Dodgers taraftarı Manny Machado homer'ı yakaladıktan sonra topları değiştiriyor

Uzaylı

New member
Hayatı boyunca Dodgers taraftarı olan Renan Zuniga, sopanın sesini duyar duymaz ne yapacağını tam olarak biliyordu.

Victorville'li 45 yaşındaki finans yöneticisi, Dodger Stadyumu'nun sol tribündeki her zamanki koltuğundan fırladı, olabildiğince yükseğe sıçradı ve elinden geldiğince esnedi ve San Diego Padres yıldızının sayı vuruşunu muhteşem bir şekilde yakaladı. Manny Machado, Pazar akşamı Dodgers atıcısı James Paxton'a saldırdı.

Zuniga'nın ustaca hareketlerle işi bitmedi. Zuniga, ayağa kalkıp topu sol elindeki eldivene yerleştirdikten hemen sonra sağ elini Dodgers ceketinin cebine soktu, bir top daha çıkardı ve sahaya fırlattı.

Bu, sayıyı geri attığı yanılsamasını yaratma girişimiydi; neredeyse yirmi yıl süren denemeden sonra bir oyun sırasında yakaladığı ilk topla bunu yapmaya hiç niyeti yoktu.

Zuniga, Haberler'a bir telefon röportajında ”Bu sadece gericiydi” dedi. “Bunu düşünmedim bile, sadece ne yapacağımı biliyordum çünkü kafamda bunu milyonlarca kez prova ettim.”

Görünüşe göre Zuniga şu an için çok iyi hazırlanmış olabilir. ESPN, Padres'in 6-3 galibiyetini anlatan “Pazar Gecesi Beyzbolu” yayını sırasında onun “gizli top numarasının” videosunu yayınladı.

“Onu yakaladım ve o kadar hızlı yaptım ki, kamera hâlâ benden uzaklaşmadı, anlıyor musun?” dedi Zuniga. “Ayrıca bunun ulusal televizyonda yayınlanan bir oyun olmasının da bir faydası olmadı.”

ESPN'den Buster Olney yakalandı Oyun içi röportaj için Zuniga Burada nazik taraftar, “nefret edilen Padre”nin sayı vuruşunu geri çevirmediği için “Dodgers sadıkları tarafından acımasızca yuhalanmaktan” kaçınmaya çalışırken “yakalandığını” itiraf etti.

Zuniga deneyimlerine dayanarak konuşuyordu.

Dodgers oyunlarına 7 yaşında, 2021'de ölen annesi Joyce ile birlikte katılmaya başladı. Şu anda yılda 25 ila 30 maça katılıyor ve genellikle yanında 19 yaşındaki kızı Taylor; 17 yaşındaki yeğeni Daniel Villela; 8 yaşındaki yeğeni Mikey Gullart; veya teyzesi Avis Latscha. (24 yaşındaki kızı Kaitlyn de onunla birlikte maçlara gidiyordu ama şimdi Omaha'da yaşıyor.)

Pazar günkü maçta Villela Zuniga'nın yanındaydı.

Haberler'a şunları söyledi: “Ben her zaman sayıyı yakalamak veya sayı yapmak istemek beni büyüledi”. “2006 yılında sezonluk bilet almaya başladım ve sanırım 13 Eylül 2007'de nihayet ilk home run topumu aldım. Dodgers Padres'le oynuyordu, David Wells atış yapıyordu ve Padres'ten Morgan Ensberg altıncı atışta sayı atıyordu.”

Zuniga'nın Ensberg topunu anında yakalama şansı vardı ama top ön kolundan sekerek yere düştü. Yine de topu başka bir taraftardan “bir milisaniye” önce yakalamayı başardı.

“'Lütfen onu geri atmayın' diyor. Bana topu ver. Ben bir Padres hayranıyım'” dedi Zuniga. “Ona baktım ve 'Şaka mı yapıyorsun? Bu topu geri atmıyorum. Onu saklıyorum.' Benim için bu, sonunda ilk home run topumu elde etmem gibi bir şey.

Ancak Zuniga, “Geri at!” diye slogan atmaya başlayan çok sayıda Dodgers taraftarına bunu açıklayamadı. birçok basketbol sahasında gelenek haline geldiği gibi.

Zuniga, “Yani normalde 10, 15 saniye boyunca şarkı söyleyecekler, eğer söylemezseniz yuhalanırsınız ve onlar yollarına devam ederler” dedi. “Bugün de buna izin vermiyorlar. … Sanki çocukluk hayalim olan sayı vuruşu yapma hayalime gölge düşürmüşlerdi.

Sonunda Zuniga'nın canı sıkılmıştı. O gün vuruş antrenmanı sırasında aldığı başka bir topu ihtiyatlı bir şekilde yakaladı ve sayı vuruşu topuyla değiştirdi.

“Ayağa kalktım. İnsanlar topun bende olduğunu görebilsin diye topu birkaç kez havaya fırlattım ve sahaya attım” dedi. “Ve herkes beni alkışladı ve herkes arkamdan kalktı. O günden beri, bir daha böyle bir şey olursa yanımda bir top getirmem gerektiğini biliyorum.”

O zamandan beri Zuniga, Dodger Stadyumu'na yakınlarına düşen iki sayı daha topla ayrıldı. All-Star Maçı 2022'de Dodger Stadyumu'nda düzenlendiğinde, Zuniga home run derbisinde hazırdı ve eski Dodger Albert Pujols'un, ardından St. Louis Cardinals'ın attığı topu yakaladı. Bu, Zuniga'nın vuruş antrenmanı dışında anında yakaladığı tek home run topuydu.

Manny Machado, Dodgers'a karşı oynanan beyzbol maçında sayı vuruşu yaptı

San Diego Padres'in atanmış smaçörü Manny Machado, Pazar günü Dodgers'a karşı dördüncü atışta sayı vuruşu yaptı.

(Eric Thayer / Associated Press)

Pazar gününe kadar. Artık Pujols ve Machado'nun vurduğu sayı topları, onun mağarasında onurlu bir yerde duruyor – her ne kadar son eklenen kişi Zuniga'nın “Major League Baseball'daki en az favori oyuncularım arasında ilk beşte” olduğunu söylediği bir kişi tarafından vurulmuş olsa da. – Dodgers'ın hatıralarından oluşan geniş koleksiyonu arasında. Bu koleksiyon aynı zamanda 2020 Dünya Serisi şampiyon takımının her üyesinin ayrı ayrı imzaladığı 30 beyzbol topunu ve “Dodger Stadyumu'nda dağıtılan tüm bobblehead'leri” de içeriyor.

Zuniga, Olney ile karısı Keli'nin eve bir top daha getirdiği için ona kızacağını söyleyerek şaka yaptı.

Peki öyle miydi?

“Bu an oldukça önemliydi” dedi, “bu yüzden sanırım bu sefer bedava geçiş hakkım var.”

Ayrıca beklediği öfke veya alay yerine hayranlardan bedava geçiş almış gibi görünüyor.

Zuniga, “Arkadaşlarım, ailem, iş arkadaşlarım, birlikte oynadığım softbol oyuncuları, herkes bana çok olumlu geri bildirimler veriyor” dedi. “Kamera önünde alıntı-alıntı yakalamamın herkes için komik bir ana dönüşmesi çok tuhaf.

“İnsanlar bana ulaşıyor, 'Hey, beni hatırlıyor musun bilmiyorum, eskiden seninle çalışıyordum. Seni televizyonda gördüm. Bu harikaydı!' Dünyadaki herkesin bundan en büyük kazancı aldığına inanıyorum.”