Dodgers'dan Daniel Hudson neden başka bir geri dönüş yapmaya kararlı?

Uzaylı

New member
ANKA KUŞU –

Daniel Hudson, Dünya Serisini kazanan Washington Nationals için 2019 sezonunun son atışını yaparken son derece yakınlaşma heyecanını yaşayarak sporunun zirvesine ulaştı.

37 yaşındaki sağ elini kullanan oyuncu, diz sakatlıkları nedeniyle geçtiğimiz bir buçuk sezonun çoğunu kaçırdıktan sonra Dodgers'la ikinci geri dönüşünü yaparken, bu baharda başka bir dağa tırmanmayı umuyor.

Bu baharda onu geri getiren şeyin ne olduğu sorulduğunda Hudson sırıtarak “İnatçılık, bilmiyorum” dedi. “Sadece dışarı çıkmak istemediğimi biliyordum [I did in 2023].”

Hudson, sol dizindeki yırtık bir bağı onarmak için ameliyattan sonra tam bir yılı rehabilite ederek geçirdi; bu sakatlık, Haziran ayı sonlarında Dodgers'la umut verici 2022 sezonunu sona erdirdi, ancak dönüşünden sadece üç kez sonra sağ dizindeki bir bağın burkulmasıyla sona erdi. 2023 sezonu Temmuz ayında.

Ancak Hudson, son yenilgisinin kariyerine son vermesine izin vermemeye kararlı. İkinci lig sözleşmesiyle Dodgers'la kampa geri döndü ve ilk dört Cactus League maçında beyzbolun en derin kalelerinden biri olması gereken yerde rolünü sağlamlaştıracak kadar iyi atış yapmış gibi görünüyor.

Yönetici Dave Roberts bu hafta “Huddy'nin gerçekten iyi göründüğünü düşünüyorum; bizim arenamızda yer alacak” dedi. “Geçen yıl önemli bir süre kaçırdığı için gelişimi çözmemiz gerekiyor. Daha çok sezona başlarken fiziksel ve performans açısından nerede olduğu konusunda açık konuşmalar yaptığımızdan emin olmak istiyoruz.”

Hudson'ın, büyük lig kadrosuna girmesi halinde kendisine 2 milyon dolar ödeyecek ve 2 milyon dolar daha teşvik sağlayacak olan kontratında, 15 Mart'a kadar birinci lig kadrosuna eklenmemesi halinde anlaşmadan çekilebilmesine imkan veren bir madde yer alıyor. .

Ancak Hudson, 20-21 Mart'ta Güney Kore'de San Diego Padres'e karşı oynanacak sezon açılış serisi kadrosuna eklenmese bile, Dodgers'ın acil planlarında yer aldığına dair güvence vermesi durumunda muhtemelen kalacak.

Hudson normal sezonu sakatlananlar listesinde, ikinci ligde rehabilitasyon çalışmasıyla veya Arizona'da uzun süreli bahar antrenmanıyla açabilir.

Roberts, “Huddy için zor bir randevu olduğunu düşünmüyorum” dedi. “Bu sadece onunla olan ilişkimizi ve sohbetimizi anlatıyor. Hazır olduğunda, hazır olduğunu hissettiğimizde bu kararı vereceğiz.”

Hudson, ilk dört gösteri maçında iki koşu ve dört vuruştan vazgeçti, üç vuruş yaptı ve 3⅔ vuruşta üç yürüdü ve Cumartesi günü Camelback Ranch'te Texas Rangers'a karşı oynanacak maçta sahaya çıkacak.

Hızlı topu saatte 96 mil hıza ulaştı ve kaydırıcısının şekli iyi, ancak genel olarak komutası zayıftı, Salı gecesi Angels'a karşı yaptığı son maçtaki ıskalamalarının çoğu plakanın sadece birkaç santim uzağındaydı.

Roberts, “Kaydırıcı zaman zaman gerçekten iyiydi ve hızlı top hızı sürekli olarak iyiydi” dedi. “Komutanın zaman zaman girip çıktığını düşünüyorum ama Huddy, geçen yıl yaptıkları göz önüne alındığında şu anda pek de endişe duymadığımız bir adam.”

Hudson, 2012 ve 2013 yıllarında arka arkaya Tommy John ameliyatları geçirdi, ancak 2022 ve 2023 yıllarında bir çift dizinden dolayı raydan çıktı.

Kurtarıcı, 2022'de Dodgers formasıyla ilk sezonunda 2.22 ERA ve 25 maçta beş kurtarışla 2-3'tü ve 24 Haziran'da Atlanta'da oynanan bir maçta sol dizindeki ön çapraz bağ patlamıştı.

Hudson ameliyat oldu ve bir yıl süren rehabilitasyon sırasında çok sayıda aksiliğe katlandı ve sonunda 2023 yazında geri döndü, 30 Haziran'da Kansas City'de iki vuruşla golsüz bir atış ve 3 Temmuz'da Pittsburgh'a karşı bir vuruş ve yürüyüşle golsüz bir atış yaptı. .

İki gece sonra Hudson, dokuzuncu vuruşun ikincisinde sol sahaya uçan Pirates'in birinci kaleci Carlos Santana'ya karşı sahada sağ dizinden sakatlandı.

Cesaret ve adrenalinle beslenen Hudson, Jack Suwinski ile altı adımlık bir düelloyu kazanmanın bir yolunu buldu ve 29. atış atışında üsleri yükleyerek Pirates'in ağır topunu vurarak 6-4 Dodgers'ı kapatmak için kötü bir kaydırıcı fırlattı. zafer.

Maçtan sonra kulüp binasına gittiğinde sağ dizi ağrıdan yandı. Hudson'a medial kollateral bağ burkulması teşhisi konuldu ve normal sezonun geri kalanında forma giymedi.

Hudson, Eylül ayında atış yapmaya devam etti ve Dodgers, Ulusal Lig Lig Serisinde Arizona Diamondbacks tarafından süpürülmeseydi, play-off'ların ikinci turu için geri dönebilirdi.

Hudson, “Yaklaştım ve Arizona'yı geçersek bir sonraki tur için uygun olabilirdim” dedi. “Eğer offseason'da dizlerime toparlanmaları için biraz zaman tanırsam ve biraz hareket etmeye başlarsam, bir kez daha deneyeceğimi hissettim.”

Hudson, Dodgers'a, Dünya Serisi yüzüğü olan 14 yıllık bir tecrübeli oyuncu gibi değil, bahar antrenmanlarına kadro dışı diğer davetliler gibi davranılmayı tercih ettiğini söyledi.

Hudson, “En başından beri bu adamlara, atış yapmam gerektiğinde atış yapmak istediğimi ve eğer sahaya çıkıp atış yapmak zorunda kalırsam bunu yapacağımı söyledim” dedi. “Sadece düzenli bir programa uymak ve tankta hâlâ bir şeyler kaldığını kanıtlamak istiyorum.”

Hudson geçen ay Dodgers'ı sezon başında bir tür rol üstlenmeye yetecek kadar etkiledi ancak henüz sezon ortası formunda değil.

Hudson, “Gerçekten iyi hissettiriyor” dedi. “Elimde birkaç oyun var ve normal ağrı dışında pek bir şey hissetmiyorum. Daha çok o idamı falan sağlamaya çalışmak ve bacaklarımı tekrar altıma almaya çalışmak.”

Bu bacaklar son iki yılda Hudson'ı hayal kırıklığına uğrattı. On yıl önce dirseği patlamıştı. Hudson bu yaşta sakatlıksız bir sezon geçirmeyi beklemiyor ancak vücudunun ana bağlarını, tendonlarını ve kaslarını yedi ay boyunca bir arada tutabilirse, sonuçlarla memnuniyetle yaşayacaktır.

Hudson, “Çok şey yaşadım ve incindiğimde gerçekten inciniyorum” dedi. “Sinir bozucu olan da bu… Gerçekten ama gerçekten keşke lanet bir yıl yerine dört ila altı haftalık sakatlıklar geçirebilseydim.

“Ama dediğim gibi, bu şekilde dışarı çıkmak istemedim. Yani, bir veya iki hafta içinde bunun işe yaramadığına karar verirsek, kariyerimde yaptıklarımdan fazlasıyla mutluyum. Sadece bir şans daha vermek istedim.”