Dodgers yardımcısı Ryan Brasier’in sloganı: Devam ettim

Uzaylı

New member
Sağ kulağının üstündeki ancak çeyrek inç uzunluğundaki küçük bir yara, iki yıl önce Dodgers yardımcısı Ryan Brasier’in kafasına bir beysbol topu tarafından verilen hasarı yalanlıyor.

O zamanlar Boston Red Sox’ta olan 35 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncu, baldır yaralanmasından dolayı rehabilitasyonunun son aşamasındaydı ve bir ekip içi yarış sırasında 160 km/s’lik bir araçla kafasının sağ tarafından vuruldu. 4 Haziran 2021’de takımın Fort Myers, Fla’daki bahar eğitim tesisindeki maç.

“Kulağımı yanlara doğru yırttı, kafamda büyük bir yarık vardı, kafatasımda çatlak vardı, beynimde kanama, kötü bir beyin sarsıntısı, kulaklarımda çınlama,” dedi Brasier neredeyse gerçekçi bir tavırla. küçük bir ayak bileği burkulmasını tarif ediyordu. “Oldukça ciddiydi.”

Daha da dikkat çekici olanı, Brasier’in, atıcılar için travmatik ve bazen kariyerlerini değiştirebilecek korkunç bir olaydan neredeyse hiç zihinsel yara almamış olmasıdır; bu, Alex Cora’yı o kadar sarstı ki, Red Sox yöneticisi, gazetecilere neler olduğunu anlattıktan sonra Brasier için dua etmelerini istedi. olmuş.

36 saatlik hastane kalışının bir kısmını yoğun bakımda geçiren Brasier, 2021 Eylül ayı başlarında büyük liglere döndü ve sezonun son ayında 13 maçta 1.50 ERA ile 1-1 galip geldi.

Red Sox, joker bir takım olarak Amerikan Ligi Şampiyonası Serisine ilerlerken ve altı maçta Houston Astros’a yenilirken yedi playoff maçında sahaya çıktı.

Brasier, 2022’de Red Sox için 68 maçta 5.78 ERA ile 0-3’lük skorla tam bir sezon oynadı. 2023’te Boston için ilk 20 maçında mücadele etti, 7.29 ERA ile 1-0’a gitti ve 15 Mayıs’ta göreve atandı.

Brasier, 5 Haziran’da Dodgers ile küçük bir lig anlaşması imzaladı, 20 Haziran’da büyük liglere terfi etti ve o zamandan beri, 1.79 ERA ve Cuma gecesi Colorado Rockies galibiyetiyle 20 maçta tasarruf edin.

Brasier, “Dürüst olmak gerekirse, 1. Günden itibaren amaç, geri dönen bir oyuncudan çekinmemekti,” dedi. “Tekrar bir beysbol topu elime bile almadan önce onun önüne geçmek istedim. O engeli aşabilirsem, olayların akışına geri dönmek oldukça kolay olacak gibi hissettim ve olan da buydu. Ben kıpırdamadım. Ben sadece devam ettim.

Bu son cümle, Brasier’in Teksas’taki Weatherford Junior College’da Melekler arasında altıncı turda seçildiği 2007’de başlayan ve çok az farkla bazı aşırı inişler ve çıkışlar yaşadığı 17 yıllık profesyonel kariyeri için mantrası olabilir. arasında.

Nihayet 2013’te Melekler tarafından çağrılmadan önce küçük liglerde yedi sezonun bölümlerini mi oynuyorsunuz? Brasier yoluna devam etti.

2014’ten sonra Angels ve 2016’dan sonra Oakland Athletics tarafından serbest bırakıldığı, Tommy John ameliyatı geçirdiği ve 2017 sezonunu Japonya’da oynadığı bir büyük lig görünümü olmadan dört yıl daha mı gitti? Brasier yoluna devam etti.

2018’de birlikte Dünya Serisi kazandığınız, 34 normal sezon maçında 1.60 ERA ile 2-0 gittiğinizde ve önemli bir kurulum görevlisi olarak dokuz sezon sonrası maçın 8⅔ vuruşunda bir kazanılmış koşudan vazgeçtiğinizde bu sezon sizi serbest bırakın. daha yakın Craig Kimbrel için? Brasier yoluna devam etti.

Brasier, “Bu sadece oyun, dostum,” dedi. “Boston tarafından serbest bırakılmak, evet, gururunu incitiyor, ama fişini çekmeye devam etmelisin. Dodgers bana neler yapabileceğimi gösterme şansı verdi ve birkaç küçük düzeltme ve yeni bir adımla … tüm farkı yarattı gibi görünüyor.

Brasier, neredeyse tamamen, ortalama 95,4 mil / saat olan ve bu sezon 98 mil / saate ve 85 mil kaymaya dokunan dört dikişli bir hızlı topa güvenirken, ara sıra yapılan değişiklikler ve platinler karıştırıyordu. Dodgers, ona solak vuruculara karşı başka bir silah vereceğine inanarak hızlı bir top atmaya başlamasını önerdi.

91,3 mph kesici, Brasier için baskın bir adım olmadı – rakipler 0,278 (18’e beş) vuruyor ve onunla biten yarasalarda üç vuruş yapıyor – ancak bu, vurucuların kafasında başka bir adım attı. Brasier’in kaydırıcısıyla biten vuruşlarda 20 vuruşla 0,138 (58’e sekiz) vuruş yapıyor.

Kesici, Brasier’in bu sezon 0,306’ya (72’ye 22) . 2022’de 906 OPS ve 2021’de 1.230 OPS ile .474 (19’a dokuz).

Brasier, “Kesici çok büyüktü,” dedi. “İmzaladıktan hemen sonra atmaya başladım ve oldukça hızlı bir şekilde yakalandı. İki adımlı bir atıcı olmak yerine, onlara düşünecekleri başka bir şey vermek için o üçüncü adımı ekledim.

Brasier, Cuma gecesi Colorado Rockies karşısında Michael Toglia’nın vuruşuyla 6-1 galibiyetini kapattıktan sonra Dodgers ile rakiplerini kariyerinin düşük bir .145 vuruş ortalamasında ve .462 OPS’de tuttu, 18 sayı attı ve 21⅓ vuruşta yedi yürüdü.

Dodgers tarafından derinlik için çağrıldı, ancak Brusdar Graterol, Caleb Ferguson’un da dahil olduğu bir grup olan daha yakın Evan Phillips’in önünde Dave Roberts’ın “güven ağacı” olarak adlandırdığı yardımcılara katılarak daha yüksek kaldıraçlı bir role doğru yol aldı. ve yakın zamanda Brasier’in 2018 Red Sox takım arkadaşı olan sağ elini kullanan Joe Kelly’yi satın aldı.

Roberts, Chicago Cubs’tan alınan emektar sağ elini kullanan oyuncuya atıfta bulunarak, “Muazzam bir etkisi oldu – onun hakkında pek bir şey bilmiyordum, ancak Chris Martin’in geçen yıl bizim için yaptığıyla karşılaştırılabilirdi,” dedi. 2022 ticaret son tarihinde ve Dodgers için 26 maçta 1.46 ERA ile 3-1 kazandı.

“Her konuda güvenebileceğiniz bir adam. Yarışmayı seviyorum. Nabzı seviyorum. O çok yükseğe çıkmıyor. Pek bir şey söylemiyor. Ama ondan her ne istediysek, yaptı. Bu yüzden benim için hoş bir sürpriz oldu.”

Brasier, kafaya giden o çizgi sürüşünden hem fiziksel hem de zihinsel olarak kurtulmasaydı bunların hiçbiri mümkün olmayacaktı, ancak atıcı bu olayı silmiş gibi değil.

Sağladığı ekstra koruma katmanı için takmaya devam ettiği karbon fiber ve Kevlar astarlı şapkasını her taktığında Brasier’e bunu hatırlatıyor.

Brasier daha kalın, daha ağır başlık için “Ona o kadar alıştım ki, sanki orada bile yokmuş gibi,” dedi. “Kafaya bir hat sürücüsü tarafından vurulmak, çok sık olmasa da sahada olan şeylerden biridir.

“Erkekler ellerinden ya da bileklerinden vuruluyor, kemikleri kırılıyor ve geri geliyorlar. Açıkçası, bu daha ciddiydi, ama bu olduğunda, tekrar atacağımı biliyordum. Bana göre, geri dönmek için başka bir yaralanmaydı.