Dodgers Julio Urías’tan ayrılıyor mu? Dave Roberts: ‘Ben de öyle düşünüyorum’

Uzaylı

New member
Dodgers, Pazartesi günü altı maçlık bir yolculuktan döndü ve atıcı Julio Urías neredeyse hiçbir iz bırakmadan gitmişti.

Geçen hafta BMO Stadyumu dışında aile içi şiddet şüphesiyle tutuklanan 2020 Dünya Serisi kahramanının Dodger Stadyumu kulüp binası dolabı, Pazartesi gecesi San Diego Padres’e karşı oynanan maçtan önce kaldırıldı; sol elini kullananın kabini yakın zamanda satın alınan saha oyuncusu tarafından devralındı. Kolten Wong.

Sol saha ve sağ sahadaki loca seviyesindeki girişlerde Urías’ın belirgin bir şekilde yer aldığı iki büyük duvar resminin üzeri kapatılmış veya boyanmıştır. Yolcu salonundaki satıcı stantlarında ve takım mağazalarında Urías formalarına veya ürünlerine dair hiçbir iz yoktu. Uría’nın formaları ve ürünleri parkın en üstündeki takım mağazasından kaldırıldı.

Teknik Direktör Dave Roberts, Urías’ın dolabını kaldırma kararının “organizasyonel bir olay” olduğunu söyledi ve kendisi, bu hareketten, maçtan üç saat önce yedek kulübesinde muhabirlerle buluşmadan yaklaşık beş dakika önce haberdar olduğunu söyledi.

Roberts, “Bilmiyordum ve… gerçekten üzücü,” dedi. “Her düzeyde üzücü.”

Urías’ın dolabını kulüp binasından çıkarma kararı, Dodgers’ın bu sezondan sonra serbest oyuncu olacak atıcıdan “ayrıldığını” açıkça ortaya koydu mu?

“Ben de öyle düşünüyorum” dedi Roberts. “Sanırım şu anda bu noktadayız. Dolayısıyla bunun tıpkı ilk gün söylediğim gibi olması dışında yorum yapabileceğim pek bir şey yok, bu çok talihsiz ve üzücü bir durum.”

Dodger Stadyumu'nda Julio Urías ve diğer oyuncuların yer aldığı bir duvar resminin boyandığı boş alan.

Dodger Stadyumu’nda Julio Urías ve diğer oyuncuların yer aldığı bir duvar resminin boyandığı boş alan.

(Jack Harris / Haberler)

27 yaşındaki Urías, Exposition Park’taki LAFC-Inter-Miami futbol maçından sonra bir adamın bir kadına saldırdığını gören endişeli bir vatandaşın, adamın Dodgers atıcısı olduğundan habersiz polise haber vermesinin ardından 3 Eylül akşamı saat 23.00 civarında tutuklandı.

Urías, olayı araştıran Major League Baseball tarafından Çarşamba günü idari izne ayrıldı ve hapishane kayıtlarına göre 27 Eylül’de mahkeme tarihi var.

Sekiz yıllık emektar ve takımın açılış günü başlangıç oyuncusu, polisin görgü tanıklarının onun Beverly Center yakınlarındaki bir otoparkta bir kadını yere ittiğini gördüğünü söylemesinin ardından 2019 yılında kabahat şüphesiyle tutuklanmıştı. Urías bu olayda suçlanmasa da, MLB onu o sezon 20 maç uzaklaştırdı.

Dodgers, Pazartesi gecesi maçına sihirli bir sayı olan yedi sayıyla girerek 11 yıl içinde 10. Ulusal Batı Batı Ligi şampiyonluğunu elde etti.

2022’de NL Cy Young Ödülü oylamasını 31 başlangıçta 2.16 ERA ile 17-7 kazanarak üçüncü sırada tamamlayan Urías’ın, ortalamanın altında bir sezon geçirmesine rağmen play-off’larda takımın en iyi iki ilk beş oyuncusundan biri olması bekleniyordu. 21 başlangıçta 4.60 ERA ile 11-8.

Ancak Urías’ın yokluğunda, Dodgers’ın NL lig serisinde başlangıç olarak oldukça beğenilen çaylak Bobby Miller, Kershaw ve tecrübeli sağ elini kullanan Lance Lynn’i kullanacağı görülüyor.

Omuz ağrısıyla mücadele eden Kershaw’ın Pazartesi gecesi Padres’e karşı sahaya çıkması planlanıyordu ancak bir sonraki başlangıcı Cumartesi günü Seattle’a ertelendi. Miller, Cuma gecesi serinin açılış maçına Mariners’a karşı başlayacak ve Lynn’in Pazar günü sahaya çıkması planlanıyor.

Rotasyondaki hokkabazlığın Dodgers’ın Miller, Kershaw ve Lynn’i play-off serisi için sıraya koymasına izin verip vermeyeceği sorulduğunda Roberts, “Teorik olarak evet” dedi.

Personel yazarı Jack Harris bu rapora katkıda bulunmuştur.