Dodgers’a dönüş Kiké Hernández’i nasıl yeniden canlandırdı?

Uzaylı

New member
Kiké Hernández’in Los Angeles sakini olarak geri döndüğü ilk gün, üç hafta gibi gelen yaklaşık üç yılın ardından Toluca Gölü’ndeki Olive & Thyme’ı kahvaltı için ziyaret etmesiyle başladı. Çek görmedi. Özgür. Bir hoş geldin hediyesi.

Hernández, “Biraz utanç verici” dedi.

Kiké Hernández utandı mı? Bir reggaeton ritmi duyduğunda kalçasını sahaya doğru itmekten korkmayan kalabalığın favorisi mi? Muz kostümlü Dodger mı? O adam?

Hernández, “Saha dışında oynarken ve oyun sırasında rastgele ‘Kiké’ tezahüratları başladığında hala her zaman utanıyorum” dedi. “İnsanlar kişiliğimden dolayı her şeyi sevdiğimi düşünüyor… ama çok utanıyorum.

Bunu çarpıtmayın. Hernández, geçen ay Dodgers’a yeniden katıldığından bu yana, başka bir lig şampiyonluğuna giden bir kulüp için tanıdık bir kıvılcım olarak hissettiği tüm sevgiyi takdir ediyor. Görünüşe göre biraz ihtiyacı vardı.

Hernández’in sezonu, Boston Red Sox’ta kariyerinin en kötü yılını geçirirken kabus gibi başladı. Görünüşe göre her şey ters gitti.

Eleştiri her golsüz oyun ve her kafa karıştırıcı hatayla birlikte arttı. Red Sox’u, Ruthian’ın sezon sonrası performansıyla Dünya Serisinde iki galibiyete taşıdıktan iki sezon sonra, Justin Turner’ı Boston’a aldıktan sadece birkaç ay sonra, serinin alışılmadık bir yüzü olarak neredeyse üç yıl geçirdikten sonra, kudurmuş bir adamın kum torbasına dönüştü. hayran kitlesi.

Nihayetinde yardımcı adam, play-off pozisyonu için mücadele eden takıma o kadar kötü zarar veriyordu ki, takım onsuz ilerlemeye karar verdi. Red Sox onu iki küçük lig için Los Angeles’a gönderdi. Red Sox Ulusu sevindi. Dodgers taraftarları da aynısını yaptı.

Hernández, Dodgers’ın Cuma gününden itibaren üç maçlık bir seri için ziyareti sırasında ilk kez Fenway Park’a dönen eski Red Sox rolünde Mookie Betts ve Ryan Brasier’e katılacak. Hernández çok farklı bir ruh haliyle gelecek. Dodgers’ın 31 yaşındaki oyuncuyu yeniden kadrosuna katmasının üzerinden sadece bir ay geçti ancak bu hamle kariyerini şimdiden yeniden canlandırdı.

Hernández, “En hafif tabirle, harika bir manzara değişikliği oldu” dedi.

Dodgers, Hernández’i solak atışlara karşı takımın zeminini yükseltmeye yönelik hızlı bir ıslah projesi olarak gördü. Onun mekaniğini ve zihniyetini zaten bilen koçların vuruş yapması yardımcı oldu. Düzenlemeler hızlı bir şekilde uygulandı; işin içine girmek bir sorundu ve sonuçlar anında gerçekleşti.

23 maçta 0,727 taban artı yavaşlama yüzdesi ve yedi double ile 0,274 vuruş yapıyor. 100 OPS+’ı onun ligde ortalama bir smaçör olduğunu gösteriyor. Muhteşem bir şey yok. Ancak ortalama, bu sezon Red Sox’la 86 maçta elde ettiği 0,222 vuruş ortalaması, kariyerindeki en kötü 0,599 OPS ve 61 OPS+ ile karşılaştırıldığında çarpıcı bir gelişme.

Hernández, “Bulduğumda oldukça hızlı tıkladım ama bu kadar hızlı tıklayacağımı düşünmemiştim” dedi. “Büyük bir düzenleme değildi ama aynı zamanda öyleydi. Ama hâlâ çalışıyoruz. Hâlâ yeni fikirler buluyoruz ve hâlâ farklı şeylerde daha iyi olmaya çalışıyoruz.”

Sahada Red Sox’la lig lideri 14 hata yaptı. Dodgers’la elmasın etrafında zıplayarak değer sağlıyor (zaten sağ saha, yakalayıcı ve atıcı dışında her pozisyonda zaman harcadı). İki hatası üçüncü aşamadaydı; 2019’dan beri oynamadığı bir pozisyondu.

Sanki hiç ayrılmamış gibi.

Kiké Hernández, Dodger rolünde çok daha iyi oynuyor; bu, Red Sox’taki sezonuna göre büyük bir gelişme.

(Kyusung Gong / Associated Press)

Yakalayıcı Austin Barnes, “Kiké’yi seviyorum” dedi. “Onu iyi arkadaşlarımdan biri olarak görüyorum. Biz kardeş gibiyiz. Yıllar boyunca onunla oynayan bu aynı Kiké. Enerjiyi getiriyor. O bir topçu. Buraya çok yakıştığını düşünüyorum.”

Hernández, sezon ortasında Los Angeles’a taşınmasından yararlanan tek yeni oyuncu değildi. Toplamda Dodgers, son takas tarihinde beş tecrübeli oyuncuyu kadrosuna kattı. Etkinlik ikinci bir tahminde bulundu. Oyuncuların hiçbiri önemli bir yükseltme olarak değerlendirilmedi. Beşi de mücadele ediyordu. Ve beşi de anında destek sağladı.

Hernández gibi Lance Lynn de kariyerinin en kötü sezonunu 21 başlangıçtaki en kötü 6.47 ERA ile geçiriyordu. Dodger olarak dört başlangıçta 1.44 ERA derledi.

Amed Rosario, 94 maçta üç home run ve .674 OPS elde ederken, ölçümler onu büyükler arasındaki en kötü stoperlerden biri olarak değerlendirdi. Daha önce hiç oynamadığı bir pozisyon olan kısa stoperde ve ikinci kalede sağlam savunma oynarken, Dodgers’la 20 maçta sayı toplamına ulaştı.

Hızlı top ortalaması saatte 87 mil olan Ryan Yarbrough, Kansas City Royals ile 51 istekada 4,24 ERA kaydettikten sonra Dodger olarak 12⅓ vuruşta 1,46 ERA’ya sahip. Los Angeles’ta hayranların favorisi olan Joe Kelly ise 4,97 ERA ile geldi. Dirseğinden sakatlanarak sakatlananlar listesine girmeden önce dört maçta pes etmedi.

Dodgers, tesadüfen, son teslim tarihi olan 1 Ağustos’tan bu yana 17-3 önde.

Yeni gelenlerin başarısı için bir teorisi olup olmadığı sorulduğunda Rosario, İspanyolca olarak “Buradaki ortam harika” dedi. “Bence bu kadar çok süperstarın yanında olmak sizi biraz daha zorluyor. Sahip oldukları ekibin sizi motive ettiğini ve bulundukları noktaya gelmek için daha fazla çalışma isteği uyandırdığını düşünüyorum. Yıldızların çalıştığını görüyorsun ve öğreniyorsun, küçük şeyleri alıyorsun.

Hernández’e göre farklı alanlara aşinalık, geçişine yardımcı oldu. Antrenörlerden eğitmenlere, güvenlikten kulüp binası görevlilerine kadar pek çok tanıdık yüz var. Ancak kadro çok farklı.

Barnes, Dodgers’ın 2020 Dünya Serisi takımının diğer 11 oyuncusundan biri ve bu, üç yıl içinde yapılan önemli değişikliklerin bir sonucu. Hernández’in ortaya çıkardığı esasların çoğu ortalıkta yok.

Yani Hernández geldiğinde neyle karşılaşacağını bilmiyordu. Yönetici Dave Roberts, Hernández’in “güçlü kişiliğinin” tecrübeli kulüp binasına uyum sağlaması gerektiğini açıkça ima etti. Şimdiye kadar, çok iyi.

Roberts, “Kiké’de, bence elinizdekiler bitene kadar neye sahip olduğunuzu gerçekten bilmiyorsunuz” dedi. “Oyunu her zaman benim sevdiğim ve takdir ettiğim şekilde oynadı. Ancak bir şeyin etrafında bu kadar uzun süre kaldığınızda, siz gidene kadar kusurları belirtme eğiliminde olursunuz.

“Şu anda, son birkaç yılda yaşadıklarına bakılırsa, buraya geri dönmekten büyük bir şükran ve mutluluk duyduğunu düşünüyorum. O herkes için muhteşemdi. Ona sahip olduğum için daha mutlu olamazdım.”

Hernández, 2020’ye muhtemelen sezonun ardından Los Angeles’la yeniden sözleşme imzalamayacağını bilerek girdi. Kendisini sıradan bir oyuncu olarak görüyordu. Dodgers, sağ elle atış yapmaktan kaçınarak en iyi şekilde kullanılan bir takım varlığını gördü. Bir ayrılık kaçınılmazdı.

Ancak bunun sonucunda ortaya çıkan pandemi nedeniyle kısaltılmış sezon tuhaf bir finale yol açtı. Yıllar geçtikçe onu sevmeye başlayan hayranların yerini karton kesikler ve yapay gürültü aldı. Dolu Dodger Stadyumu’nun duygularını, utancını falan özlediğini fark etmesi neredeyse üç yıl sonra bu aya kadar sürdü.

Hernández, “Dodger Stadyumu’nu yeniden hissetmeye ihtiyacım vardı” dedi. “Sahip olmamak zor [the crowd] Bu kadar çok destek hissettiğinizde güven artırıcı olun. Bu sana yeniden erkekmişsin gibi hissettiriyor.”

Cuma günü, beyzbolda en düşük düşüşlerini yaşadığı Fenway Park’a dönecek. 2 yaşındaki kızı, kendisine ülkenin bir ucuna taşınacakları söylenmeden önce “Red Sox” demeyi yeni öğreniyordu. Kariyerini bitirebileceğini düşündüğü yer.

Muhtemelen katkılarından dolayı biraz alkış ve bir video ödülü alacaktır. Sadece kendisi olmayacağı için mutlu. Çok utanç verici.

Hernández, “Diğer adamların da benimle birlikte gelmesine sevindim ve video sadece benim için değil” dedi.