Dodgers, playoff başarısızlığından kurtulmaya çalışan Padres ile karşı karşıya

Uzaylı

New member
Dave Roberts bu duyguyu hemen fark etti.

Dodgers menajeri, geçen hafta Giannis Antetokounmpo’nun “başarısızlığın” doğası hakkındaki viral videosunu ilk izlediğinde – Milwaukee Bucks yıldızı, takımının sezon sonrası şok edici ilk tur elenmesinin ardından kelimenin anlamını düşündüğünde – Roberts yardım edemedi ama ilişki kurdu.

Antetokounmpo’nun ellerini kafasının içinde ovuşturmasına, sonuçta sadece tek bir playoff galibiyeti içeren harika bir normal sezonun ikilemi ile görsel olarak boğuşmasına.

NBA ikonunun, takımının genel performansının başarılarını, nihai hedeflerinin ne yazık ki gerisinde kaldıkları gerçeğine karşı nasıl bölümlere ayırmaya çalıştığına.

Antetokounmpo’nun sesindeki bıkkınlığa, kulübünün erken çıkışını mutlak bir başarısızlık olarak değil, bazen takım sporlarında kaçınılmaz hissedilen birçok acı verici “başarıya giden adımlardan” biri olarak yeniden çerçevelendirmeye çalışırken gergin.

Roberts, “Sporda buna alışırsın,” dedi. “Çünkü her yıl sadece bir şampiyon oluyor. Dolayısıyla DNA’mız bunu sürdürebilmek ve ilerlemeye devam edebilmek için.”

Roberts çoğu kişiden daha iyi bilirdi.

Altı ay önce, San Diego’da yağmurlu bir Ekim gecesi, ekibi ürkütücü bir şekilde benzer bir durumdaydı.

111 galibiyetle rekor kıran normal sezonları, bir Ulusal Lig Lig Serisinde Padres’in ellerinde çarpıcı – ve erken – bir şekilde sona ermişti.

Ve tıpkı Antetokounmpo ve Bucks gibi onlar da sezon sonrası yaşadıkları son ve en belirgin hayal kırıklıklarının ardından “başarısızlığın” anlamı ile boğuşmak zorunda kaldılar.

Roberts bu hafta Dodgers’ın geçen yılki NLDS’den bu yana Padres’le ilk rövanş maçından önce, “Bunun bir başarısızlık olduğunu söyleyecek insanlar, bizim yaşadıklarımızı yaşamadılar,” dedi. “Sporda her şeyden farklı olan şey bu. Bununla başa çıkabilmek için belirli bir ruh gerekir.

Ve bir yıl sonra, Dodgers kulüp binasındaki birçok kişi için, bu hafta sonu Petco Park’ta yapılacak diziye girerken en çok oyalanan duygu bu.

Padres için düşmanlık değil. Gelişmekte olan rekabetleriyle meşgul değiller. Ancak kendilerinden süregelen bir hoşnutsuzluk ve 2022 sezonunun bitiş şeklini hâlâ çevreleyen başarısızlık anlatısı.

San Diego Padres taraftarları, Dodgers’ın vurucusu Will Smith’in Ekim ayında NLDS’nin 3. Maçında gol atmasının ardından tezahürat yaptı.

(Wally Skalij / Haberler)

Üçüncü kaleci Max Muncy, “Nihayetinde amaç kazanmaktır, bu yüzden bunu başaramadıysanız, bu bir başarısızlıktır,” dedi. “Ama bence [way], o kadar çok şey başarabilirsin ve o kadar çok başarı elde edebilirsin ve başarısızlık sayılmayan başka şeyler. Bu yüzden benim için bu iki parçalı bir şey.”

Muncy, Dodgers’ın geçen yılki normal sezon zaferlerine işaret ederek, ligde gol atmaya başladıklarında, karşı karşıya geldiklerinde ve MLB tarihinde 110 veya daha fazla galibiyetle sadece yedinci takım oldular.

“Bana göre bu bir başarısızlık değil” dedi. “Ama günün sonunda Dünya Serisini kazanamadık. Bu yüzden bunun her iki tarafını da anlıyorum.

Özellikle geçen yılın NLDS’sini düşündüğümüzde, Muncy’nin en büyük pişmanlığının rakiple daha az ilgisi vardı ve daha çok beş maçın en iyisi serisini dört maçta “nasıl kaybettiğimiz”, “diğer takımın daha fazla enerjiyle oynamasıyla” ilgiliydi. onlar buna bizden daha açlardı” dedi.

Muncy, Dodgers’ın elenmesinin ardından Roberts ve diğerleri tarafından paylaşılan bir duyguyu tekrarlayarak, “Bu tür bir şekilde kaybettiğinizde, bence bu, yenilmekten çok daha fazla acı veriyor,” diye devam etti. “Açıkçası, herkes bizi geride bıraktıklarını söyleyecek ve bu muhtemelen doğru. Ama benim için daha fazlasıydı, çok daha fazla enerji getirdiler ve buna çok daha açlardı.”

Muncy’nin umudu, Dodgers’ın bunun için daha iyi olacağıdır.

“Sanırım bu dersi, duygularla nasıl oynanacağını öğrenmeniz gerektiğini öğrendik” dedi. “Normal sezon boyunca, her zaman çok başarılı olduk çünkü her şeyde aklı başında kalıyoruz. Duygu ile 162 oynayamazsın. Ancak playofflara ulaştığımızda, bu düğmeyi çevirmekte zorlanıyoruz.”

İlk kaleci Freddie Freeman bu hafta başka bir bakış açısı ekledi.

Geçen Ekim ayında Dodgers’ın durumsal vuruş sıkıntılarına pragmatik bir şekilde dikkat çekti, bu, takımın normal sezonda bu tür noktalarda mükemmelleşmesinin ardından öngörülemeyen bir sorundu.

“Ne öğrenebilirsin? Demek istediğim, koşucular gol pozisyonundayken bazı vuruşlar yapmamız gerektiğini öğrendim,” dedi Freeman ifadesizce. “Size klişeler verebilirim ama dürüst olmak gerekirse beyzbol farklıdır… Sadece bitirmeniz gerekir. Ve eğer yapamazsan, aynı sonuca sahip olursun. Bir yıl içinde her şey sihirli bir şekilde birlikte çalışana ve siz kazanana kadar işte böyle.”

Ve Dodgers’ın geçen yıl bunu yapamaması bir başarısızlık teşkil etti mi?

“Bunun bir başarısızlık olduğunu söylemiyorum” dedi. “Başarmak istediğin şeyi başaramadın ve sonra yeniden başlıyorsun.”

Bu yıl yavaş yavaş yeniden başladıktan sonra, Dodgers geçen hafta bir boşluk buldu.

Üst üste altı maç kazandılar. NL West’te erken bir liderliği ele geçirdiler. Ve 6-0’lık bir ev sahibi sırasında, olduklarına inandıkları türden bir yarışmacının parıltılarını gösterdiler.

Muncy, “Gerçekten bir araya gelmeye başlıyor,” dedi.

Bu nedenle, bu hafta sonu biraz daha önemli bir adımı temsil ediyor olsa da – takım başlangıç rotasyonunu en iyi başlayan oyuncular Clayton Kershaw, Dustin May ve Julio Urías’ın Padres’e karşı oynaması için yeniden düzenledi – uzun vadeli hedefleri daha fazla zaman alacak.

Hâlâ geçen yılın sona ermesinden kaynaklanan hayal kırıklıklarını gidermeye çalışıyorlar. Bu yeni sezona taşıdıkları başarısızlık etiketini silmek için.

Muncy, Padres rekabetinin önemini bir perspektife oturtarak, “Bunu her zaman söylüyorum,” dedi. “Neredeyse rakibinizden çok kendinizi oynuyorsunuz.”