Dodgers, Michael Busch’un ilk MLB terfisini nasıl elde ettiğini umuyor?

Uzaylı

New member
Pittsburgh —

İlk adımdan üç buçuk saat önce, Michael Busch her şeyi anlaması için kendine bir dakika verdi.

Dodgers çaylağı Salı günü öğleden sonra PNC Park kulüp binasından çıktı, ziyaretçi sığınağındaki merdivenlerin tepesine tırmandı, sonra durdu ve sessiz bir oyun öncesi sahneye baktı – ilk kez bir büyük lig ortamına baktı. kariyerine devam ederse, en azından önümüzdeki birkaç gün evi arayacak.

Busch, “Buraya gelip sahada biraz erken çalışmaya başladığımda beni gerçekten etkiledi,” dedi. “Stadyumu görmek, şehri görmek, sadece soyunma odasına girmek… Çok güzeldi.”

Dodgers’ın Pittsburgh Pirates’e karşı 8-7 galibiyetinde Busch, kulübün atanmış smaçörü olarak ilk çıkışını yaptı ve organizasyon tarafından ilk tur seçim olarak seçildikten dört yıldan kısa bir süre sonra kariyerindeki ilk vuruşunu, yürüyüşünü ve RBI’sini topladı. Kuzey Karolina Üniversitesi.

MLB Pipeline’a göre, küçük ligleri alt üst eden ve Dodgers çiftlik sistemi sıralamasında 3. sıraya yükselen 25 yaşındaki iç saha oyuncusu için uzun zamandır beklenen bir andı. Pazartesi günü Dodgers gezici sekreteri Scott Akasaki’den aradı.

“Scott aslında beni aradı. [when] Uyuyordum,” dedi Busch, Akasaki’nin ilk çalışında şekerleme yaptığına gülerek. “Üç saat sonra uçağım olduğunu söyledi. Oldukça özeldi.”

Pandemi 2020 ikinci lig sezonunu iptal etmeden önce potansiyel olarak sadece 15 maç oynadıktan sonra Busch, son iki yılda çiftlik sisteminde istikrarlı bir şekilde yükseldi.

2021 ve 2022’de double-A ve triple-A arasında toplam 52 home run ve 175 RBI ile 0,271 vuruş yaptı. ilk 21 oyununun her birinde güvenli bir şekilde uzanırken, 0,967 taban artı yavaşlama yüzdesi yayınladı.

Bu, Dodgers’ın üçüncü kaleciye başlamasının ardından, bu hafta Max Muncy’nin yerini alması için sıraya girdi, takımın babalık listesine giren en son üyesi oldu.

Ve Busch, Salı günü kulübe katıldığında – Albuquerque’den Oklahoma City’ye (üç A hafta sonu yolculuğunu bitirdikten sonra), ardından Chicago’dan Pittsburgh’a (Pazartesi günü Midway Havaalanında bir bağlantı yaparak) uçtuğu bir ülkeler arası seyahat destanının ardından. gece) – büyük lig kulübü tarafından kollarını açarak karşıladı.

Menajer Dave Roberts, “Sadece bu terfiyi hak ettiğini bilmesini istiyorum,” dedi. “Oyuncularla planın bir parçası olma konusunda istediğiniz kadar konuşabilirsiniz, ancak performans göstermeye devam ettiklerinde [and don’t get called up], cesaret kırıcı oluyor. … Ama performansı takdir etme şansımız olduğunda, bence bu harika.”

Busch’un ikinci ligde uzun süredir takım arkadaşı ve bahar eğitiminde oda arkadaşı olan çaylak saha dışı James Outman eklendi: “Bence herkes bunun Busch için an meselesi olduğunu biliyor. Bu heyecan verici. Gerçekten çok çalıştı.”

Busch, Salı günü ani bir etki yaratarak beş turluk geri dönüş galibiyetlerinde önemli bir rol oynadı.

Altıncı turda, iki turluk bir ralliyi bir RBI single ile kilitledi ve ilk temel vuruşunu tekrar ortaya çıkarmak için iki vuruşlu bir kaydırıcıda geride kaldı.

Busch, “Bir bakıma o anda kayboluyorsunuz,” dedi. “Fazla bir şey yapmaya çalışmıyorsun.”

Sekizinci turda, Chris Taylor’ın devam eden üç sayılık home run’undan önce birkaç vuruşta bir yürüyüş çizerek başka bir önemli dönüm noktasının oluşturulmasına yardım etti.

Busch, görmek için yürüyüşe çıkan 30’dan fazla arkadaş ve aileyi selamladıktan kısa bir süre sonra gülerek, “Son 48 saat oldukça özeldi – aslında 48 bile değil, sanmıyorum, belki 30 saat falan,” dedi. ilk çıkışı. “Geri dönüp galibiyeti alabilmemiz ve ardından ailemi ve arkadaşlarımı görebilmemiz harikaydı.”

Bu ilk büyük lig maçı uzun sürmeyebilir.

Muncy’nin babalık listesinde kalması yalnızca üç gün sürebilir. Ve döndüğünde, Busch muhtemelen reşit olmayanlara dönecek.

Bu, potansiyel müşterinin organizasyonda tuttuğu bir şekilde belirsiz noktanın bir yansımasıdır; – birinci aşamada, ikinci aşamada, sol sahada küçüklerde geçen süreye ve Muncy’nin son haftalarda beklenen yokluğuna hazırlık olarak, bu yıl üçüncü aşamada dokuz maça rağmen – umut verici bir saldırı silahı – hala tanımlanmış bir savunma noktasına sahip değil.

Roberts, Busch’a bu yıl Dodgers büyük lig kadrosunu nasıl destekleyebileceği sorulduğunda, “Açıkçası iyi oynamaya devam etmesi gerekiyor,” dedi. “Ama üçüncü üssü devirebilmesinin sadece stokuna yardımcı olduğunu düşünüyorum.”

Bu arada, Busch, önemli bir ilk izlenim bırakma şansının tadını çıkarıyor ve ilk kez ana dalda yumuşak solak vuruşunu sergiliyor.

“Kanıtlayacak bir şeyim var mı bilmiyorum,” dedi Busch, muhabirlerle oyun öncesi sığınakta yapılan bir saldırı sırasında yüzünde rahat bir gülümseme vardı. “Burada olacağım. Bu akşam birinci lig maçında oynayacağım. Bu oldukça havalı.”