Dodgers, Mookie Betts'i stopere, Gavin Lux'ı ikinciliğe taşıdı

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Gavin Lux, geçen hafta Cincinnati Reds'e karşı oynadığı maçta savunmadaki birçok yanlışından birini yaptıktan sonra, rakip gözlemcilerden biri Dodgers'ın stoperde büyüyen savunma ikilemine bir çözüm önerdi.

İzci, “Mookie'yi deneyin derim” dedi.

Sadece bir hafta sonra Dodgers aynı sonuca vardı.

Dodgers menajeri Dave Roberts, açılış gününe iki haftadan kısa bir süre kala ciddi bir plan değişikliği yaparak Cuma günü Mookie Betts'in artık takımın ilk stoperi olacağını ve Lux'un kısadan ikinci aşamaya geçeceğini duyurdu.

Betts'in de katıldığı Cuma gecesi Cactus Ligi maçından kısa bir süre önce gazetecilere konuşan Roberts, “Takvimde bulunduğumuz yer, şu anda bu hamleyi yapmak, tüm organizasyonun yapılacak doğru şey olduğunu düşündüğü bir şey” dedi. kısa stoper olarak listelenmişti ve Lux ikinci aşamadaydı.

Karar şimdilik kalıcı mı?

Roberts, “Bir bakıma evet” diye yanıtladı ve Dodgers'ın en azından 2024 sezonuna başlamak için saha savunmasını bu şekilde düzenleyeceğini belirtti. “Bunu sevdim. Şimdilik kalıcı.”

Roberts kararı sayısız yolla rasyonelleştirmeye çalıştı.

Lux'ı kısa stoperden ikinci aşamaya geri döndürmenin, geçen sezon ACL yırtığı nedeniyle takımdan ayrılmadan önce 2022'deki çıkış sezonunun tamamını geçirdiği ikinci aşamaya taşınmasının, defansif sorunları büyük bir sorun haline gelen eski üst düzey oyuncu üzerindeki fiziksel ve zihinsel yükü hafifleteceğini söyledi. Dodgers'ın sezona hazırlık sürecinde bariz bir endişe kaynağı.

Roberts, Lux için “O çok iyi bir rakip ve iyi performans göstermek istiyor” dedi. “Ama biz bunu hissettik, belki de [off] Topu elmasın üzerinden atmak için biraz baskı yapması ona yardımcı olabilir.”

Roberts ayrıca takımın Betts'in stoperle baş etme becerisine güvendiğini söyledi. Bu, eski MVP'nin ağırlıklı olarak genç oyuncu olarak oynadığı pozisyondu. Bu aynı zamanda geçen yıl ilk kez büyükler liginde geri döndüğü bir roldü ve takımda sezon başında yaşanan sakatlıklar dalgası sırasında burada 16 kez forma giydi.

Betts stopere geçme konusunda “Burada hepimiz aynı fikirdeyiz” dedi. “Gerçekten umurumda değil. Bunu milyonlarca kez söyledim. Sadece kazanmak istiyorum. Beni istediğin yere koyabilirsin. Elmasın üzerinde olduğum sürece elimden gelenin en iyisini yapacağım ve bundan sonra ne olacağını göreceğiz.”

Betts karara şaşırdığını kabul etti. Ayrıca, Küçükler Ligi'nde ve lisede kısa stoper oynama deneyimine rağmen (en son Nashville'deki Overton Lisesi'nde son sınıfta düzenli olarak bu pozisyonu oynamıştı), günlük hayatta geçişin ne kadar zor olacağını henüz tam olarak bilmediğini belirtti. büyük liglerde temel oluşturuyor.

“Hiç yapmadım o yüzden bilmiyorum” dedi. “Bunu birlikte öğrenmek üzereyiz.”

Cuma günkü duyurunun ardından başka bir soru: Lux bu baharda kısa stoper rolünü nasıl bu kadar çabuk kaybetti?

Ekip tüm kış boyunca Lux'ı bu pozisyondaki en iyi seçenek olarak ilan etmişti. Kış toplantılarına ilişkin genel müdür Brandon Gomes şunları söyledi: “Beklentimiz şu: [Lux] stoperimiz olacak.”

Cuma günkü pozisyon değişikliği, Cactus League oyununda -yanlış bilmecelerle de olsa- yalnızca altı gösteri maçından sonra geldi.

Roberts, geçen baharın başlarında sezon sonu dizinden sakatlandıktan sonra geçen yılın tamamını rehabilitasyonla geçiren Lux için “Kuyruğunu çalıştırdı” dedi. “Bu çaba veya hazırlık eksikliğinden değil.”

Ancak Roberts şunu ekledi: “Oyuncularımızda çok fazla gözümüz var. Ve kolektif olarak gördüklerimizden yola çıkarak bunun yapılacak doğru şey olduğunu hissettik.”

Geriye dönüp baktığımızda, Dodgers'ın Lux'ın başlangıç stoperi olmasına, göstermeye çalıştıkları kadar bağlı olmadıkları anlaşılıyor.

Durum hakkında bilgisi olan ve kamuoyuna konuşmaya yetkili olmayan kişilere göre kulüp, bu sezon dışında harici kısa stoper seçeneklerini değerlendirdi. Milwaukee Brewers'ın ağır oyuncusu Willy Adames, uzun zamandır imrendikleri takas hedeflerinden biri, ancak Adames'in serbest oyuncu döneminden önceki son yılına girmesine rağmen bu kış takımlar arasında hiçbir anlaşma gerçekleşmedi.

Kış toplantılarında, organizasyondaki ve sektördeki bazı kişiler, Dodgers'ın, büyük ligde saha oluşturmak veya kısa stoperde bir yükseltme yapmak için bir satın almayı kolaylaştırmak amacıyla Lux'ı takas etmeye açık olacağına dair bir inanç bile vardı.

Ancak ekip dört hafta önce bahar kampına vardığında Lux'ın adı hâlâ derinlik tablosunun en üst noktasındaydı.

Ancak bu rolü kavraması göründüğünden daha zayıftı.

Dodgers, Lux'ın hücum yeteneğini yüksek tutmaya devam ederken (2022'de 0,745 taban artı yavaşlama yüzdesi ile 0,276 vuruş yaptı ve kariyerinde özellikle sağ elini kullanan atışlara karşı etkili oldu) savunması uzun süredir en iyiler arasında yer alıyor. yüksek potansiyelli beceri setinin en tutarsız alanları.

Fangraphs ve Sports Info Solutions'ın savunma ölçümlerine göre, eski ilk tur draft hakkı ikinci lig oyuncusu olarak atışlarla mücadele etti, ardından ilk üç MLB sezonu boyunca savunmada nispeten lig ortalamasında bir kısa stoper olarak derecelendirildi.

Lux, Dodgers'ın 2022'deki günlük ikinci kalesi olarak biraz rahatlamış görünüyordu. 0,973'lük saha yüzdesi, 21 MLB ikinci meydan oyuncusu arasında sadece 17'nci sırada yer alırken (pozisyonda en az 700 vuruş), kurtarılan üç “savunma koşusu” değerindeydi. Sports Info Solutions'a göre ve sahadaki performansı nedeniyle Dodgers üst düzey yöneticilerinin övgüsünü aldı.

Ancak bu bahar stoper pozisyonuna geri döndüğünde Lux'un temelleri, ayak hareketleri ve atış isabeti tamamen bozuldu ve Dodgers'ın bu haftanın ortasında pozisyon değişikliğini tartışmaya başlamasına neden oldu.

“Gavin'in ikinci aşamada yaptıklarından [in 2022]Roberts, “Onun oraya geri dönmesi seni iyi hissettiriyor,” dedi.

Roberts, Lux'ın perşembe günü menajer tarafından kendisine bilgi verildiğinde bu haber karşısında bir miktar “hayal kırıklığı” ifade ettiğini söyledi.

Ancak Cuma öğleden sonra Lux ve Betts, Camelback Çiftliği'nin arka sahasındaydılar ve sahadaki oyuncuları yeni ters pozisyonlarında bir araya getiriyorlardı.

Betts, Lux'a savunma değişikliği hakkında söyledikleri hakkında şunları söyledi: “Onu aradım ve 'Kardeşim, senin sahaya bakış açın dışında hiçbir şey değişmedi' dedim.” “Hala ortadayız. Bu işi hala birlikte yapıyoruz. Yani aslında önemli değil. Aynı yere gidiyoruz. Aklımızda aynı amaç var. Kimsenin oraya nasıl gittiğimizi umursadığını sanmıyorum.”