Dodgers, yetenekli vaatler ve ayrıca potansiyel ‘volatilite’ sergiliyor

Uzaylı

New member
Takımı offseason’un sonunda bir araya gelirken, kıdemli satın almalar, çaylak adayları ve geçen yılki 111 galibiyet takımından devralınan yıldız gücünden oluşan yeni görünümlü bir mozaik olan Dodgers menajeri Dave Roberts, neyin geleceğini görebiliyordu.

Tüm silindirler tıkladığında, yeniden yapılandırılan takımın hala World Series beklentilerine layık bir ezici güç olabileceğini biliyordu.

Ancak pek çok yeni yüz ve onları takip eden çok sayıda soru işareti ile Roberts, üstesinden gelmeleri gereken tuzaklar konusunda onları uyardı.

Bahar başlamadan önce “Kesinlikle çok daha fazla bilinmeyen var” dedi. “Bence dalgalanma demek bile adil.”

Dodgers’ın bu hafta sonu Arizona Diamondbacks’e karşı sezon açılış serisinde bu çok açıktı.

İki oyunda, Dodgers galip geldi, Diamondbacks başlangıç oyuncularını erken dövdü, geri çekilmek için zamanında vuruşlar yaptı ve çok yüksek vaatlerini sergileyen galibiyetlere doğru yol aldı.

Ancak onları dört maçlık bir bölünmeye razı etmeye zorlayan iki tek turluk mağlubiyette, 2023 takımlarının potansiyel eksiklikleri ortaya çıktı.

Her iki maçta da, skor pozisyonunda koşucularla bir vuruş elde edemediler (Cuma günü 7’ye 0; Pazar günü 6’ya 0). İki kez, en güvendikleri kurtarıcılarından biri oyunun sonlarına doğru bir devam koşusu verdi.

Sezon açılışında bir başarısızlık anlamına gelmese de, Dodgers’ın performansı, onları yeni kampanyada takip eden korkuları bastırmak için çok az şey yaptı.

Pazar günkü final yenilgisinden sonra Roberts, “Zayıflıkları henüz bilmiyorum,” dedi. “Kadromuzu hâlâ seviyorum. Sadece henüz yola çıkmamış birkaç adam olduğunu düşünüyorum.”

İşte Dodgers’ın açılış serisindeki en dikkate değer iniş ve çıkışlardan beşi: