Dodgers Rockies’i yenip üst üste 7. galibiyetini alırken Tony Gonsolin parlıyor

Uzaylı

New member
Tony Gonsolin’in Cumartesi gecesi ilk atışı, bir home run için orta sahaya 126 fit kuşaklıydı; bu, kendi menajerinin oyun öncesi yorumlarına göre bir rotasyon noktasındaki tutuşu biraz görünmeye başlayan bir Dodgers sağ elini kullanan oyuncu için uğursuz bir başlangıçtı. zayıf.

Gonsolin, Dave Roberts’ın sesini duysun ya da duymasın, gecenin geri kalanını bir iş için savaşan bir adam gibi attı, koşuya izin vermedi, sadece iki vuruş daha yaptı, altı vuruş yaptı ve nihai bir 4-1’in altı vuruşunda hiçbiri yürümedi. Chavez Ravine’de 52.515’ten önce Colorado Rockies’e karşı zafer.

Will Smith ilk vuruşta tek başına home run yaptı, James Outman ikinci vuruşta iki sayılık bir homer yaptı ve Dodgers (70-46) galibiyet serisini yediye çıkarırken Amed Rosario yedinci vuruşta bir tekli şut ekledi. 12 maçta 11. kez kazandı ve National League West’teki galibiyetini San Francisco karşısında 8½ maça çıkardı.

Dodgers kurtarıcıları Ryan Brasier, Brusdar Graterol ve Evan Phillips oyunu golsüz vuruşlarla kapattılar, Phillips 17. kurtarışı için dokuzuncu sırada yandan dışarı çıktı.

Roberts, Gonsolin için “Uzun zamandır yaptığı en iyi gezi olduğunu düşündüm,” dedi. “Her atışın ikna edici olduğunu sanıyordum. Hızlı top hakimiyeti iyiydi. Gerektiğinde atışlar yaptı, vuruş bölgesini yumrukladı, önden arkaya, yukarıdan aşağıya, içeri ve dışarı tüm karışımını kullandı. … Bence kendisi ve bizim için beklentileri, çıtayı anlıyor. Bunu bu gece anladı.”

Colorado’ya karşı sağlam bir başlangıç, herhangi bir atıcıyı Cy Young Ödülü çekişmesine sokmaz. Ligin en kötüsü Rockies, en iyi vurucularından ikisi olan CJ Cron ve Randal Grichuk’u Temmuz ayı sonlarında Angels’a takas etti ve beyzbolda koşularda ve homers’ta 23. ve taban artı yavaşlama yüzdesinde 22. sırada yer aldı.

Ancak Cumartesi gecesi, Gonsolin’in son 3½ ayın çoğunda sunduğu tipik “böyle böyle başlar”a göre belirgin bir gelişmeydi.

İlk vuruşta sonraki üç vurucudan ikisini atmak için Ezequiel Tovar’ın önde gelen homer’ını silkeledi, ikinci, üçüncü ve beşinci vuruşlarda sırayla tarafı emekli etti ve dördüncü turda Ryan McMahon’un önde giden ikilisinin etrafında atış yaptı.

Gonsolin’in dört dikişli hızlı topunun 91,4 mph ortalama hızı, sezon ortalaması olan 92,5 mph’den düşük olmasına rağmen, bölünmüş parmaklı hızlı topunu ve sürgüsünü ısıtıcısıyla etkili bir şekilde karıştırdı ve ayırıcısıyla 14 sallanan vuruşundan altısını aldı.

Gonsolin, bir Brendan Rodgers sürüşünü duvara bir koşucu ile güzel bir koşu, zıplayarak yakalayan Outman’dan biraz savunma yardımı aldı ve altıncı sırayı bitirerek 3-1 öne geçti.

Gonsolin, izin verdiği ilk adım homer için “Bu yıl öğrendiğim bir şey varsa, o da yüzünüze bir darbe yerseniz devam edeceğinizdir,” dedi. “Ama bugün satış konuşmalarını yürütmek konusunda çok daha iyi bir iş çıkardığımı düşündüm.

“Teslimatın daha iyi olduğunu hissediyorum. Çok daha tutarlıydı. Birkaç boğa önce yaptığım bir tür ayarlama, sadece gerginliği atmak. Sanırım perdeleri tekrarlayabiliyorum ve atışları daha sık tekrarlayabiliyorum.”

Gonsolin’in bu sezonki genel rakamları fena değil – sol ayak bileği burkulması nedeniyle sezonun ilk ayını kaçırdıktan sonra, 19 başlangıçta 4,24 ERA ile 8-4, 80 sayı atıyor ve 99⅔ vuruşta 36 yürüyor.

Sağda James Outman, Cumartesi günü ikinci vuruşta Rockies’e karşı iki sayılık bir home run yaptıktan sonra Dodgers takım arkadaşı Kiké Hernández ile kutlama yapıyor.

(Alex Gallardo / Associated Press)

Ancak, 2022’de 24 startta 2.14 ERA ile 16-1’e gittiği ve Ağustos sonunda ön kolunda bir gerginlik yaşamadan önce ilk All-Star takımına geçtiği zamanki kadar baskın veya tutarlı değildi.

Gonsolin, rotasyon noktasını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya değil – Dodgers, bölümde o kadar büyük bir liderliğe sahip ki, 2022 formunu geri kazanması umuduyla onu höyüğün dışına çıkarmaya devam edebilirler.

Ancak Clayton Kershaw Perşembe günü bir omuz sakatlığından dönerken, Julio Urias 2022 formunu geri kazanmaya başladı, kısa süre önce Lance Lynn’i ilk üç startını kazandı ve zorlu çaylak sağ bek oyuncusu Bobby Miller’ın bir güç olarak ortaya çıkması zor olurdu. Gonsolin’i hemen şimdi bir sezon sonrası rotasyonuna dahil etmeyi haklı çıkarın.

Roberts maçtan önce “Evet, sonuncusunun … bir süredir iyi atış yapmadığı bir sır değil,” dedi Roberts. “Diğer adamların beysbol topunu atma şekli göz önüne alındığında, iyi atış yapması gerekecek ve sanırım bunu sana ilk söyleyen o olur.

“Ancak adamları geri almaya başladığımızda ve sezonun sonunu bir nevi geliştirmeye başladığımızda, en iyi atıcılarımızla gideceğiz ve olması gereken de bu.”

Roberts, Gonsolin’in mücadeleleri için belirli bir neden bulamadığını söyledi. Dört dikişli hızlı topunun hızı, 2020’de ortalama 95,1 milden 2021’de 93,8 mil, 2022’de 93,1 mil ve bu sezon 92,5 mil ile dört sezon boyunca kademeli olarak düştü, ancak 2022’den 2023.

Gonsolin’in bölücüsü etkili oldu, Cumartesi günü sahaya girerken biten vuruşlarda vurucuları ortalama 0,175’te (114’e 20) tuttu, ancak geçen sezon (rakip ortalaması 0,113) ve 2021 (0,106) kadar iyi değil ).

Roberts, “Söyleyebileceğim tek şey infazın orada olmadığı” dedi. “Bu bir şey ifade edebilir. Ancak zaman zaman hız aynı görünüyor. Teslimat aynı görünüyor. Zaman zaman gerçekten iyi bölmeler ve kaydırıcılar uygular. Ancak sahalarının genel tutarlılığı orada değildi.

Kısa atlamalar

Freddie Freeman, yedinci vuruşta sağ diz kapağından bir atışla vurulduktan sonra çekildi, ancak takımın ilk 116 maçına başlayan ilk kaleci, röntgeni reddetti ve Pazar günü oynamayı beklediğini söyledi. Freeman maçtan sonra “Acıdı ve orada bir anlığına bacağım biraz sallandı, ama biraz buz tuttum ve kendimi iyi hissediyorum” dedi. … Rahatlatıcı Yency Almonte, Cuma gecesi dokuzuncu vuruşta kramponunun kauçuğun önündeki bir deliğe sıkışması sonucu sağ elini kullanan oyuncunun yaşadığı bir sakatlık olan sağ dizindeki burkulma nedeniyle 15 günlük yaralılar listesine alındı. Rockies’i 6-1 yendi. Solak Victor González geri çağrıldı. … Mookie Betts, mide virüsü nedeniyle Cumartesi gecesi oynanan maçtan alınmıştı, ancak Roberts dinamik lider adamın Pazar günü kadroya geri dönmesini bekliyor.