Dodgers, stadyum ışıklarındaki hatalar için Diamondbacks’ten özür diler

Uzaylı

New member
Dodgers, Perşembe gecesi sezonu açmak için sağlam bir zaferle mutlu bir şekilde Dodger Stadyumu’ndan ayrıldı. Arizona Diamondbacks, sadece sonuçtan değil, hayal kırıklığına uğramış ve sinirlenmiş bir şekilde ayrıldı.

Maçtan sonra Diamondbacks menajeri Torey Lovullo, ev sahibi takımın 8-2’lik galibiyeti sırasında iki yanlış zamanlanmış ışık gösterisinden duyduğu hayal kırıklığını dile getirdi.

Lovullo, “Bundan pek memnun olmadım,” dedi. “Bu herkes için ilk oyun. Umarım çözerler.”

Buna karşılık, Dodgers olanlar için Cuma günü özür diledi. Lovullo özrden memnun kaldı. Diamondback’lerin ilerlediğini söyledi.

Lovullo, “Hafif durumu geride bırakacağız,” dedi. “Dodgers çok profesyonel bir şekilde yanımıza geldi ve bizden özür diledi. Dün bazı yorumların – bu sabah bu kadar uzun bir metin listem vardı – biraz sağır olabileceğini düşündüm. Ama Dodgers’ın bunu gölgede bırakarak ve özür dileyerek harika bir iş çıkardığını düşünüyorum. Yani, biz iyiyiz.”

Perşembe, Dodger Stadyumu’nun yeni LED ışıklarıyla önemli bir oyuna ilk kez ev sahipliği yaptığı gündü. Stadyumun 1962’de açılmasından bu yana, franchise’ın ışıkları değiştirmesinden bu yana ikinci kez oldu; Dodgers, 2007’de orijinal ışıkların yerini aldı.

Organizasyon, değişikliği enerji açısından verimli ve hayran deneyimini geliştirecek bir yükseltme olarak müjdeledi. Daha parlaklar. Tam renkli olarak açılırlar. Anında açılıp kapanabilirler.

Dodgers başkanı Stan Kasten, Ocak ayında FanFest’te “Beyzbol izleyebilir ve bir gece kulübüne gidebilirsiniz” dedi. “Bu harika. Burada her gece eğlenceli ama bu yıl her zamankinden daha eğlenceli olacak.”

Los Angeles Dodgers, 2023 sezonu için sahaya yepyeni bir görünüm getiriyor. Beat muhabiri Jack Harris ve spor köşe yazarı Bill Plaschke, önümüzdeki sezon ve Dodgers’ın ne kadar başarılı olabileceği hakkında konuşuyor.

Teknolojiden yararlanmak isteyen Dodgers, Perşembe günü gece boyunca çeşitli ışık gösterileri ile donatılmış olarak geldi. Bunlardan ikisi Arizona’yı rahatsız etti.

İlk hata, beşinci vuruşta, Will Smith bir RBI tek sağa sahayı dürttüğünde oldu. Jake McCarthy topu sahaya atıp tekrar sahaya atarken ışıklar söndü ve titredi.

Planlandığı gibi mi? Yaptıkları bir şey mi bu?” dedi oyun sırasında Arizona için tümseğin üzerinde bulunan Zac Gallen. “Bilmiyorum. Bunu daha önce görmedim. Biraz şok oldum. Demek istediğim, MLB’nin izin vereceği bir şey gibi görünmüyor. Bunu fark ettim.”

İkinci hata, sekizinci vuruşta, Diamondbacks yardımcısı Carlos Vargas birinci ligdeki ilk maçından önce höyüğün üzerinde ısınırken geldi. Arizona yakalayıcı Gabriel Moreno sahaları görmekte sorun yaşadı, bu yüzden ev sahibi hakem Marvin Hudson hemen birinin ışıkları açması için işaret verdi.

Cuma günü Kasten, hataların “tamamen insan hatası” olduğunu söyledi. Major League Baseball’un duruma karışmadığını söyledi.

Kasten, “Daha yaratıcı şeyler yapmak için gerçekten zaman harcamadan önce elimizdekileri öğreneceğimizi düşünüyorum,” dedi. “Ama bunu önceden söyledik. Neler yapabileceğimizi, ne işe yaradığını, bu hayranlar için neyin işe yaradığını ve bunun gibi şeyleri anlamamız birkaç hafta alacak. Oldukça basit.”

Kasten, bu sezon üç kulüp de dahil olmak üzere, ana liglerdeki diğer takımların basketbol sahalarına LED ışıklar taktığını kaydetti. Bununla birlikte, nasıl kullanıldıkları değişir. Dodgers Perşembe günü agresifti. Beyzbol takvimindeki en önemli gecelerden birinde öğretici bir ders olduğunu kanıtladı.

Kasten, “Gelecek yıl için bunu yapan başkalarıyla konuştum,” dedi. “Ve diğer takımların büyüme sancıları var mı? Evet, yeni şeyler yaparken böyle oluyor.”

Personel yazarı Mike DiGiovanna bu rapora katkıda bulundu.