Dodgers zafere doğru ilerlerken Shohei Ohtani hücuma kilitlenmiş durumda

Uzaylı

New member
CHICAGO —

Shohei Ohtani'nin bu sezon Tommy John ameliyatından sonra iyileşirken tek yönlü bir yıldıza dönüşmesinin en az bir faydası olacağı düşünüldü; Dodgers menajeri Dave Roberts'ın bahar antrenmanında ima ettiği gibi.

Anaheim'daki altı sezonunun dördünü başlangıç atıcısı ve vurucu olarak geçiren ve neredeyse sadece hücuma odaklanan Ohtani, 2021 ve 2023'te Angels ile Amerikan Ligi'nde en değerli oyuncu ödüllerini kazandığında olduğundan daha da ölümcül bir vurucu olabilir mi?

Rakamlar evet diyor.

Ohtani, Salı gecesi Chicago White Sox'a karşı oynanan maçta sayı vuruşuyla öne geçti, Freddie Freeman'ın üçüncü vuruş vuruşunda yürüdü ve gol attı ve Dodgers'ı zorlamaya yardımcı olmak için dördüncü turda ikili bir tekliyle nihai galibiyet serisine girdi. Garantili Oran Alanında 4-3 galibiyete.

Bobby Miller, iki vuruşta üç koşu ve dört vuruşla zorlandı, ancak altı kurtarıcı – Michael Peterson, Yohan Ramirez, Anthony Banda, Blake Treinen, Daniel Hudson ve Evan Phillips – Dodgers yarı noktaya ulaştığında yedi golsüz vuruş için bir araya geldi. Sezonun 50-31'lik rekoruyla.

Aralık ayında 10 yıllık, 700 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan Ohtani, yıldızlarla dolu bir kadroda açık ara hız belirleyici oldu ve vuruş ortalamasında (.320) büyük liglere ve yavaşlama yüzdesinde (.634) Ulusal Lig'e liderlik etti. , taban artı yavaşlama yüzdesi (1.032) ve sayı vuruşu (24).

Ayrıca 21 double, 60 RBI, 63 run ve 99 vuruşu var ve 2021'de 46 homer, 100-RBI sezonunu ve 2023'te 44 homer, 95-RBI sezonunu geçme hızına sahip.

Ohtani Japonca şunları söyledi: “Daha az iş yükü olduğu için düzgün bir şekilde iyileşebildiğim tartışılmaz.” dedi Ohtani. “Ayrıca, yıldan yıla deneyim kazandıkça smaçör olarak gelişiyorum. Bunun iyi sonuçlara yol açacağını düşünüyorum.”

Roberts, büyümenin yalnızca Ohtani'nin ürettiği güçte değil, aynı zamanda gösterdiği plaka disiplininde de olduğunu görüyor.

Roberts, “Sanırım Shohei, vuruş bölgesini kontrol edebildiğinizi, vuruş yapanların sayımlarında bile topları alabildiğinizi gösterdiğinizde birçok özel şeyin meydana geldiğini anlıyor” dedi. “Geçmiş yıllarda sallanmayı sevdiği için kovalamaya karşı büyük bir eğilimi vardı. Ama sen ne zaman [lay off bad pitches]vuruş bölgesinde atışlar kazanırsınız.

Ohtani, sağ saha oyuncusu Tommy Pham'in eldiven giydiği ancak başaramadığı bir önde giden vuruş için Chris Flexen'in plakanın dış yarısında 2'ye 2'lik bir viraj alarak ilk vuruşta Dodgers'a 1-0 öne geçti. duvarın üstüne sabitlemek için.

Ohtani ikinci kaleye yarı yolda iken birinci kaleyi kaçırmış olabileceğini fark etti, bu yüzden koşusuna devam etmeden önce torbaya dokunmak için geri döndü.

Ohtani, “Üzerine basıp basmadığımı bilmiyordum, bu yüzden her ihtimale karşı geri döndüm.”

Ohtani, üst üste dokuzuncu maçında RBI yaptı ve beş oyuncunun elinde bulunan ve son olarak 1955'te Roy Campanella tarafından elde edilen franchise rekorunu egale etti.

Liderlik uzun sürmedi. Omuz sakatlığı nedeniyle iki ay sahalardan uzak kaldıktan sonra ikinci startını yapan Miller, ilk devrenin altını açmak için Pham'a yürüdü ve Andrew Benintendi'ye ilk atışta hızlı top gönderdi, o da iki sayılık bir homer'ı sağ sahaya 2 sayıyla ezdi. -1 White Sox önde.

Luis Robert Jr. saha içi tekliye ulaştı ve Eloy Jimenez sola doğru RBI double'ı içerek 3-1 öne geçti. Gavin Sheets, Miller'ın 21. sahasında ilk çıkış için merkeze doğru uçtu.

Miller, Paul DeJong'a karşı 11 adımlık bir savaşı kazandı, White Sox'un kısa stoperini saatte 98 mil hızla topla vurdu ve Korey Lee'nin dışarı çıkmasını sağladı, ancak atışını tamamlamak için 38 atışa ihtiyacı vardı. Miller bir tekliden vazgeçti ve golsüz bir saniyede iki yürüdü ve atış sayısı 60 iken, üçüncüyü başlatmak için Peterson'ın lehine çekildi.

Roberts, Miller hakkında “Hiçbir fikri yoktu” dedi. “Bütün gece arama yaptığını görebiliyordunuz ve eşyaları pek de keskin değildi [enough] adamları uzaklaştırmak için. Değişiklik kontrolden çıktı. Kaydırıcı orada yuvarlanıyordu. Ve hızlı topla bazı iyi atışlar yaptığında onları bozuyorlardı. …

“Sağlıklı olduğundan memnunum ancak ikincil seslerin icrasından veya keskinliğinden memnun değilim.”

Bu, Chicago'nun yaklaşık 60 mil kuzeybatısındaki McHenry, Illinois'de büyüyen ve Salı gecesi 30-35 aile üyesi ve arkadaşının katıldığı Miller için İkinci Şehir'deki ikinci sarsıntılı başlangıçtı.

Miller, 5 Nisan'da Wrigley Field'da Cubs'a karşı 1⅔ vuruşta beş koşu ve dört vuruştan vazgeçti. Chicago'daki iki başlangıçta Miller, 3⅔ vuruşta 19.63'lük skorla sekiz koşu ve ikisi home run dahil sekiz vuruştan vazgeçti. ERA, dört vuruş ve beş yürüyüşle.

Mezuniyet töreni kralı değil.

Miller, “Omuz harika hissettiriyor, vücudum harika hissediyor, ama belki bazen orada biraz fazla çabalıyorum” dedi. “Bugünkü iyi atışlarda bile pek çok iyi değerlendirme yapılmış gibi görünüyordu. Birçok atışta faul yaptılar, bu da atış sayımın çok yükselmesine ve oyunun erken safhalarında oyundan atılmama neden oldu.”

Ancak Dodgers'ın hücumu Miller'ı paçavradan kurtardı ve arena onu kurtardı; Peterson iki vuruş yaptı ve Treinen 1⅓ vuruş yaptı.

“Yedi [scoreless] hariç hemen hemen herkesten vuruşlar [Alex] Vesia ve [Ryan Yarbrough]” dedi Freeman. “Birçok adamın mükemmel olması gerekiyordu ve bunu yapmak zordu, ancak öne çıktılar. Bu gece sadece dört gol attık ve bunu değerlendirdiler. Boğa güreşine hakkını vermelisiniz. Bu yüzden kazandık.”

Ohtani ve Freeman'ın da zaferin her yerinde parmak izleri vardı. Dodgers üçüncü turda Ohtani'nin yürümesi ve Freeman'ın platinle uzaklaşması ve karşı sahadaki iki koşuluk homer'ı sola doğru sürmesiyle skoru 3-3 eşitledi.

Gavin Lux dördüncü turda bir dışarıda kaldı, Miguel Vargas'ın soldan tek vuruşuyla üçüncü oldu, son dokuz başlangıcının her birinde yedek dış saha vuruşları yaptı ve Ohtani'nin RBI teklisinde sağa doğru gol atarak 4-3 öne geçti.

Freeman, Ohtani hakkında “Onun hakkında daha fazla ne söyleyebiliriz bilmiyorum” dedi. “O muhteşem bir oyuncu. Herhangi bir takımda ilk yılın nasıl geçeceğini asla bilemezsiniz ama bazen geri çekilip böyle bir oyuncuyu takdir etmeniz gerekir.”

Teo geri döndü

Teoscar Hernández, Pazar sabahı ölen 94 yaşındaki büyükbabası Pedro Perez'in cenazesi için Dominik Cumhuriyeti'ne gittikten sonra Salı öğleden sonra takıma geri döndü. Dış saha oyuncusu Salı gecesi oynanacak maçta kadroda yoktu ancak vuruş sırasına göre oyuna dahil edilebilirdi.

Hernández, sağlığı bozulan büyükbabası hakkında “Tüm hayatım boyunca onunla yakındım ve o beyzbolu sevdi, sevdi, sevdi” dedi. “Gerçekten büyük bir hayranıydı. Ama giderek daha da hastalanıyordu, bu yüzden bir noktada biz de bunu bekliyorduk. Ama artık daha iyi bir yerde olduğunu düşünüyorum. Daha fazla barış.”