Dodgers, Walker Buehler'in sezona başlamasını ertelemeye karar verdi

Uzaylı

New member
Walker Buehler ikinci Tommy John ameliyatından dönmek için ne kadar istekli olsa da, eski Dodgers oyuncusunun 10 Haziran 2022'den bu yana ilk normal sezona başlaması için en az bir ay daha beklemesi gerekecek.

Dodgers, Buehler'in de onayıyla, iş yükünü sınırlamak ve Ekim ayında forma giyme şansını artırmak için tecrübeli sağ elini kullanan oyuncunun sezona başlamasını ertelemeye karar verdi.

Genel menajer Brandon Gomes spesifik sayılara girmiyor ancak Buehler'in 150-175 vuruş ve 24-27 başlama ile sınırlı olması bekleniyor. Son normal sezonunda, 2021'de 33 başlangıçta 207 ⅔ vuruş attı.

Cumartesi günkü hayran festivali etkinliğinde Buehler, “Ne kadar hızlı gelişebileceğim açısından bunda biraz sanat, biraz da bilim olduğunu düşünüyorum” dedi. “Eminim bazı rehabilitasyon başlangıçları yapacağım ve yılın başlarında rotasyona gireceğimi umuyorum, sonra da oradan devam edeceğiz.

“Çok fazla derinliğimiz, çok fazla yeteneğimiz var. Buraya geldiğimden beri hiçbir zaman tek kişilik bir gösteri olmadı ve bu yıl da olmayacak, bu yüzden 220 atış ya da buna benzer bir şey atmak gibi çılgın bir yük hissetmiyorum. Ama oynarken gerçekten iyi olmak istiyorum ve iyi miktarda oynamak istiyorum.”

Dodgers, Buehler'in geç başlangıcını atlatmak ve Japonya'da haftada bir kez atış yapan yeni başlayan Yoshinobu Yamamoto'nun, sekiz büyük lig sezonunda hiçbir zaman 120'den fazla atış atmayan Tyler Glasnow'un ve James'in iş yükünü hafifletmek için fazlasıyla yeterli derinliğe sahip. Son üç sezonda sadece 20 başlangıç yapan Paxton.

Genç sağ elini kullanan oyuncular Emmet Sheehan, Gavin Stone, Michael Grove, Kyle Hurt ve Landon Knack ile solak Ryan Yarbrough, Yamamoto, Glasnow, Bobby Miller ve Paxton'un yer alacağı erken sezon rotasyonunu doldurmak için hazır olacak.

Teknik direktör Dave Roberts, “Kimsenin bir zaman çizelgesi olduğunu sanmıyorum, ancak bunun Walker için sezona geç başlayacağını söylemek doğru olur” dedi. “Fakat rehabilitasyon çalışmaları harika görünüyor ve Walker'ın harika bir yıl geçirmesini bekliyorum.”

29 yaşındaki Buehler'in ağırlık salonunda çok çalıştığı açıkça görülüyor. Sezonun zorluklarına daha iyi dayanmasına yardımcı olacağını umduğu yaklaşık 20 kilo kas ekledi.

2015'te Vanderbilt'ten ilk turda draft edildikten sonra ilk büyük dirsek ameliyatını geçiren Buehler, “Bir miktar kilo aldım” dedi. “Dirseğim sürekli kırılıyor dostum, bu yüzden biraz ağırlık vermek zorunda kaldım ve onu biraz korumaya çalışın.

Ohtani rehabilitasyon raporu

Shohei Ohtani, 20-21 Mart'ta Seul'de San Diego'ya karşı oynanacak sezon açılış serisinde takımın smaçör oyuncusu olarak görev yapmaya hazır olacağından “çok emin” olduğunu söylerken, iki yönlü yıldız henüz atış kısmına başlamadı. Geçen 19 Eylül'de Tommy John'un ikinci ameliyatından sonra rehabilitasyon.

Gomes, Ohtani'nin rehabilitasyonunun başlangıç aşaması hakkında “Henüz oturup bunun haritasını çıkarmadık” dedi. “Şu anda işin vurucu kısmına odaklandık. Açıkçası, fırlatma bir noktada bunun ana parçası olacak, ancak henüz bunun için çok fazla zaman harcamadık.”

Shohei Ohtani, sağda, Dodgers'ın Cumartesi günü Dodger Stadyumu'ndaki hayran festivali etkinliği sırasında medyaya konuşuyor.

(Brian van der Brug/Haberler)

Ohtani, 2018'de Angels formasıyla ilk büyük dirsek sakatlığını yaşadığında Ekim ayı başlarında ameliyat oldu ve 2019 sezonunun ilk ayını kaçırdı. Ancak 7 Mayıs'ta geri döndüğünde, atış rehabilitasyonu vuruşunu pek etkilemedi.

20 Mayıs maçlarında 0,692 taban artı yavaşlama yüzdesi, üç homers ve 13 RBI ile 0,250'ye ulaştığı yavaş bir başlangıcın ardından Ohtani, 27 Haziran'da 1,091 OPS, dokuz homers ve 22 RBI ile 0,340'a ulaştı. oyunlar. Sezonu 106 maçta 0,286 ortalama, 0,848 OPS, 18 homers ve 62 RBI ile tamamladı.

Ohtani bir tercüman aracılığıyla, “Arizona'ya vardığımda fırlatma programıma başlayacağım ve oradan gideceğim” dedi. “Canlı yayın gibi bir şey planlamadık [batting practices sessions]. Kamp boyunca kulaktan kulağa çalacağız. Ana odak noktamız vurmak olacak ve yıl boyunca satış konuşması programını kolaylaştırmaya çalışacağız.”

Ekşi tadı kalıyor

Ohtani, Yamamoto, Glasnow ve diğerlerini netleştiren ve Dodgers'ı World Series'in favorileri olarak konumlandıran 1,2 milyar dolarlık kış harcama çılgınlığı, en çok tercih edilen 100 galibiyetli Dodgers'ın 84-100 galibiyetli Dodgers'ı geride bıraktığı geçen Ekim ayındaki play-off hayal kırıklığını silmedi. Üç maçlık Ulusal Lig lig serisinde Arizona Diamondbacks'i kazanın.

Üçüncü kaleci Max Muncy, “Yani hâlâ orada” dedi. “Bunun başka yolu yok. Biz berbattık. Gerçekten biraz batırdık. Diamondback'lerden herhangi bir şey almaya çalışmıyorum – çok iyi oynadılar ve onlara şapka çıkartıyoruz – ama biz bunu mahvettik. Böyle bir şey olduğunda, bir süreliğine aklınızda kalır.”

Dodgers seride 19-6 geride kaldı ve üç başlangıç atıcısı – Clayton Kershaw, Miller ve Lance Lynn – 4 ⅔ vuruşta 13 kazanılmış koşu ve beşi homers dahil 16 vuruşla sarsıldı. 906 koşu ve 0,795 OPS ile beyzbolda ikinci sırada yer alan Dodgers hücumu, dört ekstra taban vuruşuyla 0,177'ye (96'ya 17) ulaştı.

Muncy, “Bir dart tahtası alıp dart attığınızda ters giden bir şeyin üzerine düşeceğini düşünüyorum” dedi. “Vurmadık. Gol alamadık. Biz atış yapmadık. Her şey ters gitti.”

Kısa atlamalar

Geçtiğimiz sezon double-A Tulsa ve triple-A Oklahoma City'de 25 başlangıçta 3.77 ERA ile 4-6'lık skorla 4-6 kazanan, en iyi atış potansiyeli olan Nick Frasso, Kasım ayında küçük bir labrum ameliyatı geçirdi ve 25 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncu, 2024 sezonunun hepsini olmasa da çoğunu özlüyorum. Gomes, “Rehabilitasyonu iyi gitti” dedi, “ama o kadar genç ve yetenekli ki, hazır değilse onu zorlama riskine girmeyeceğiz.” … Dodgers, San Diego, Colorado ve Boston'da altı sezonun bazı kısımlarında 4.66 ERA ile 17-24'lük bir skorla kurtarıcı Dinelson Lamet'i bahar antrenmanına davetle ikinci lig anlaşmasına imzaladı.