Dodgers, Kardinallere karşı galibiyet galibiyetinde temellere geri dönüyor

Uzaylı

New member
ST. LOUIS —

Başlangıç atıcılarından bir haftalık kısa geziler, boğa ağılları tarafından omuzlanan ağır vuruşlar ve hücumlarında vahşi ivme dalgalanmaları içeren roller-coaster oyunlarından sonra, Dodgers nihayet Cuma gecesi daha basit bir plan izledi.

Pazar günkü bir önceki gezisinden bu yana dördüncü vuruşu geçen ilk Dodgers başlangıç oyuncusu olan Tony Gonsolin’den puansız bir beş vuruş çabası aldılar.

Savunmadan birkaç önemli oyun aldılar, bu, James Outman’ın bir home run yaptığı ve iç sahanın çok önemli bir ikili oyuna dönüştüğü altıncı vuruşla vurgulandı.

Louis Cardinals’ı Busch Stadyumu’nda 5-0 yenmek için sekizinci turda Mookie Betts’in üç sayılık homer’ını kullanan dizilişlerinden zamanında isabet aldılar.

“Süper önemli [win]Outman, Dodgers’ın sezonun dördüncü kapanışından sonra söyledi. “Atış ekibimiz bu gece gerçekten iyi iş çıkardı.”

Kusursuz bir hafta geçiren bir Dodgers ekibinden mükemmel bir performans değildi.

Gonsolin çok verimli değildi, ilk vuruşta 30 atış yaptı ve gece üç vuruş yaptı.

Hücum, erken fırsatları boşa harcadı ve geceye dokuzda bir, koşucular skor pozisyonunda başlayarak, Chris Taylor nihayet beşinci turda bir RBI ikiye katlayarak skorsuz bir beraberliği kırdı.

Ardından, Kardinallerin emrinin kalbi, altıncı turda Brusdar Graterol’e karşı 1-0’lık farkı silmekle tehdit etti.

Paul Goldschmidt, Outman’ın duvara taktığı orta sahaya bir top attı, potansiyel bir berabere kalan sayıya kaçma soygunu, ancak çaylak orta saha oyuncusu ayağa kalkıp pantolonunu sildiğinde ve – birkaç şüpheli olaydan sonra Dodgers’ın sığınağı için netleşti. saniye – sonunda topu sahaya geri gönderdi.

“Atlamayı doğru zamanladım,” dedi Outman, önceki gece duvarda kaçırılan bir soygun girişiminden sonra. “Dün gece, biraz erken geldiğimi hissettim ve sonra sıkışıp kaldım. Bu yüzden kendime yer açmak için yeterince erken atladığımdan emin olmak istedim.

Dodgers’ın orta saha oyuncusu James Outman, Cardinals’tan Paul Goldschmidt’in altıncı vuruşta yaptığı uçan topu yakalamak için sıçradı ve onu sayı vuruşundan mahrum etti.

(Jeff Roberson / Associated Press)

Birkaç vurucu sonra, Nolan Arenado, hattan aşağı bir hat sürüşünde çifte vurmuş gibi görünüyordu – yalnızca topun inç faul olarak kabul edilmesi için, All-Star üçüncü kalecisinin sopasıyla ikili bir oyun kurdu. sonraki adım.

Bu yakın temaslardan sağ kurtulan Dodgers (29-17) nihayet sekizinci vuruşta serbest kaldı.

Betts, Cardinals’ı (19-27), sezonun 10’uncusu ve Mayıs’ta altıncısı olan sola doğru üç turluk yıpratıcı bir home run ile vurdu.

Freddie Freeman ve Will Smith, dakikalar sonra başka bir sigorta koşusu eklediler ve Freeman, yakalayıcıdan bir RBI single’ında gol atmadan hemen önce gecenin ikinci çiftini sıraladı.

Betts, bu hafta Dodgers için bir dizi tuhaf sonucun ardından (Pazartesi 12 sayılık galibiyet ve 16-8 mağlubiyet dahil) “Uzun bir sezon oynadığınızda, birçok iniş ve çıkış ve birçok alışılmadık maç olacak,” dedi. Perşembe günkü dizi açılışında). “Sadece oynamaya devam etmelisin.”

Gonsolin’in performansı en büyük temiz hava soluğunu sağladı.

Dodgers, önceki dört günde başlangıç oyuncularından sadece 12 vuruş aldıktan sonra – bu esnada boğa güreşlerinin indirdiği 26 vuruşa kıyasla – Gonsolin, Cuma günü biraz daha fazla uzunluk sağlamayı başardı.

Tony Gonsolin atıcıya başlayan Dodgers, 19 Mayıs 2023'teki ilk vuruşta atış yapıyor.

Tony Gonsolin, Dodgers’ın başlangıç oyuncuları için beş golsüz vuruş yaptı.

(Jeff Roberson / Associated Press)

Koşucuları köşelerde mahsur bıraktığı zahmetli açılış karesinin ardından, sağ elini kullanan oyuncu, gecesini sekiz düz çıkışla bitirmeden önce ikinci ve üçüncü vuruşlarda birkaç serbest geçiş etrafında çalıştı.

Bu sezon beş startta, 2022 All-Star 24 istekada 1.13 ERA’ya sahip.

Menajer Dave Roberts, “Bence rekabet etme konusunda gerçekten iyi bir iş çıkardı,” dedi. “Koşuları sınırlamak için bu gece sahip olduğu şeyi kullanmak.”

Genel olarak Dodgers kurtarıcılarının son zamanlardaki ağır iş yüküne rağmen, ekip, en üst düzey kaldıraç kollarına da geri dönebildi.

Graterol altıncıdan kaçtıktan sonra, Shelby Miller puansız bir yedinci vuruş yaptı. Ardından, takımın sekizinci sıradaki dört turluk rallisinin ardından, Caleb Ferguson, Kardinallerin sırasının ortasını çerçevenin alt yarısında boşalttı – Dodgers’ın yoğun haftasının ardından ders kitabı galibiyetini garantilemek dışında hepsi.

Roberts, “İhtiyacımız olduğunda satış konuşması yapmakla iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyorum,” dedi. “İki farklı gecenin oldukça hikayesi.”