roberts, “Tutarlı,” dedi. “O sadık. O zeki. O bir rakip. Ama kesinlikle komik değil.”

Roberts gülümsedi.

Roberts, “Onu olduğu gibi seviyorum,” dedi.

Tamamen ikna olmadım. Smith’in gülümsediğini gördüm, güldüğünü duydum ve orada daha fazlası olabileceğinden şüpheleniyorum.