Dodgers'dan Max Muncy neden vuruşuyla ilgili daha iyi hissediyor?

Uzaylı

New member
Hâlâ çok sayıda grev ve aşırı oranda sallanıp ıskalama yaşandı.

Boş gelen önemli vuruşlar ve sezon başında yaşanan birkaç tanıdık sıkıntı.

Hayır, bu yeni kampanyanın üç haftası boyunca, Max Muncy en iyi yıllarındaki zirve gücünü yeniden keşfetmedi Dodgersiki kez All-Star ve üç kez MVP oy toplayıcısıyken.

Ama o günden bu yana ilk kez 2021'deki dirsek sakatlığıve bunu takip eden iki yıllık üretim düşüşü, 33 yaşındaki tembelin tabakta yeniden eski haline benzemeye başladığını gösteriyor.

Tamamen sağlıklı. Mekanizmasına uygun. Ve menajer Dave Roberts'ın yakın zamanda belirttiği gibi, önce “iyi bir smaçör olmaya öncelik vermek” – son iki sezonda yayınladığı 0,204 vuruş ortalamasından çok daha fazlasını yapabilen bir oyuncu.

“Bu yeteneğe ihtiyacımız olacak [from him] Roberts, en fazla ikinci sayı yapan (57), ama aynı zamanda en çok vuruş yapan (294) ve en düşük vuruş ortalamasına sahip olan Muncy için, “sadece bir homer'a vurmaktan çok daha iyi bir vuruş yapmak için” dedi. 2022 ve 2023'teki nitelikli Dodgers smaçörlerinin toplamı.

Roberts, “Bunu tamamen anladığını düşünüyorum” diye ekledi. “Mekanik ve fiziksel olarak iyi bir noktada olduğunda oldukça iyi bir oyuncuydu.”

Aslına bakılırsa, Dodgers kadrosunun ortasında bayram ya da kıtlık gibi bir varlık olarak kalsa da Muncy, bu sezona başlarken vuruşları ve yaklaşımıyla daha iyi bir denge hissetti.

Bu, vuruş ortalamasına da yansıdı – ilk birkaç hafta 0,300 civarında gezindikten sonra Perşembe günü 0,250'ye ulaşıyordu – ve son yıllarda ölümcül kusurlarından biri olan kırılma sahalarına karşı sezon başında gösterdiği gelişme.

Aynı zamanda pek çok yüksek kaldıraçlı anlarda da başarılı oldu; hiçbiri onunkinden daha büyük değildi. maç kazandıran home run 31 Mart'ta St. Louis Cardinals'a karşı.

Muncy'nin oyunundaki kusurlar silinmedi. İlk 52 vuruşunda 25 vuruş yaptı; bu, ana dallardaki en yüksek nefes alma oranlarından biri ve üçüncü aşamada defansif olarak sezon başında birkaç yanlış hata yaptı.

Ancak son iki yıldır Mendoza hattında sıkışıp kalan bir oyuncu için bu noktaya kadar yaptığı iyileştirmeler yine de bir rahatlama ve hayırlı bir inanç kaynağı oldu.

Muncy, Çarşamba günü Minnesota'da tek başına şutunu çekene kadar kendi evinde attığı tek sayı olan Cardinals'e karşı maç kazandırdığı gece, “Kendimi rahatlamış hissediyorum ve benim için en önemli şey bu” dedi. “Plakada rahat olduğum ve baskı yapmadığım, çok fazla çaba harcamadığım sürece kendimi oldukça iyi hissediyorum.”

Muncy, yakın zamanda yapılan bir sığınak röportajında bu kendine güvenen rahatlığın ardındaki en büyük anahtarı şöyle açıkladı: Sezonun başlangıcından bu yana fiziksel olarak nasıl hissetti.

Her ne kadar saha oyuncusunun, 2021 normal sezonunun son gününde ilk aşamada meydana gelen çarpışma sonucu yaşadığı korkunç dirsek sakatlığının üzerinden 30 aydan fazla süre geçmiş olsa da, yırtık ulnar kollateral bağ – Ekim ayında kış eğitim rejimine başlayana kadar, yani kış antrenmanından sadece iki hafta sonra başladığını söyledi. Dodgers'ın sezon sonrası elemesisonunda bu işin kalıcı komplikasyonlarından kurtulduğunu hissetti.

“Salıncağa başladığınızda nasıl hissettiğinizi tam olarak biliyorsunuz [program]dedi Muncy. “Benim açımdan bunu hemen söyleyebilirim.”

Bir zamanlar kafes antrenmanlarında topa diğer tarafa vurmak için uğraşırken, bu kış bunu doğal bir şekilde yaptı ve “son birkaç yılda olduğu gibi … orada manipüle etmek zorunda kalmadan” filenin sol tarafını karaladı.

Son sezonlarda mekaniklerinde rahatlıktan yoksun olduğu yerde, sonunda “serbestçe” sallanma yeteneğini yeniden keşfettiğini ekledi; bu, kuru vuruşlardan tee çalışmasına ve bir fırlatma makinesine karşı tam hızlı atışlara dönüşen bir duygu.

Geçen yıl diz arkası kirişinde gerginlik nedeniyle sakatlananlar listesinde yer alan Muncy, “İlk kısım daha yeni sağlıklı olmaya başlamıştı” dedi. “Sağlıklı olduğunuzda, vücudunuzun yapmasına izin veriyorsunuz ve onunla savaşmaya çalışmıyorsunuz… Ve birkaç ciddi yaralanma nedeniyle iki yıldır orada değildi.”

Kendisi ve Dodgers antrenörlerinin geçen hafta anlattığı gibi, Muncy 2022 ve 2023'te vücuduyla savaşmaktan başka neredeyse hiçbir şey yapmadı.

Dirsek sakatlığının hemen ardından, vurucu antrenör Aaron Bates, Muncy'nin dönüş yolu ile “bazı alışkanlıklar edindiğini” ve zaten çekme konusunda mutlu olan sol elini kullanan bir sümüklü oyuncuyu, ilk kaleden çok fazla vurulabilir faul çeken birine dönüştürdüğünü söyledi.

Bates, “Muhtemelen çekme tarafına daha önce olduğundan daha fazla odaklanmıştı” dedi. “Bilinçli olarak değil. Bu bir şekilde oluyor.

Muncy'nin sayısı düşmeye başladıkça uyum sağlamanın yollarını bulmakta zorlandı.

Bir zamanlar rahat hissettiren sallanma hareketlerinin birdenbire yabancı gelmeye başladığını söyledi. Mekaniği ve yaklaşımında gerekli değişiklikleri yavaşlatan bir düzeyde “inatçılık” ile birleştiğinde, geçen sezon 36 home run'unun bile tamamen ortadan kaldıramadığı uzun süreli çöküşlere eğilimliydi.

“Boğuşmaya, çekişmeye ve çekişmeye devam ettiğimde, 'Hayır, bu yaklaşımı sürdürmeye devam edebilirim' dedim. Tüm kariyerim boyunca yaptığım şey buydu'” dedi Muncy. “Uyum sağladığımda sayılar yeniden artmaya başlayacaktı.”

Ancak istatistikleri hiçbir zaman kendisinin ve ekibinin bir zamanlar alışık olduğu seviyelere geri dönmedi; Roberts'a göre bu, Muncy'nin temas üzerinden güç peşinde koşmasının bir belirtisiydi.

Roberts, “Özellikle Max için bunun bir zihniyet olduğunu düşünüyorum” dedi. “Her zaman bu vuruş aletinin onda olduğuna inandım. Bazen düşünüyorum da, benim için çok fazla şut atmaya çalışıyor… bu da daha iyi bir smaçör olmasını sağlıyor.”

Bates şunu ekledi: “O harika bir smaçör. Harika bir sopayla topa vuruş becerisi var. Bence onun için 2021'deki dirsek sakatlığından geri dönmek, sahanın ortasını kullanmaya geri dönmek ve hata marjını artırmakla ilgiliydi.”

Bu yıl Muncy bu özelliklerini tutarlı bir şekilde yeniden geliştirmeye çalışıyor.

Takımın açılış maçında, birkaç düşük kırılma sahasında RBI vuruşları kaydetti; bu, faul yaptığı veya tamamen savurduğu türdendi.

Muncy, “Faul yapmak yerine böyle olması gerekiyor çünkü ben her şeyi yapmaya çalışıyorum” dedi. “Bu sadece yaklaşımımda disiplinli kalmaya çalışmanın bir sonucu.”

Ve Çarşamba gününe giren Dodgers kadrosu için, sıralamadaki 5-9 numaralı noktalardan kolektif 0,212 vuruş ortalaması (ki bu, ana ligde 23. sırada yer alıyor), çoğu gece beşinci olan Muncy'den tutarlı bir üretim elde etmek, kritik öneme sahip olacak. görünüşte çok ağır bir hücumu dengelemek.

Roberts, Muncy'nin siparişin derinliğindeki önemi hakkında şunları söyledi: “Eğer ona bunu yapmasını sağlayabilirsek, onu yönlendirmek gerçekten ama gerçekten zor olacak.”

Bu, dokuz yıllık tecrübeli oyuncunun kusursuz bir açılış gösterisi olduğu anlamına gelmiyor.

Muncy, bu haftaki gezisinde bazı vuruşlarında “topu pek iyi göremediğinden” yakındığında sadece 19'da üç sayı attı. Aynı zamanda genel skor pozisyonunda koşucularla sadece 0,217 vuruş yapıyor – geçen yıla göre hafif bir artış, ancak hem kendisinin hem de takımın daha fazla ilerleme görmek isteyeceği bir işaret.

Bir zamanlar All-Star olan seviyesine doğru meşru bir toparlanma gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğini zaman gösterecek.

Muncy, “Bu zorlu bir oyun” dedi. “Bunu yaptırdığın zamanlar olacak ve harika görüneceksin. Ve bunu başaramadığın zamanlar da olacak ve herkes senden nefret edecek. Beyzbolun doğası bu.”

Yine de Dodgers, şimdilik Muncy'nin attığı adımlardan cesaret almaya devam ediyor; uzun süreli hantal oyuncularının onun daha tutarlı mekaniğini geliştirebileceğini, yaklaşımının netliğini geliştirmeye devam edebileceğini ve vuruş ortalamasının oyun ağırlığının altına düştüğü günleri değerlendirebileceğini umuyor. (ki bu da fiziksel formunun geliştiğinin bir başka işareti olarak geçen seneye göre 10 pound kadar düşmüş) tamamen arkasında.

İyimser Muncy, “Her şey olması gerektiği gibi hareket ederken, sonunda beni bunca yıldır vurucu yapan yaklaşıma geri dönebilirim.”