Dodgers, Scott Boras’ın Cody Bellinger hakkındaki sözlerine yanıt verdi

Uzaylı

New member
On ay sonra, Cody Bellinger’ın Dodgers’dan belirsiz bir şekilde ayrılmasının dalgalı etkileri dalga yaratmaya devam ediyor.

Bu hafta USA Today, eski Ulusal Lig’in en değerli oyuncusu olan ve sakatlıklarla dolu iki sezonun ardından Dodgers tarafından kendisine sözleşme teklif edilmemesinin ardından Chicago Cubs’la yeniden dirilen bir sezonun tadını çıkaran Bellinger hakkında bir haber yayınladı.

Hikaye, Bellinger’ın temsilcisi Scott Boras’tan, menajerin sanki Bellinger’ın 2021 ve 2022’deki kariyerinin en kötü sezonları için Dodgers’ı suçluyormuş gibi konuştuğu bir alıntı içeriyordu.

Boras, Bellinger’in 2020 sezonundan sonra geçirdiği ve sonraki iki sezondaki performanslarını etkilediğine inanılan omuz ameliyatına atıfta bulunarak, “Sade ve basit bir şekilde yaralanmıştı” dedi.

Boras, “Ameliyat oldu ve Dodgers ondan %35 güç eksikliğiyle oynamasını istedi ve ardından Kovid nedeniyle uzman tıbbi tedaviden mahrum kaldı” diye ekledi.

“Omuz gücü yoktu. Bir yaralanmanın etkisini anlamadan 0,900 OPS’den 0,500 OPS’ye geçemezsiniz.

“Serbest oyuncu olduğunda Cody bana şöyle dedi: ‘Beni en iyi tanıyan takımlara gitmek istiyorum ve insanların beni anladığı yere gitmek istiyorum.’ ”

Boras’ın yorumları, Dodgers organizasyonunun yanı sıra spor dünyasındaki bazı kişiler tarafından takıma yönelik bir saldırı olarak algılandı.

Çarşamba günkü maçtan önce kulübün beyzbol operasyonları başkanı Andrew Friedman açık bir yanıt verdi.

Friedman Haberler’a “Bu seviyeye inmek istemiyorum” dedi. “Fakat bunun çok uygun bir anlatım olduğunu düşünüyorum. Biz buna hiç şaşırmadık.”

Çarşamba gecesi telefonla ulaşılan ve Friedman’ın yorumları kendisine aktarılan Boras, USA Today’e verdiği alıntılara açıklık getirdi.

Dodgers’ın, dış saha oyuncusunun 10 home run ve 94 vuruşla 0,165 vuruş yaptığı 2021’de Bellinger’ı oynatmasında “hiçbir yanlış” olmadığını ve müvekkilinin kendisini rahat hissetmediği zamanlarda asla oynamaya zorlanmadığını söyledi. .

Boras, “Dodgers, Cody’yi oynamaya zorlamıyordu” dedi. “Ama Cody iyi bir takım arkadaşı. Ve yeni ameliyat olduğunu bilerek oynamak ve oraya gitmek istiyordu. İşin boyutu bu kadardı. Ve ameliyattan dolayı bariz bir güç kaybı yaşadı.

Dodgers’dan Cody Bellinger, San Francisco Giants’a karşı oynanacak maç öncesinde yedek kulübesinde duruyor.

(Jeff Chiu / Associated Press)

“Dodgers’ın herhangi bir yanlışı yoktu, çünkü Cody’nin oynamak istemesi ve Dodgers’ın da onun oynamasını istemesi karşılıklıydı.”

Friedman daha önceki yanıtında menajerin orijinal yorumlarında Boras Spor Eğitim Enstitüsü’nden bahsetmediğini de belirtti; Güney Kaliforniya merkezli eğitim merkezi Boras müşterilerine, özellikle de Bellinger gibi sakatlıklardan kurtulmaya çalışan kişilere bir nimet olduğunu söyledi. .

Friedman, “Gerçekten ilginç bulduğum şey, Boras Enstitüsü’nden ve onun buradaki rolünden hiç bahsedilmemesiydi” dedi. “Ama bunu burada bırakacağım.”

Çarşamba gecesi Boras’ın açıklamasını ilettiğinde Friedman daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

Bir zamanlar Dodgers serisinin favorisi olan ve 2017’de NL Yılın Çaylağı, 2019’da NL MVP’si ve 2020’de Dünya Serisi şampiyonluğunu kazanan Bellinger, Kasım 2020’de geçirdiği omuz ameliyatının ardından Los Angeles’ta geçirdiği süreye sinir bozucu bir son verdi. Sezon sonrası takım arkadaşı Kiké Hernández ile yapılan kutlamada kötü bir şekilde sakatlandı.

Kasvetli 2021 sezonunun ardından Bellinger, geçen yıl hafifçe toparlandı ve 19 home run ve 68 RBI ile 0,210’luk bir vuruş yaptı.

Dodgers, 28 yaşındaki oyuncunun bu yıl gelişmeye devam edebileceği konusunda iyimserdi.

Friedman, Kasım ayındaki genel müdür toplantılarında, “Adamlarımızla birlikte çalıştığını ve gelecek yıl bizim için gerçek bir güç olacak konuma gelmek için elinden geleni yaptığını biliyorum” dedi.

Ancak Bellinger tahkimde son sezonuna girerken, Dodgers sadece birkaç hafta sonra zor bir mali kararla karşı karşıya kaldı: dış saha oyuncusuna muhtemelen 18 milyon dolardan fazla ödeyecek bir sözleşme teklif etmek ya da parayı biriktirip serbest kalmasına izin vermek. ajan.

Ekip ikincisini seçti ve Cubs’a Bellinger’ı bir yıllık, 17,5 milyon dolarlık bir sözleşmeyle serbest oyuncu olarak imzalaması için kapıyı açtı.

Dodgers menajeri Dave Roberts, Nisan ayında Bellinger’in Dodger Stadyumu’na dönüşü öncesinde, “Keşke onu desteklemek ve ona biraz daha tutarlılık kazandırmak için daha fazlasını yapabilseydik” dedi. “Ama bazen hiçbir cevabınız olmuyor.”

Her ne kadar Dodgers’ın bu kış Bellinger’ı serbest oyunculukta takip etmesi pek mümkün görünmese de – 0,317 vuruş ortalaması, 20 home run ve 0,901 üs artı ağır vuruşları sayesinde piyasadaki en ünlü yarasalardan biri olacak. yüzde – ekip diğer Boras müşterileriyle birlikte çalışabilir. En önemlisi Boras, Dodgers serisinin bir başka yüzü olan ve serbest oyuncu olacak atıcı Julio Urías’ı temsil ediyor.