Dodgers taraftarı Shohei Ohtani'nin home run topunu 473 feet sonra yakaladı

Uzaylı

New member
Jon Kramer talihsizliğine inanamıyordu.

Culver City'den 28 yaşındaki veri analisti ve arkadaşları Pazar günü Boston Red Sox-Dodgers maçında üçüncü kale çizgisi boyunca localar seviyesindeki koltuklarda oturuyorlardı. Beşinci vuruşun sonunda yiyecek ve içecek almak için Centerfield Plaza'ya yürümeye karar verdiler.

Büyük video monitörlerinden birinin önünden geçerken Kramer, Shohei Ohtani'nin vuruşta olduğunu fark etti. İzlemek için durdu ve Japon süperstarın bu sezon Dodgers için 30. home run'ını vurduğunu gördü.

Kramer Pazartesi günü Haberler'a “O bir home run vuruyor ve ilk düşüncem 'Bunu koltuğumda değil de bir ekranda izlediğime inanamıyorum. Yanlış zamanda ayrıldık ve bla, bla, bla,' oluyor” dedi.

Ancak yaklaşık iki saniye sonra Kramer, şansına inanamadı.

Kramer, “Top pavyonun üzerinden uçarak geldi, yere düştü, arkamdaki adamın göğsüne çarptı ve yere çarptı, ben de hemen oradaydım ve topu aldım” dedi.

Ohtani'nin Boston'dan Kutter Crawford'a attığı bomba 473 fit yol aldı ve neredeyse sağ-orta saha tribünlerinin üzerindeki çatıyı aştı. Bunun yerine, bir şekilde asılı “Daiso” tabelası ile çatı arasındaki küçük boşluktan uçup plaza alanına inmiş gibi göründü.

“Hayatım boyunca beyzbol maçlarına gittim ve bir kez bile home run topu almaya yaklaşamadım, hele ki bir topun [nearly] “Dodger Stadyumu'ndan ayrıldım,” dedi Kramer. “Dolayısıyla tam doğru yer, tam doğru zaman.”

Kramer, hemen sonrasında, Ohtani'nin patlattığı topla selfie çektirmek isteyen Japon muhabirler ve Dodgers taraftarları tarafından kuşatıldığını söyledi. Bostonlu nişanlısı Julia Brosseau'nun, kendisiyle fotoğraf çektirmek için hemen Red Sox şapkasını çıkarmak zorunda kaldığını söyledi.

Kramer, Ohtani'nin topu imzalamasını umarak numarasını Dodgers personeline bıraktığını söyledi. Ancak bu olmasa bile Kramer, masasında sergileyeceği benzersiz bir parçanın hala olduğunu söyledi.

“Bu çok gerçeküstü,” dedi. “Bu topun – 'Sunday Night Baseball'da, ulusal televizyonda, herkes bundan bahsediyor, sosyal medyada trend oluyor – ve 'Evet, o top bende.' gibi bir şey olması. Yani oldukça çılgınca. Bütün günümü sadece tekrarları izleyerek ve bu anın ne kadar çılgınca olduğunu düşünerek geçirdim.”