Dodgers ekstra vuruşlarda Blue Jays’e yenilirken, defansif yanlış oyunlar pahalıya patlıyor

Uzaylı

New member
Chris Taylor çok yüksek bir atış yaptı. Jason Heyward çok aşağı kaymaya çalıştı.

Pazartesi günü 11. vuruşun zirvesinde, her iki Dodgers savunucusunun yanlış oynamaları maliyetli oldu ve takımın Toronto Blue Jays’e 6-3 yenilmesinde belirleyici koşulara yol açtı.

Max Muncy’nin iki vuruşluk performansıyla vurgulanan bir ileri geri olayda – sekizinci turun sonunda berabere kalan bir home run ile fazladan vuruşları zorladı – üçüncü aşamadaki yerine geçen Taylor, 11. vuruşta kartopunu başlattı.

Matt Chapman çerçeveye görünüşte zararsız bir yer topuyla üçüncüye başladı. Ancak Taylor, elmasın üzerinden hava postasıyla bir atış yaptı ve Freddie Freeman’ı bir liderlik hatası nedeniyle ilk temel çantadan çekti.

Menajer Dave Roberts, “O oyunu yapmış olsaydı, vuruşların farklı olacağını düşündüm,” dedi.

Bunun yerine, Whit Merrifield’den bir single üsleri yükledikten sonra, Daulton Varsho, Heyward’ın yakalayamadığı bir hat sürücüsünü sağ sahaya bağladı.

Kıdemli dış saha oyuncusu, batan tek haznede dalışı durdurmaya çalıştı ve kendisinin ve Roberts’ın bir yap ya da öl oyunu olarak tanımladığı şeye her şeyi dahil etti.

Heyward, “Bunun için gitmelisin,” dedi. “Bunu şansa bırakamazsın.”

Yine de top ona ulaştığında, Blue Jays için iki tur kolayca gol attı ve daha sonra vuruşta yardımcısı Phil Bickford’a karşı üçte birini taktı.

Roberts, Heyward’ın dalışı hakkında “Bunu bir türlü bulamadı,” dedi. “Ama kazanamamamızın nedeni bu değil.”

O noktaya kadar, Muncy’nin Dodgers’ın oyunun sonlarına doğru geri dönüşüne liderlik edeceği görüldü.

Takım sekizinci turda 3-2 gerideyken, Muncy sezonun 25. iç saha koşusu ve son beş maçında dördüncüsü için asılı bir değişiklik yaptı.

Sümüklüböcek bir zamanlar hayal kırıklığı içinde kollarını havaya fırlatırken, görünüşe göre bu sezonun başlarında uzun süre vuruş alamıyordu, artan güveni kutlamada su yüzüne çıktı ve sopasını döndürürken uzun topuna hayran kaldı.

İlk vuruş teklisiyle skoru da açan Muncy için, son zamanlarda hücumda yeniden canlanmanın ortasında başka bir iyimserlik işaretiydi. Son beş maçında, 11 RBI ile 31 sayı sekizde. 8 Haziran’dan bu yana ilk kez sezon vuruş ortalaması, 18 Temmuz’daki sezonun en düşük seviyesi olan .187’den 14 puan yükselerek .200’ün üzerine çıktı.

Roberts, “Olabileceğini bildiğim türden bir adam,” dedi.

Bu, Muncy’nin All-Star arasından önce bulmaya çalıştığı forma kesinlikle daha yakın, performansıyla ilgili hayal kırıklığını kabul etmekle kalmayıp Roberts, “Onun .190’lık bir vurucu olduğu bir dünya görmüyorum … Sadece onun gösterildiğinden daha iyi bir vurucu olduğunu düşünüyorum.”

Şimdilik, Muncy nihayet bu sözünü yerine getiriyor.

Ne yazık ki Dodgers için (57-42), Pazartesi günü hala yeterli değildi.

Erken bir 2-0 öne geçtikten sonra – Heyward dördüncü turda tek başına bir homer ekledi – Blue Jays (56-45), beşinci turda Michael Grove’u iki turla etiketledi ve altı vuruşa (beşi kaydırıcıda geldi) rağmen gecesini erken bitirdi.

Roberts, “Tecrübe ettiğiniz kadarıyla gelişmeye devam etmeye çalışan atıcılara bakarsanız, Michael tam orada, listenin başında yer alıyor,” dedi. “Sürgüsüne olan inancı, sol kanatları kesmesi bence çok iyiydi. Vuruş vuruşları gerçekten çok iyiydi. Yani kesinlikle. Bizi maçı kazanma pozisyonuna getirdi.”

Grove’un gezisinde alışılmadık bir yan plan vardı. Dördüncü ve beşinci vuruşlar arasında, Blue Jays hakemlerden sağ bacağının yan tarafındaki kahverengi bir noktayı incelemesini talep ettikten sonra kulüp binasında pantolonunu değiştirdi.

Grove, lekenin tam da perdeler arasında elini ovuşturduğu yerde olduğunu söyledi. Roberts, çaylak sağ elini kullanan oyuncuya bir ültimatom verildiğine inanmadı, ancak yine de hakemlerin talebini kabul etti.

Grove, “Ona sorun olmak istemediğimi söyledim,” dedi. “Ben de yeni geldim ve pantolonumu değiştirdim.”

Skor, Matt Chapman Brusdar Graterol ile tek başına evden kaçmayı başardığında, sekizincinin zirvesine kadar berabere kaldı.

Bu 3-2’lik üstünlük 10 dakikanın tamamı sürerken, Dodgers öne geçemedi.

Üsleri sekizinci turda daha sonra yüklü bıraktılar, dokuzuncu turda sırayla yere düştüler, ardından otomatik baserunner’larını 10’uncu turda mahsur bıraktılar – toparlanamayacakları bir 11’inci vuruş erimesi için zemin hazırladılar.