Dodgers, Noah Syndergaard’ın güçlü çıkışından yararlanamıyor

Uzaylı

New member
Noah Syndergaard’ın, Aralık ayında yaptığı “160 km/s hıza geri dönemememin hiçbir mazereti yok” açıklamasına rağmen, bir zamanlar övülen hızlı topunun gitmediği gerçeğini kavraması için bahar antrenmanına dört kez başlaması gerekti. 2020 dirsek ameliyatından önce olduğu gibi üç haneli rakamlara yaklaşmak.

“Eğer 100 atmazsam [mph] yine,” dedi yeni Dodgers atıcısı normal sezonun arifesinde, “sorun değil.”

Ve bu, Syndergaard’ı bir yıllık, 13 milyon dolarlık bir sözleşmeyle imzaladıklarında Sandy Alcantara’nın ikinci gelişini beklemeyen Dodgers için gayet iyi.

Pazar günkü Syndergaard versiyonunu seve seve kabul edecekler, sağ elini kullanan oyuncu dört adımlı bir miksajda üstün bir hakimiyet sergiliyor ve Arizona Diamondbacks’i altı devrede bir koşu ve dört vuruşta tutuyor, 2-1’lik bir skorla altı sayı atıp hiçbirini geçmiyor. Dodger Stadyumu’nda 46.549 kişilik bir kalabalığın önünde kayıp.

Dodgers menajeri Dave Roberts, “O hayatın, dişlerin, tüm sahalarında, salla ve ıskala konusunda erkenden gerçekten iyi olduğunu düşündüm,” dedi. “Çok verimliydi. Bu kadroyu yönetirken harika bir iş çıkardı. … Ne yazık ki, bugün çarpık bir sayı çıkaramadık.”

Dodgers’ın sezon açılışında kazandığı iki maçta 18 koşu ve 20 vuruş toplayan bir hücum, dört maçlık seri, Will Smith’in ilk vuruşta sol saha faul direğinden 347 metrelik homer’ında bir tur topladı ve Pazar günü dört vuruş.

Sıralamadaki ilk üç vurucu, Mookie Betts, Freddie Freeman ve Smith, 10’da dörde çıkmak için bir araya geldi. Son altı, 21’de 0 oldu. .

Roberts, “Sıramızı hâlâ seviyorum,” dedi. “Yalnızca henüz yola çıkmamış birkaç adam olduğunu düşünüyorum.”

Diamondbacks, sol elini kullanan vurucuları etkisiz hale getirememesi ve yeterince salla-ıska üretememesi olan dokuzuncu yardımcısı Brusdar Graterol’ün zirvesinde 1-1 beraberliği kırdı – sert atış yapan sağ oyuncunun yapmamasının en büyük iki nedeni kapanış rolünü ele geçirdi – Dodgers’a mal oldu.

Ketel Marte, üçüncü kale çantasının içinde karşı sahadan bir dublörü tokatladı. Lourdes Gurriel bir tek sağa toprakladı. Dokuzuncuyu başlatmak için ikinci aşamadan dış sahaya hareket eden Betts, hücum etti, topu temiz bir şekilde sahaya sürdü ve anında tekrarla onaylanan bir çağrı olan Marte’yi çivilemek için plakaya bir lazer ateşledi.

Dodgers avcısı Will Smith, Pazar günü dokuzuncu vuruşta Arizona’dan Ketel Marte’yi kendi sahasında etiketledi.

(Mark J. Terrill / Associated Press)

“İkinci aşamada sekiz devre oynamak ve oradaki ilk oyunu oynamak için, o noktada oyunu gerçekten etkilemek için eve bir vuruş yaparsınız …” Roberts, “Bu oldukça özel.” dedi.

Betts’in sezonun ikinci dış saha yardımı geçici bir erteleme sağladı. Christian Walker merkeze tek yaptı. Corbin Carroll, bir saha oyuncusunun erkekleri iki çıkışla birinci ve üçüncü sıraya koyma tercihine dayandı. Carroll ikinci çaldı.

Jake McCarthy, birinci aşamaya doğru bir çekme bandına hafifçe vurdu. Beyzboldaki en iyi atıcılardan biri olan Graterol, çizgiye doğru koştu ve eldiveniyle topu alıp tek hareketle hızlı McCarthy’ye bir etiket kaydırmaya çalıştı. Ancak top eldiveninden fışkırdı ve Gurriel’in skoru 2-1 öne geçirmesine izin verdi. Kiraz vuruşu olarak kabul edildi.

Dodgers avcısı Smith, “Bu adamlar bu tür şeyleri yapmayı seviyor, bu yüzden tamamen şaşırmadım,” dedi. “Ama alırdım [Graterol] konumunu herkesin üzerinde savunan bir atıcı olarak. Bence bu oyunu 100 üzerinden 99 kez yapıyor.

Arizona'dan Jake McCarthy dokuzuncu vuruşta bir kiraz kuşu indiriyor.

Arizona’dan Jake McCarthy dokuzuncu vuruşta bir kiraz kuşu indiriyor.

Dodgers rölyef atıcısı Brusdar Graterol, dokuzuncu vuruş sırasında Jake McCarthy'nin RBI bunt single'ını sahaya süremez.

Dodgers rölyef atıcısı Brusdar Graterol, dokuzuncu vuruş sırasında Jake McCarthy’nin RBI bunt single’ını sahaya süremez.

Geç koşu, Syndergaard’ın hızlı topunun ortalama 92,7 mil / saat olduğu ve 94,3 mil hızla zirveye ulaştığı bir Dodgers çıkışını mahvetti. Ancak 90 mil hızla hızlı bir top için iyi bir hisleri vardı ve vuruşlarından dördünü bitiren 87 mil / saat değişikliği ile vurucuların dengesini bozdu. Vuruşlar için 78 sahadan 57’sini attı ve 13 sallanan vuruş yaptı.

Syndergaard, “Fiziksel ve zihinsel olarak kendimi gerçekten iyi hissettim” dedi. “Oyunun başında değişiklik ve kesici iyi çalışıyordu. Çoğunlukla, herhangi bir sayıda herhangi bir atış yaparken kendime güveniyordum.

Syndergaard, ikinci, üçüncü, dördüncü ve altıncı vuruşlarda sırayla tarafı emekli etti. Carroll tek yaptığında, arka arkaya iki çıkışla ikinci ve üçüncüyü çaldığında ve Geraldo Perdomo 1-1’lik bir beraberlik için sağdan çift smaç yaptığında beşinci turda bir koşu için çalındı.

Syndergaard, yedinci turda Walker’a önde gelen bir single verdikten sonra çekildi ve sahadan çıkarken büyük bir alkış aldı.

Syndergaard, “Harikaydı,” dedi. “İlk izlenimlere çok inanırım. Yeni ev, yeni hayran kitlesi, bu yüzden oraya gidip vurucuları infaz etmek ve saldırmak ve gerçekten iyi bir izlenim bırakmak istedim. Şimdi ilkini bitirdik, sinirler biraz yatıştı. Sonuç olarak, gerçekten iyi bir gezi olduğunu düşünüyorum.”