Dodgers, Tony Gonsolin’in mücadelelerini tersine çevirmek için ne yapıyor?

Uzaylı

New member
Haziran ayı sona ererken Dodgers’ın rotasyonu şu hale geldi:

Birini – herhangi birini ve bazen herhangi bir cesedi – dört kez oraya atın ve beşinci günde Clayton Kershaw’ın Dodgers’ı kurtarmasını bekleyin.

Uzun vadeli başarı için bir formül değil. Ancak son zamanlarda bu şekilde çalışmak zorunda kaldılar, sakatlıklar onları çiftlik sistemlerinin derinliklerine inmeye zorladı ve 2022 All-Star Tony Gonsolin’in son zamanlardaki etkisizliği bir sorun haline gelme tehdidinde bulundu.

Dodgers’ın Pazar günü Houston’a karşı aldıklarından daha iyi bir Gonsolin versiyonuna ihtiyacı vardı. Kesin değildi, beş vuruşluk, 61 adımlık bir gezide yeterince komuta etmiyordu. Dodger Stadyumu’nda taraftarlar tarafından her zamanki gibi şehvetle yuhalanan Astros’a 6-5, 11 sayılık mağlubiyet kararında yer almadı, ancak takımını 4-1’lik bir deliğe soktu. Jeremy Peña, ikinci vuruşta bir koşucu ile ve yine dördüncü vuruşta bir adamla birlikte Jose Abreu, her biri 400’den fazla fit fırlatmak için.

Astros’u alt üst etmek için geç dört turluk bir açığı aştıktan bir gün sonra, Dodgers sekizinci Pazar günü üç tur için toplandı – Freddie Freeman’ın 2.000’inci kariyer vuruşuyla vurgulanan bir telaş – ve Gonsolin’i kayıptan kurtardı. 10’uncu turda 5-5’e eşit olmak için tekrar toplandılar, ancak yardımcısı Yency Almonte, 11’inci sıranın zirvesinde yer alan tek bir koşucu Mauricio Dubon’dan vazgeçti ve Dodgers’ın geri dönüşleri bitti ve galibiyet serisini dörtte bitirdi.

Kaybına rağmen Dodgers, savunan Dünya Serisi şampiyonlarından üçte ikisini kazandı ve teknik direktör Dave Roberts, takımın bir hafta öncesine göre “çok daha iyi bir noktada” olduğunu söyledi. Dodgers, Colorado Rockies’e karşı üç maçlık bir seri için Denver’a gitmeye hazırlanırken, bu onun iyimserliğini artırdı. “Biraz ivme kazandığımızı hissediyorum” dedi. “Salı günü Clayton’la yola çıkıyoruz ve bu konuda kendimizi iyi hissediyoruz.”

Peki ya her gün?

Atıcıya başlayan Dodgers Tony Gonsolin, Pazar günü dördüncü vuruşta Houston Astros’a karşı atış yapıyor.

(Robert Gauthier / Haberler)

Kershaw, Haziran’da 9-11 olan ve NL West’te Arizona’nın üç maç ve San Francisco’nun yarım oyun gerisinde üçüncü olan Dodgers’ı tek başına taşıyamaz. Gonsolin, özellikle bu ay kaldırdığından daha fazla yük taşıyor olmalı. Dört Haziran başlangıcında 5.82 ERA’sı var. Bu onu kesmez.

Pazar günü zeki olmadığını söyleyerek bariz olanı kabul etti, ancak mallarının çok iyi olduğunu düşünmemesinin ötesindeki nedenleri tam olarak belirleyemedi. Hızını arttırmanın ötesinde cevaplar arıyor ama bu da yardımcı olacaktır. Hızının “ara sıra bir tık” düşebileceğini söyledi, ancak asıl endişesi bu değil.

Giants’a 5’in üzerinde yedi tur bırakan Gonsolin, “Kendimi çok fazla kemirmeye ve adamlara saldırmayı bırakıp sayıların gerisine düşmeye ve sonra onlara iyi bir vuruş atışı yapmaya çalışırken yakaladığımı hissediyorum” dedi. Geçen Pazar, önceki başlangıcında 3 vuruş.

“Üste insanlarla çıktığım için kendimle gurur duyuyormuşum gibi hissediyorum ve bunu son birkaç kez yapamadım. Bu yüzden bir sonrakinden önce çözmeliyim.”

Bunu yeterince hızlı anlayamıyor. Roberts, “Sanırım her zaman ne yapabileceğimizi araştırıyor ve anlamaya çalışıyoruz,” dedi, “ama o, bir oyunda daha derine ineceğine kesinlikle güvendiğimiz bir adam.”

Gonsolin iyi hissettiğini ve beş vuruştan sonra çıkmak istemediğini söyledi. Fazla çalışmadı: Bir yürüyüşten vazgeçti ve bu 61 sahadan 40’ı vuruş olmak üzere üç vuruş kaydetti.

“Doktora söyledim. [Roberts] Gitmeye hazırım ve o sadece zamanının geldiğini düşündü. Biraz katılıyorum,” dedi Gonsolin. “Eşyalarım bugün pek iyi görünmüyordu. Çok keskin görünmüyordu. Ama devam etmek ve içeride kalmak istedim.

O tartışmayı kazanamayacaktı. Roberts, “Bugün eşyalarının pek çok dişi varmış gibi görünmüyordu,” dedi. “Pek fazla vuruş, savurma ve ıskalama olmadı ve sanki topu oyuna sokmanın bir yolunu buluyor gibiydiler.

“Dizilişin zirvesinin tekrar gelmesiyle hissettim, onlara farklı bir görünüm vermenin oyunu kontrol altında tutmamız ve bir top oyunu kazanmamız için bize en iyi şansı verdiğini hissettim. Bu yüzden o şeylerden biri olduğunu düşünüyorum. Onun için eziyet oldu.”

Roberts, Gonsolin için sorunun nerede olduğundan emin olmadığını söyledi. “Kaydırıcının gerçekten keskin olduğu bazı başlangıçlar oldu. Sadece son birkaç başlar, düz değişime karşı o spliti tekrar atıyor. Eğri topu bugün özellikle keskin değildi ama genel olarak, bu cevabı bilmiyorum.

Soru, Roberts’ın rotasyonu nasıl bir araya getirmeye ve Dodgers’ı sakatlanan oyuncularından bazıları tekrar iyileşene kadar ayakta tutmaya nasıl devam edebileceğidir.

Julio Urías (arka dizindeki gerginlik) Pazar günü A Sınıfı Rancho Cucamonga için rehabilitasyona başladı ve geri dönmesi yakın olabilir; sağlıklı olduğunda, Kerhsaw, Gonsolin ve çaylaklar Bobby Miller ve Emmet Sheehan ile rotasyona yeniden katılacaktı. Miller, büyük ligdeki ilk çıkışını 23 Mayıs’ta yaptı ve Sheehan, 16 Haziran’da çıkış yaptı.

Roberts, Pazar günkü maçtan önce Gonsolin hakkında “gerçekten iyi” hissettiğini çünkü bir önceki başlangıcından bu yana fazladan dinlendiğini söylemişti, ancak bu duygu doğru bir tahmin değildi. Ancak Roberts, Gonsolin’e hâlâ güvendiğini söyledi.

Roberts, “Bir sonraki maçta ondan beklediğimizi daha çok göreceğinize dair tüm güvenim var” dedi.

Değilse, hey, her zaman Kershaw vardır. Ve sonra yağmur için dua edin.